Téma: Jaký pracovní úvazek a typ smlouvy zvolit po návratu z mateřské dovolené (učitelka) - DPP? Kdo platí sociální a zdravotní?

22.06.2018 14:56
Uživatel: veverka
Věk:  33
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Ahoj všichni,

 

zdravím po dlouhé době, nedávno jsem tu byla na skok a odpověděla na pár témat. No jo, jak mám malé veverčátko, času je méně než dříve, ale i tak vám zde zachovávám přízeň ♥.

 

Doufám, že Avi nebo někdo nenamítne k mému tématu, že sem právníci nechodí, klasicky právní není, možná jen malinkopracovně-právní.

 

No jen kdyby náhodou měl někdo zkušenost.

 

Takže, od září 2018 budu chodit do práce dva pracovní dny v týdnu, syna bude ty dny mít tchyně, v září mu ještě nebudou tři a školky u nás jsou natřískané, malá kapacita.

 

Můj úvazek bude pravděpodobně v rozsahu 0,4 nebo maximálně 0,5. Budu učit v blízké základce jako před rodičovskou. Jo, rodičovská mi skončí teď v létě (léto 2018).

 

Vím, že u rodiče pečujícího o dítě do 7 let pokud toto dítě není více jak 4 hodiny denně ve školce platí stát zdravotní a sociální, tuším v případě Dohody o provedení práce při výdělku do 10 000, -. Jak je to u klasické smlouvy?

 

Můj čistý výdělek za tento zkrácený úvazek bude určitě méně než těch deset tisíc za měsíc. Přemýšlím, zda by nebyl proto vhodnější zmíněný typ smlouvy. Vím, že dohoda o provedení práce má zase jiné nevýhody, menší jistoty (při nemoci, nepočítá se pro výpočet případné další mateřské apod.), ale to by mi asi nevadilo, nejpozději od podzimu 2019 bych již dělala na plný úvazek, či třeba 0,75.

 

Nechtěla jsem děti těsně za sebou, ne kvůli penězům, nemáme se nejhůř, spíš prostě myslím, že mně vyhovuje nejdříve se věnovat více prvnímu a až bude trochu samostatnější, třeba až mu bude 5 let, přivést na svět další, když se to podaří.

 

Když už to takto mám, uvažuji i co a jak s těmi úvazky, nerozumím tomu do detailu, jako asi většina laiků.

 

Moc všechny zdravím, byly časy, kdy jsem tu byla snad denně. Pokud nikdo nevíte nic k mému dotazu, nevadí, každopádně přeji všem krásné léto!

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1983x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jaký pracovní úvazek je v dané situaci výhodný?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.06.2018 09:26 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jaký pracovní úvazek a typ smlouvy zvolit po návratu z mateřské dovolené (učitelka) - DPP? Kdo platí sociální a zdravotní?
Text uživatele: 

Ahojky.

No pro laciké názory je toto ideální místo, ale přesto: pokud by jsi chtěla mít kvalitní fundovaný názor, zeptej se we webu největší bezplatné právní poradny online v ČR, která je na adrese www.BezplatnaPravniPoradna.cz

Veverko, čááu

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jaký pracovní úvazek a typ smlouvy zvolit po návratu z mateřské dovolené (učitelka) - DPP? Kdo platí sociální a zdravotní?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny