Téma: Práce realitního makléře - zkušenosti, výhody, nevýhody, klady, zápory, diskuze
Uživatel: aa
Věk: 26
Ahojte
uvažuji o práci realitního makléře a tak bych chtěla vědět všechny klady a zápory co tato práce obnáší na co si dávat pozor.
Děkuji.
(0 lidí)   (0 lidí)  
Stránka otevřena 5483x Předchozí téma | Další téma
Reakce čtenářů
Asi takhle - lidi, kteří nemůžou sehnat žádnou práci a nemají žádnou kvalifikaci, jdou dělat buď realitní makléře, finanční poradce nebo k hlídače u bezpečnostní agentury. První dvě profese vyžadují umění prodat - sebe i produkt. Když to daný člověk umí, může si tím vydělat slušné peníze, když to neumí, nevydělá si ani na slanou vodu. V naprosté většině případů se jedná o práci za provizi, takže klidně si nemusíš některý měsíc (i několik měsíců) vydělat ani korunu. Pak mám zprávy od známých, co tyto profese dělali, že realitky jim provize vyplácely se zpožděním, někdy dokonce vůbec (prostě je několik týdnů až měsíců natahovaly, že už už peníze dostanou, dokud neodešli). Takže moc bych tuhle profesi nedoporučoval. Pole pro přílohy
Věk: 42
Náhodou jsem narazila na Váš dotaz a náhodou mám malinko nedávných zkušeností:
začala jsem s radostí a odhodláním, prošla jsem několika skvělými školeními velké realitní firmy a vložila jsem do své práce všechnu energii, kterou jsem na počátku disponovala. Vydržela jsem cca 2 měsíce.
Zjistila jsem toto:
- je to práce za provizi a rozjezd trvá nejméně 2 - 6 měsíců (podle schopností), takže nejméně na tu dobu musíte mít připravené prostředky na živobytí, protože nevyděláte nic
- profese realitního makléře je mezi lidmi populární asi tak, jako profese zloděje. Takže pokud nejste splachovací, radím ani s tím nezačínat.
- jestliže tohle překonáte a smíříte se i s využíváním různých manipulačních taktik, hereckých výkonů a rizikem, že po několikaměsíčních vyjednáváních nakonec provizi třeba nezískáte, protože vychytralí klienti přijdou na to, jak Vás obejít, tak si m§žete přijít na pěkné peníze.
Věk: 40
Je velmi podstatné, pro jakou realitku chceš tu práci dělat.
Mám makléře v rodině, dělá to už necelých dvacet let. Jsou maličká realitka, pracují dnes (09.11.2016) už hlavně pro stálé kliety a na doporučení svých spokojených klientů, protože získávat nové klienty tak, že by přebili reklamou velké realitní řetězce už je prakticky finančně nemožné.
Díky tomu, že to je takováto malá realitka s trvalými seriózními kolegiálními vztahy odpadá to, co zaznělo - že by se čekalo na výplatu provizí, protože by je zadržovala realitka. Ani nepoužívají žádné manipulační a herecké výkony, ze zásady jsou naopak velmi seriózní - ale díky tomu jim někdy konkurence školená v těchto praktikách něco vyfoukne. V této branži se dělají různé podrazy, třeba co se týče získávání nemovitostí do nabídky.
Na pěkné peníze si přicházeli naposledy tak před deseti lety, pak je právě začaly válcovat ty dravější a větší realitky, takže dnes (09.11.2016) se pohybují příjmově v celostátním průměru - takže "za vodou" ani náhodou - pouze průměrné živobytí.
Výhody mě tedy ani moc nenapadají, snad že má člověk trochu živější pracovní dobu než aby někde hákoval od tehdy do tehdy, ale realiťák většinou skáče jak klient píská, takže o volné pracovní době, kdy si člověk sám sobě určuje, kdy bude dělat a kdy ne, se taky doslova mluvit nedá.
Nevýhody zazněly - příjem je dost nepravidelný a nepředvídatelný a je to i dost stres. Ten trh se chová každý rok úplně jinak.
Realitek a realiťáků je přespříliš, je tam už velká konkurence. Sice nemovitosti se prodávají a prodávat dál budou, ale těch, co si mezi sebe dělí to, co se na tom dá vydělat, už je prostě moc.
Takže pokud nemáš laso z nějaké seriózní zavedené realitky, ale chytil ses na reklamní nabídky nějakého toho velkého řetězce, tak spíš nedoporučuju.
Věk: 35
Město:Ostrava
Snažil jsem se jednu dobu také stát makléřem v Rk, ale reálně, bez znalosti kontaktů a tad tohoto odvětví se uchytit je nesmírně těžké. S makléřinou jsem se setkal porpvé, když jsem přes MM reality prodával svůj byt a jejich makléř mi tehdy strašně pomohl to vše ukočírovat rychle a bez komplikací.
Říkal jsem si, že to přeci musím zvládnout i já být tím, kdo zprostředkuje prodej nebo koupi… realita je ovšem jiná, je to tvrdá práce kde ostré lokte jsou terpve minimální základ toho, aby člověk uspěl, kde člověk lítá od čertu k ďáblu a je ještě každým klientem i přes to, že by se rozkrájel pod velkým drobnohledem. Navíc schůzky kddekoliv v rámci rajonu většinou po odpoledních, jak se to zájemcům hodí… je to řehole. Není to nic snadného.
Věk: 48
Mám za život pouze jedinou zkušenost, a to když jsem prodával dům, tehdy přijel velice příjemný mladík z realitní kanceláře v Praze, a dokázal vyřešit prodej našeho bytu do měsíce.
Aktuálně není problém prodat nemovitost, v podstatě vše co je k dispozici se prodá, problém je sehnat někoho, kdo chce prodat.
Věk: 28
Nový zákon O realitním zprostředkování, který nabyde účinnosti v únoru nebo nejpozději březnu 2020, klade na realitní makléře daleko vyšší nároky.
Přečtěte si více o tomto tématu na https://www.insiacare.cz/novy-zakon-zavadi-povinne-pojisteni-makleru-a-realitnich-kancelari/.
Věk: 34
Město:Praha
Nejlepší máte zkontaktovat makléře, který si s vámi o tom bude ochotný povídat. Jen u většiny to nebude zadarmo. Know-how se nedá vyčíst z internetových diskuzí. Pracovat jako makléř/makléřka vyžaduje mnoho učení a znalostí. Každopádně aspoň malou představu si můžete udělat i z toho, co se dá najít na internetu. Například https://jirisimon.cz/ má youtube kanál, kde o tom mluví nebo napsal super knihy, kde se o práci realitního makléře můžete dozvědět víc. Samozřejmě ne zadarmo.