Téma: Eviduje se někde DPP?

14.09.2018 15:54
Uživatel: nick
Věk:  22
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Zdravím,

už nějajým rokem studuji na VŠ a mám u toho brigády. Studuji v jiném městě, než žijí mí rodiče a platím tedy za pokoj. Loni (2017) jsem podával daňové přiznání pro souběh dvou brigád a ejhle, zastavili mi přídavek na dítě a ještě budu muset něco vracet za minulý rok. Otec nežije, matka je invalidní důchodce. Důchod mé matky by s mou brigádou převýšil o něco málo limit na přídavky. Tak teď k mé otázce, o prázdninách jsem měl brigádu na DPP (výdělek za měsíc nepřesáhl 10 000) a na přídavky bych tedy opět nedosáhl. Podepsal jsem slevu na dani, takže za mě zaměstnavatel neodváděl daně, díky výše výdělku ani pojistné. Kdybych teď tedy přiznal příjem, v následujícím čtvrtletí bych nedosáhl na přídavky, což se mi teda zrovna nehodí. Je nějak dohledatelné, že jsem měl tu dohodu, když za mě zaměstnavatel nic neodváděl? Případně kdybych prostě poslal prohlášení, že jsem neměl brigádu a oni by na to třeba při nějaké namátkové kontrole přišly, hrozil by z toho nějaký postih?  

Díky

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.09.2018 17:46 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
Na příjmu
500-1000
Administrátor
Téma: Eviduje se někde DPP?
Text uživatele: 

Právní dotazy je lépe pokládat ve webu k tomu určeném. Jde o spřátelené stránky - Bezplatná právní poradna online. Dotazy do webu poradny je možné poslat v liché týdny v pondělí po 10. hodině nebo formou online chatu v sudé týdny v sobotu po 9. hodině.


Tento web (www.MojeStarosti.cz) není primárně určen k právnímu poradenství a právníci sem nechodí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Eviduje se někde DPP?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny