Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče

07.10.2013 18:29
Uživatel: usměvavá
Věk:  42
0-100
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Dobrý den,

mám astma třetího stupně - já takový sportovec a jsem totálně mimo, funím do schodů, funím při telefonování, zadejchávám se při rozhovoru a delší řeči. Máte nějaké rady a zkušenosti jak na astma? A k tomu neustále suchý dráždivý kašel a chrapot. Léky Seretide diskus a Dasselta 5mg. Zjištěna i alergie prach, pyl a rozoče. No prostě hezký výhled na stará kolena.

Děkuji za každé info. Věra

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6432x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Astma
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
07.10.2013 21:16 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Astma je častou reakcí právě na alergeny, které přichází do těla vdechnutím, tedy ty, o kterých píšete. Jedna z cest prevence je odstranit záclony, koberce apod nebo je častěji prát, koupit speciální vysavač a tak styk s antigeny omezit na nejmenší možnou míru.

    Zátěžě bych se úplně nevzdávala - samozřejmě je nutné ji nějakým způsobem přizpůsobit a zůstat alespoň u vycházek na čerstvém vzduchu nebo třeba ježdění na kole. Mně doktorka vždycky doporučovala jehličnatý les kolem řeky - vlhký čerstvý lesní vzduch.

     Potom obecně posílit imunitu - astma je přemrštěná reakce dýchacích cest na podněty, takže i třeba nastydnutí může způsobit potíže. Dá se použít mnoho bylinek - echinacea, jitrocel, meduňka, na hrtan yzop, plicník… Čaje se dají pít s medem nebo inhalovat.

    Co se týče léků, je nutné je užívat poctivě a pravidelně!!! Seretide obsahuje kombinaci látek, které tlumí zánětlivou reakci a zabraňují stahu bronchů a tedy astmatickému záchvatu. Druhý lék také potlačuje zánětlivou reakci. Cílem této léčby, pokud je důsledná, je stabilizace zvýšené reaktivity dýchacích cest, její utlumení, které následně umožňuje snížení dávek léků na minimální dávky a v podstatě normální život. Takže Váš výhled na stará kolena není tak špatný

 
07.10.2013 22:23 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
 
01.07.2014 16:15 Uživatel: Boo
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

léky bohužel odstaňují pouze důsledky, nikoliv příčinu!   Alergie je ve své podstatě  zanešení těla jedy, toxiny, vším, co pozřeme a co dýcháme. zkuste půst, vřele doporučuji.   Vše je podrobně popsáno v knize MUDr. Vilmy Pártykové - Hladověním ke zdraví…

 
01.07.2014 16:51 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

kdyz manzelka bydlela doma tak cpala tabletky kazdy den a stejne furt smrkala atd

 

po svatbe kdyz sla do "noveho" tak mame plovoucky, vysavac raycop hera - na roztoce, roboticky vysavac ktery jezdi kazdy druhy den, v loznici bez zaclon a hlavne v loznici cisticku ktera jede celou noc (poradnou cisticku, ne takove ty za 600, -) a ted bere 1 tabletku jednou za 2-3 tydny a smrka minimalne

 
09.04.2015 11:33 Uživatel: František Hůla
0-100
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Ahoj, já vím, že počasí tomu neodpovídá, ale normálně mám asi alergii, teče mi z nosu a svědí mě oči, nemocný být nemůžu ani se tak necítím. Máte někdo s tímhle zkušenosti?  

 
09.04.2015 13:53 Uživatel: vilemb
Věk:  33
0-100
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Jo to znám, začínají kvést stromy a tím jsou tady i alergeny, začne bříza atd. já to vždy řeším tohle období lékama normálně z lékárny. Ale jak tady píšou, je třeba hledat příčinu a asi jí řešit no. třeba i s tím doktorem, ale já jedu zatím přes lékárny.

 
09.04.2015 15:09 Uživatel: František Hůla
0-100
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Ty jo tak to jsi mě potěšil, já myslel, že musím určitě k doktorovi, a co a kde kupuješ, něco osvědčenýho? Protože už tohle moc nedávám a hlavně jako živnostník nemůžu moc lítat po doktorech není na to čas!

 
10.04.2015 12:04 Uživatel: vilemb
Věk:  33
0-100
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

No tak stálice je zyrtec a zodac a pak kapky nosní nebo do očí, a nakupuju přes lekarna.cz a jsem spokojený, mají tam slevy dost výrazný a akce, teď mi třeba přišel slevový kupon!

 
10.04.2015 12:06 Uživatel: vilemb
Věk:  33
0-100
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Tady jeLEKDFO15 ať taky ušetříš 

 
10.04.2015 14:38 Uživatel: František Hůla
0-100
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Aha, na to větší nakupování moc nejsem, ale předám to manželce, díky

 
10.04.2015 16:04 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Text uživatele: 

Alergie patří do stále častěji se vyskytující skupiny autoimunitních onemocnění.

Jako příčiny alergií považuji dvě, které jdou spolu, ruku v ruce. Za prvé psychosomatické příčiny a za druhé nesprávné stravování spojené nedobrým životním stylem.

 

V databázi mnoha pacientů, kteří trpí některou formou autoimunitní nemoci, byly lékaři vypozorovány tyto opakující se skutečnosti:

·         V dětství to byly hádky rodičů, rozvod rodičů a situace spojené s ponižováním, pokořováním, zesměšňováním, ztrapňováním ze strany sourozenců, spolužáků a blízké společnosti - tehdy jim vznikl základ nízkého sebevědomí a programu sebedestrukce.

·         V období puberty, zvláště u dívek, je často zaznamenána nápadná přítomnost mentální anorexie. I zde byla podkladem nízká sebedůvěra, snaha uplatnit se, falešný vzor v podobně celebrity, modelky, útěk z domova…

·         V době dospělosti konflikty s partnerem, jejich vlastní rozvody a ztráta zaměstnání…

·         Řada lékařských studií prokázala, že stres, strach a jiné negativní pocity a duševní programy narušují funkci imunitních buněk. U lidí, kteří prošli stavy chronické úzkosti, dlouhými obdobími ponižování, pesimismu, nepřerušovaného napětí či nelásky, bylo zjištěno dvojnásobné riziko vzniku některých chorob včetně alergií, astmatu, artritidy, bolestí hlavy, srdečních onemocnění, a jiných autoimunitních chorob.

 

Autoimunitní onemocnění jsou poruchy imunitního systému, které dnes nevznikají jenom v dětském věku, ale u naší generace často i ve věku středním a starším, kdy se setkáváme s rozvody, ublížením, stresem v práci nebo bolestnými událostmi v rodině. Konkrétně to probíhá tak, že při psychickém zatížení (stres, opuštění, strach, ztráta blízké osoby apod.) se negativní duševní pocit propojí s alergenem (prach, pyl, pach psa, potravina atd.). Tímto propojením následně vzniká podmíněný reflex. Kdykoli se později dotyčný setká s tímto alergenem, zafunguje jako signál ke spuštění tohoto podmíněného reflexu a tím i celé alergické reakce. Samotný alergen však není příčinou alergické reakce! Je pouze komponentem podmíněného reflexu, který chybnou imunitní reakci vyvolá. Biochemickou bouři histaminu, který napadá a dráždí sliznice nosu, očí, plic nebo kůže, můžeme antihistaminiky pouze potlačit.  

Proto lze tvrdit, že autoimunitní onemocnění a jiné chronické nemoci jsou nemocí celého člověka a jeho rodiny.

Je nezbytné, aby se vždy tím zabývala celá rodina, protože se zdravotní problém člena rodiny dotýká rodiny celé.

 

Za souběžnou příčinu těchto onemocnění považuji to, že je náš organismus znečištěn různými nežádoucími látkami pocházejícími v prvé řadě z naší stravy, také z našeho okolí a ovzduší, také z přítomnosti některých bakterií a plísní v našem těle. Proto za druhý nejdůležitější krok považuji detoxikaci organismu.

Detoxikační kúry jsou zaměřeny především na očištění jater, protože právě v nich se tyto jedy nejvíce usazují. Za nejúčinnější rostlinné přípravky pro tento účel jsou léčiteli považovány tyto:

·         ostropestřec

·         měsíček

·         jalovec

·         rozmarýn

·         oves a žito.

V léčbě je na prvním místě musí být změna životního stylu, správná dieta a přírodní výživové doplňky. Vysaďte ze stravování všechny cukry i polysacharidy - škroby, pečivo, vše co překyseluje, mléko a mléčné výrobky, kromě tvrdých vyzrálých sýrů, a nasaďte očistu střev.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Astma 3. stupně a alergie na prach, pyl, roztoče
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 3 99x
Epidemie - průběh, ukončení 4 261x
Koronavirus - diskuze 63 1031x
Nevyléčitelná nemoc 1 465x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 405x
neklidné nohy/neurologie 1 433x
Nemizící pupínky na zadku 4 589x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 441x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 919x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 830x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny