Téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)

27.12.2014 05:23
Uživatel: fifi fifi
Věk:  26
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Přítelovi je 31 a včera 26.12.2014 ve 22 hodin mu zemřel otec. Byl nemocný se žaludkem, v nemocnici, ale nemysleli jsme že tak těžce. S otcem podle mě neměl špatný vztah (bydleli ve společné domácnosti v dvougeneračním rodinném domě). Nevím jaký vztah měli dříve ale asi dobrý. Ale poslední dobou se spíše míjeli. Mám dojem, že ho ani nebyl navštívit v té nemocnici. Ne že by měl na něj vztek, ale prostě si nejspíš nemyslel že je to tak vážné.

Včera když se tu zprávu dozvěděl tak byl zrovna u kamaráda, a ihned se sbalil a jel domů, ačkoliv měl popito, což nikdy nedělává. Myslím, že ho to dost překvapilo a byl z toho špatný. Byli jsme pak na Skypu, a vypadal vyděšeně. Což je pochopitelné. Teď ale nevím jak se k němu chovat. Taky myslím, že se bude sám obviňovat že za otcem ani nešel, a že bude mít sám na sebe vztek. Bojím se, že si ten vztek bude vylévat na mě. Je dosti výbušný. Nevím vůbec co si počít, jestli o tom mluvit nebo ne. S ním to není lehké. Vím že uvnitř je velmi zranitelný ale na povrch dokáže být i krutý. Bojím se že to uplně rozhodí náš vztah, který nikdy nebyl zrovna příkladem harmonie. Nechci ale o něj přijít, protože vím že se milujeme (proto jsme spolu). Jak se teď k němu chovat? Přece nemůžu dělat jako by se nic nestalo. a teď bude ještě pohřeb a ty věci okolo…

O co je to horší, že já se toho zúčastnti ani nemůžu protože máme vztah na dálku ovšem skypujeme denodenně. Podle pracovních možností se podle plánu uvidíme až v půli ledna. Mě nikdo dovolenou dřív nedá protože to není můj člen rodiny, a u nás v práci je neuvěřitelně těžké sehnat náhradu za dovolený. A on přece teď neodjede za mnou v jejich situaci.

Jsem z toho zoufalá.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1671x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Přítelovi zemřel otec a já se bojím co nastane
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
27.12.2014 10:41 Uživatel: jancaho
Věk:  34
500-1000
Téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)
Text uživatele: 

Nevnucuj se, nemluv o smrti otce, pokud sám nezačne. Každý smrt prožívá jinak. Někdo se potřebuje vybrečet, vypovídat, někdo chce být sám.   Snažila bych se, abych byla na pohřbu, i když podle toho, co píšeš, to bude těžké zařídit.

 
27.12.2014 12:48 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)
Text uživatele: 

fifi, vem si, že při autonehodě, když někdo zemře, je to také nečekané a nelze se již s člověkem setkat, jen zařídit pohřeb a takových situací je spousta. Že příteli zemře táta netušil, možná to nečekali ani lékaři, ale někdy nastane komplikace a přijde konec. Ty toho moc nemůžeš udělat, každý se s odchodem blízkého musí srovnat sám. Pokud bude přítel smutný, můžeš mu být oporou, aby věděl, že není na světě sám, že má tebe, že život jde dál. Ostatní ti pěkně napsala "jancaho".  

 
27.12.2014 12:48 Uživatel: malenka
Věk:  30
1397585025_07291.jpg
0-100
Téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)
Text uživatele: 

Souhlasím s jancaho, snažila bych se na tvém místě dorazit na ten pohřeb, abys byla s ním, když to bude potřebovat. Třeba to nakonec v práci nebude problém, nepřipadá pohřeb na sobotu nebo na prvního?

 

V těhle situacích je to těžké, člověk je v rozpacích právě proto, že neví, co ten druhý v dané chvíli potřebuje, co by mu pomohlo a bojí se, aby nešlápl vedle.

 

Spíš mě ale překvapuje, že ty si ani tak neděláš starost o to, jak je tvému klukovi, jako spíš, jak k tomu přijdeš ty, resp. váš vztah. Tvému příteli umřel  tatínek, kterého měl rád, a je teď nešťastný a bude v několika následujících měsících, což je naprosto pochopitelné a normální (nenormální by bylo, kdyby dělal, že se nic nestalo). Řekla bych, že jedním z hlavních cílů partnerství je poskytovat si vzájemně oporu právě v těžkých životních situacích jako je smrt někoho z rodiny. Zároveň je to pro vztah vždycky zkouška. Když je váš vztah natolik křehký, že to nevydrží, je dobře, když "o něj přijdeš", protože podobných zkoušek v životě budete muset ustát určitě víc. Tvoje výhoda je, že přítele znáš a víš, že bude asi teď víc výbušný než jindy. Tak se na to připrav a buď prostě tolerantnější. Nechci říct, že má právo vylévat si vztek na tobě, ale určité divné chování je podle mě pochopitelné a ty mu pomůžeš tím, že se ho budeš snažit pochopit.

 
28.12.2014 16:47 Uživatel: Piškot
Věk:  53
Téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)
Text uživatele: 

Já bych na nic nečekala a snažila se najít náhradu za sebe v práci.  Vysvětli, co tě potkalo a jestli máte na pracovišti dobré vztahy,  tak to pochopí. Odjeď co nejdříve přítele podpořit psychicky. Jestli je váš vztah perspektivní, tak ocení tvoji přítomnost.  

 
28.12.2014 17:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)
Text uživatele: 

Mám dojem, že váš vztah se ani vztahem nazvat nedá, nebo spíš sama nevíš. Není to ani vztah na dálku. Vidím to spíš na virtuální vztah s občasnou schůzkou. A proto taky nevíš, jak se teď zachovat, ale víš, že se nechceš pohřbu zúčastnit, necítíš to tak. Protože normálně to člověk prostě ví a zařizuje se podle toho.

Takhle to na mě prostě působí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Příteli zemřel otec, vyčítá si že za ním nebyl v nemocnici - nevím jak přítele podpořit (jsem z daleka)
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Jak udržovat vztah jen přes internet 3 377x
Rozchod kvůli jiné 25 756x
Po jakých ženách muži touží - diskuze, tipy, názory 9 611x
Nepochopitelny konec 4 349x
Souziti s parnerem, roznilne zvyky? 13 563x
Nejistota 5 412x
Obava z nového 2 504x
Přítelkyně se mnou nemluví po výsledcích biopsie 2 596x
Drobné krádeže v domácnosti 3 702x
Péče o babičku a nárok na příspěvek - rady 2 544x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 5
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 4 témata
Počet témat celkem: 16261
Počet odpovědí celkem: 173855
Počet registrovaných: 4896 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Odešla po 5 letech byl sem d*bil
Nejkomentovanější za 7 dní: VZTAH S PARTNEREM JE HOTOVÉ PEKLO
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny