Téma: Krize prvního roku a ústup prvotní zamilovanosti - jak tento boj v sobě vyhrát?

22.04.2016 06:13
Uživatel: Pomooooc
Věk:  20
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Dobrý den,

s přítelkyní jsme spolu asi 8 měsíců (08/2015-04/2016) a podle toho, co jsem četl na Internetu, procházíme krizí prvního roku a ustupuje zamilovanost.

Problém je ale v tom, že touto krizí prochází spíše přítelkyně než já. Méně se bavíme, je víc s kamarády, se sexem to taky není slavné a celkově je to takové zvláštní. Já zatím cítím v podstatě to samé co před půl rokem a asi jsem se do krize ještě nedostal, chci být pořád s ní a je to v podstatě jediné, co mě zajímá.

Takže asi chápete problém, já s ní chci být zkrátka častěji, volat si po večerech třeba, ale přítelkyně to bere jakože jí pořád stíhám a nedám jí pokoj, i když před pár měsíci to bylo vzájemné.

Mám to nějak řešit nebo jen čekat?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1772x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jen jeden z páru v krizi prvního roku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.04.2016 06:52 Uživatel: QAdama
Věk:  38

Město:Praha

Téma: Krize prvního roku a ústup prvotní zamilovanosti - jak tento boj v sobě vyhrát?
Text uživatele: 

Rozhodně řešit, ale spíše na své straně.

 

Není dobré se upnout pouze na jeden koníček – holku. Pokud máš chuť s ní být pořád, může se toho ona „přejíst“. Potřebuješ i jiné zájmy. Pokud svojí náklonnost k ní přeháníš (z jejího pohledu), ve všem ji vycházíš vstříc, začneš jí nudit.

  

Přeci jen, v tomhle věku láska rychle vzplane a rychle odeznívá, pokud je postavena pouze na prvotní přitažlivosti bez dlouhodobých společných cílů, které by vás oba bavili.  

 

 
22.04.2016 07:01 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Krize prvního roku a ústup prvotní zamilovanosti - jak tento boj v sobě vyhrát?
Text uživatele: 

Asi by bylo dobré se více rozepsat. Jasně, že hormonální bouře zamilovanosti časem ustupuje, ale po osmi měsících se mi to zdá moc rychlé. Jenže jsi nenapsal jak často jste se vídali a jak časté je to teď. Další věcí je, že opravdu není dobré nenechat si vzájemně prostor pro kamarády, koníčky atd. a "stíhat" toho druhého. Tomu to může začít vadit a může to vyústit až v rozchod.

Jste mladí a je taky docela možné, že jeden z vás ještě není dostatečně zralý na vážný vztah, nebo to nemusí jako vážný vztah vnímat. Jste ve věku hledání …

 
22.04.2016 09:24 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Krize prvního roku a ústup prvotní zamilovanosti - jak tento boj v sobě vyhrát?
Text uživatele: 

Nenapsal jsi několik podstatných informací. Studuješ nebo pracuješ? Ona - studuje nebo pracuje? Kolik jí je let? Jak často se osobně vídáte? Bydlíte dál od sebe, že si chceš každý večer s ní volat?  

Píšeš, že s ní chceš být častěji = volat si po večerech třeba. Odkdy volání si po večerech je totéž jako být s někým častěji?  

"chci být pořád s ní a je to v podstatě jediné, co mě zajímá." No, ale to je poněkud sobecké a vlastnické. Zajímat by Tě mělo i to, co chce ona, jaké možnosti a představy má i Tvoje přítelkyně.  

Čili, pokud chceš nějakou konkrétní radu, tak se více rozepiš. Jinak prozatím mám pro Tebe radu = 1) nestuduj na netu, kdy má přijít ve vztahu nějaká krize, ale zabývej se realitou, tzn. konkrétně u Tebe tím, proč jsi tak sobecký a vlastnický = chceš být pořád s ní a je to v podstatě jediné, co Tě zajímá,  a jak tenhle postoj u Tebe změníš, protože ten do vztahu nepatří, a akorát jím zadusíš každý vztah. 2) To, že přítelkyně se s Tebou méně baví, je více s kamarády atd. neznamená, že ona si prochází údajnou krizí, nýbrž jí spíše dusíš tím, že chceš být pořád s ní a nic jiného Tě v podstatě nezajímá. Tzn. , nesváděj to na nějakou údajnou na netu vyčtenou krizi, ale přemýšlej o sobě. 3) Když už si teda čteš o vztazích na netu, tak si čti ale všechno, tzn. , i to, jestli je v pořádku to, aby jeden ve vztahu chtěl být pořád s tím druhým a je to v podstatě to jediné, co ho zajímá.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Krize prvního roku a ústup prvotní zamilovanosti - jak tento boj v sobě vyhrát?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 4 1133x
Rozchod kvůli jiné 25 1817x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 1665x
Nepochopitelny konec 4 1145x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 1322x
Nejistota 5 1198x
Obava z nového 2 1195x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 1338x
Drobné krádeže v domácnosti 3 1565x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 1532x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny