Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory

30.08.2016 08:28
Uživatel: Lucie15
Věk:  19

Město: Karlovy Vary

Odpovědí na téma: 18
Text: 

Dobrý den chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti s inkontinenci. Před necelým rokem jsem začala mít problém s občasným únikem moči (09/2015-08/2016) zejména po menstruaci. Nějaký čas jsem to neřešila protože ten únik byl malý. Bohužel na začátku května 2016 se mi úniky začaly hodně zvětšovat tak jsem to začala řešit s lékařem. Odebrali mi krev a došli k závěru že tam je asi zánět mocaku a dostala jsem antibiotika a uklidnění že to bude v pohodě. Doporučili mi pořídit si vložky ale zejména v noci veškerý únik neudrzeli. Po měsíci a dalších X vyšetření mě poslali do nemocnice. Tam lékař rozhodl o zavedení cevky a dostala jsem léky na hyperaktivní mocak a různé vyšetření podle kterých bylo vše v naprostém pořádku až na to že moč mi stále uniká. Nakonec mě pustili domu i se zavedenou cevkou a sackem připevněnym na lytku což nebylo zrovna příjemné. Když mi cevku vydali ujistili mě že všechno je v pořádku a tudíž není důvod pro únik moci. Bohužel opak byl pravdou a únik se mi ještě zvětšil a tak jsem šla znovu k lékaři a vysvětlila mu že uz je to k nevydrzeni. Bylo vidět že i lékař je tak trochu bezradny a tak mě odeslal na psychologii. Opět bez výsledku a tak jsem opět šla k lékaři již asi po 20té a to všechno během prázdnin což mi dává čas. Lékař mi sdělil že už opravdu neví ale každopádně budu muset používat pleny jelikož ten únik je už značný a vložky to nepobiraji. Když mi tohle řekl tak jsem na něj koukala jestli se nezblaznil ale věděla jsem že mi momentálně nic jiného nezbývá a s poukazem jsem šla vyzvednout si je do lékárny. Sestra mi pak vysvětlila jak si je nasadit a šla jsem domů.

Je to strašně nepříjemné a ponižující v 19 letech muset nosit pleny. Když je teplo musím nosit stále volné kalhoty a nemohu mít třeba sukni protože by to bylo vidět. Děsím se toho až půjdu do školy a náhodou by si toho někdo všiml. Další věc co mě zaráží je ze pojištění platí jen jedno balení za měsíc zbytek si musím hradit sama. Už jsem s celé situace nešťastná tak prosím o radu jak postupovat dále nechci do konce života nosit pleny.

Děkuji

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4011x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Problém s inkontinenci
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.08.2016 08:50 Uživatel: Rybka
539188_316716321756941_829215329_n.jpg
5000-6000
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

 

 Nepíšeš tady nic o cvičení na posílení pánevního dna. to Ti nebylo doporučeno?   A co třeba zkusit řešit tento problém operací…. nenavrhl Ti ji lékař?    Myslím si, že jsi ještě moc mladá na to, abys nosila pleny… zkus jiného lékaře.

 

 

Operativní řešení stresové inkontinence

Úspěšnou chirurgickou metodou řešení inkontinence je aplikace tzv. TVT pásky (Tension free Vaginal Tape). Tato beznapěťová páska poskytuje oporu uvolněné močové trubici a navrací ji schopnost kontinence. Operační výkon lze provést v lokální anestézii, pacientka tedy nemusí být zatížena celkovou narkózou. Z toho se odvíjí také rychlá rekonvalescence, s dobou hospitalizace cca 2 dny. K úplnému zhojení je zapotřebí 4 - 8 týdnů.

Páska je vyrobena ze speciálního materiálu, jehož vlastnosti a struktura způsobí, že dokonale sroste s okolními tkáněmi, takže o existenci pásky žena prakticky vůbec neví.

Tato operace se provádí buď cestou retropubickou (TVT), nebo transobturatorní (TOT), jejíž výhodou je možnost ambulantního provedení zákroku (krátká doba rekonvalescence).

Druhou nejčastěji používanou operační metodou je závěsná abdominální operace (kolposuspenze podle Burche). V současnosti se používá především při břišních gynekologických operacích a její efektivita je srovnatelná s operací pomocí volně uložené pásky.

Operační řešení ovšem není vhodné pro všechny pacientky – vždy určí lékař dle různých kontraindikací, typu a stupně inkontinence aj. hledisek.

 

 

 

 

 
30.08.2016 10:54 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ano, jak píše Rybka - posilování pánevního dna… také se divím, že Ti to žádný doktor nedoporučil. často se to doporučuje ženám trpícím záněty močového měchýře, také ženám před a po porodu (kdy může být taky problém s inkontinencí, kdy jsou svaly pánevního dna oslabené) a starším ženám. též jsem trpěla na záněty močáku-když jsem cítila bolestivé/palívé nucní, letěla jsem k Mudr. , ptž mě každý říkal, ať o neodkládám, že bych mohla ve 30ti také nosit pleny právě z tohoto důvodu (že bych to přešla samoléčbou různými tabletkami z lékárny a nevyležením)  a o posílení pánevního dna jsem si našla sama různé informace na internetu… dověděla se jak se to cvičí apod. , bylo to i u článků o zánětech močových cest/měchýře, kde často právě posilování pánevního dna doporučovali Určitě se na toto doktora zeptej. pokud nebude svolný, asi ho zmeň. někteří doktoři rádi tahají z nemocných pacientů peníze. platí tam - nemocný-vydělávám, zdravý - mám prd. Jak kteří no. MYSLÍM, ŽE V TOMTO PŘÍPADĚ NENÍ NA ŠKODU ANI RADA S GYNEKOLOGEM!

 
30.08.2016 11:01 Uživatel: Fella
Věk:  29
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Posilovat pánevní dno můžeš jinak i sama, bez doktorů… najdi si na netu např. i "pomůcky na posílení pánevního dna" nebo "cviky na inontinenci" apod. Je i nějaký stroj, křeslo, na kterém sedíš a on Ti to nějak posiluje sám, ale to teď nevím jak se jmenuje,,, trvá to asi půl hodiny a můžeš si u toho číst.

 
30.08.2016 11:55 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj, začnu od konce:

1) pojišťovna nehradí pouze jedno balení, ale i více, záleží na tom, jaký stupeň inkontinence Ti ten "šikovný" urolog diagnostikoval. Podrobné info najdeš ZDE  (klikni).

2) udělali Ti mimo jiné urodynamické vyšetření  (klikni)?

3) jaký zánět byl nalezen? Některé bakterie jsou šptaně přeléčitelné či se opakují, zejména po zavedení cévky na delší dobu, pomnoží se již za cca 3 dny. Po vyndání cévky měli udělat nový rozbor moči.

4) doktor, který Ti řekl, že sám už neví, a pouze Tě poslal domů s poukazem na pleny či kalhotky, je blbec. Potíže, které máš, vůbec nemusí souviset pouze s oborem urologie, a mohou být projevem mnoha dalších oborů, tedy onemocnění, která jsou potřeba vyloučit:

"Hyperaktivní močový měchýř může být projevem jiného onemocnění, nejčastěji souvisejícího s močovým traktem (močová infekce, močový kámen, nádor močového měchýře, zvětšená prostata nebo nádory prostaty, zúžení močové trubice) nebo po chirurgických zákrocích v oblasti močových cest. Stejně se můžou projevit i různá nervová onemocnění nebo poškození – např. Parkinsonova choroba, roztroušená skleróza, poškození po cévní mozkové příhodě. V některých případech může souviset též s cukrovkou, onemocněním srdce, některými hormonálními poruchami a ženskými chorobami."

Zdroj a další info:  ZDE  (klikni)

 

Takže já být Tebou, tak se pouze s tímto "závěrem" nespokojím. Zajdi za praktikem a nechť Ti vypíše žádanky na další odborná pracoviště k vyloučení dalších možných příčin. Na gyndu si můžeš dojít sama a to udělej, pak bych pokračovala určitě neurologií, ale takovou, kde se zabývají i roztroušenou sklerozou a podobnými onemocněními, pak diabetologie, pouze labor. vyšetření u praktika nestačí. No a pak podle potřeby dále. Přece se to v Tvém věku nestalo jen tak, je třeba vyloučit všechny další možnosti, tj. i jiná než urologická onemocnění, ale u kterých může být projevem právě únik moči či poruchy moč. měchýře. Prostě, ten "šikovný" lékař neřešil všechny možnosti, které řešit správně měl.

 
30.08.2016 13:01 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj. Jsem neurolog, ale jako každý lékař jsem prošel i urologií a gynekologií. Jak je správně uvedeno výše, stav je možné řešit operačně páskou. Do jisté míry by mohly pomoci i cviky na posílení pánevního dna. Zkusit můžeš i bylinky na inkontinenci.  

Držím palce. Soucítím s Tebou a věřím, že být inkontinentní už v 19 letech je mimořádně nepříjemné a určitě se to musí řešit.  

Trošku mě šokuje, proč Tě nikdo o operačním řešení inkotinence neinformoval a proč Tě "hodili rovnou přes palubu." V léčbě inkontinence v posledních cca. 15 došlo k neskutečnému vývoji, takže pleny bych považoval za poslední, nikoliv za první řešení.  

Někdy mám pocit, že by některým kolegům měl být pozastaven diplom do doby, než si zopakují medicínu. Protože o páskách na inkontinenci jsem se učil už já v roce 2004, tj. 12 let zpět!  

Hezký den a nepropadej panice, řešení se najde.  

 
30.08.2016 13:03 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Mnoho stránek o močové inkontinenci je zde. Počti si, chceš-li.  

 
30.08.2016 18:22 Uživatel: Irča
Věk:  44
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj,

reaguji na tvůj dotaz k problému inkontinence. Velmi doporučuji navštívit školu pánevního dna.  

Přeji krásné zážitky při cvičení a brzké zbavení se nepříjemných stavů.

 
15.08.2017 17:03 Uživatel: Psavec
Věk:  30
0-100
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Jen ještě přidávám odkaz na školu pánevního dna http://skolapanevnihodna.cz/

Jo a kdyby někdo potřeboval akutnější řešení, je možnost vzorků zdarma. Třeba tady na Tena vím, že mají vzorky i pro muže.

 

 
29.09.2016 21:41 Uživatel: Janina122
Věk:  26

Město:Brno

0-100
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj,

musí to být opravdu těžké, sama jsem měla problémy s lehkou inkontinencí a bylo to velmi nepříjmené a cítila jsem se trapně.  

Možností jak to zlepšit je spousta a nechápu doktora, který ti řekne že neví! Mě pomohllo cvičení na posílení pánevního dna. Opavdu jsem poctivě 3x denně cvičila a výsledky už byly znát zhruba po měsíci. Podívej se na cviky pro inkontinentní pacienty na Internetu.  

Určitě se obrať na jiného lékaře. Držím ti moc palce!

 
21.06.2017 11:04 Uživatel: Kamila1
Věk:  25
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Zde je video se cviky na posilování pánevního dna.

 
18.09.2018 09:37 Uživatel: Tomas-info
Věk:  30

Město:Praha

Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Kdo by hledal cvičení tak je na https://skolapanevnihodna.cz/ tam jsou i videa s doporučení s produkty. Jinak vzorky doporučím u Teny, tam dorazí produkty zabalené, že se nemusíte bát, že by o tom někdo věděl…

 
10.10.2018 19:32 Uživatel: Paní Colombová
Věk:  33
pani-colombova.png
500-1000
Administrátor
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

 

Dovoluji si upozornit, že v jednom tématu lze psát reakce pouze pod jednou přezdívkou z jednoho počítače. V opačném případě jsou porušena pravidla webu bod č. 5.



Přezdívky:


►Psavec
► Tomas-info


 

 
29.04.2020 18:19 Uživatel: Miki169
Věk:  57

Město:Sedlcany

Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj vsem,

ja vim, ze pro slecnu na vdavan, i ktera musi nosit pliny je to tragedie, ale ja bych to resil zasadne bez operace. Zkusit cviceni a nejake leky. Hlavne si davat pliny tak a takove, aby neprotekly a byly na verejnosti nenapadne. Ja byt mladsi, tak si ji vezmu. Sam jsem na plinach skoro cely zivot-od narozeni do asi 14ti kvuli nocnimu pocuravani, ikdyz uz ke konci jsem mel nehodu treba jen 1x za mesic, tak mamka neslevila a ja dostaval ty pliny a gumove kalhotky dokud jsem z nich vlastne nevyrostl, ze uz jsem ty kojenecke sice na sebe oblekl, ale jen s 1-2 detskymi latkovymi plinami, ktere vzhledem k mnozstvi unikajici moci ji nebyly schopny absorbovat. Taky jsem se za ne stydel, ale musel jsem je na sobe mit pri cestovani-to jsem se vzdycky pocural a tajne jsem si je nekdy nasadil a sel v nich do skoly. Taky jsem je mel na sobe nekolikrat, kdyz jsem randil s divkou, protoze jak jsem byl hodne vzrusivy, tak jsem pri libani se a pri vzajemnem hlazeni vzdy ejakuloval a tak sperma skoncilo v plinach a ne na dzinsach. Po 20 roce se mi to otocilo a ja se zacal pocuravat ne v noci, ale ve dne-urgentni inkontinence/OAB/ a to jak doma kdy jsem nedobehl na wc, tak v praci a hlavne na sluzebnich cestach nekde ve firme, ve meste, nebo pri jizde na dalnici. Objevil jsem pres Zdravotnicke potreby firmu v Benesove, ktera sila na zakazku celoigelitove/gumove/kalhotky pro mladez a dospele, latkovych plen bylo doma spousty a tak jsem si je zacal davat do tech gumovych kalhotek pro doma i do prace a na cesty. Bylo zajimave, jak to na me zapusobilo psychicky. Drive kdyz jsem po navsteve wc vysel pred dum, tak na me prislo silne nuceni na moc a vlaste kdekoliv kde jsem nevedel, kde je nejblizsi wc, nebo se treba na dalnici nedalo libovolne zastavit a ja zmatkoval, byl jsem nervozni a stejne jsem se pripocural. Ale kdyz jsem mel na sobe pliny, tak mi to sice nebylo uplne jedno/dodnes kdyz se pocuram, tak se na sebe zlobim/, jenze drive bez plen se mi to prihodilo treba i 4-6x za tyden a v plinach 2-3x za mesic, takze i pres tu praci s plinami, shaneni gumovych kalhotek a rizikem ostudy jsem si pliny nasazoval dal. Sice jsem se za ne strasne stydel a v necem me i omezovaly, ale chranily me pred mokrymi kalhotami a pred ostudou z pocurani. Svoji divce jsem se stim sveril co nejdrive po seznameni abych byl mene zklamany, kdybychom se rozesli. Ale kdyz jsem ji potom vsechno v klidu a dukladne vysvetlil, tak se nejen ze nezlobila, ale zacala si ode mne pliny a gumove kalhotky pujcovat a mela je na sobe doma a kdyz mela menzes, tak si je nechavala i do prace. Totez bylo i s moji druhou manzelkou a po rozvodu-kvuli jeji nevere, ne kvuli plinam-s dalsimi partnerkami se kterymi jsem zil to bylo uplne stejne. Pliny a gumove kalhotky si oblibily vsechny, nektere chtely dokonce objednat gumove kalhotky v ruzove barve a mely je na sobe doma ve dne i na spani, jen v nich nerady chodily ven mezi lidi. Sice jsem je naucil, jak si je maji nasazovat, aby byly na nich nenapadne, ale moc tomu neverily. Nektere si pres ne oblekalyzase moje o 2 cisla mensi damske stahovaci kalhotky z Upavanu a teprve poto si oblekly kalhoty, nebo puncochace a sukni a sly se mnou ven. Ja si uz ty pliny a gumove kalhotky nasazuji automaticky. Plenkove kalhotky jen premachnu v teple vode, pliny vypere pracka, jednorazovky si nasadim 3-4x do roka na nejakou delsi cestu, jinak si nosim balicek s plenkovou kosmetikou, nahradnimi dvema sadami latkovek a s dvemi gumovymi kalhotkami, tez s igelitovym prosteradlem, kdybych spal nekde pres noc. Takze na poukaz nic nemam, nikde nezebram a jedna doktorka mi pri prohlidce a vysetreni rekla, ze mi predepise vsechno co chci, ale tak jak mam nasazene pliny-zapomnel jsem, ze si pod ne davam vetsi igelitovou plinu az potom gumove kalhotky, tak mam tu nejlepsi ochranu, kterou mi ona u jednorazovych plen nemuze zarucit. Takze drzim palce vsem plenkarkam a plenkarum a kdyz zustanete na plinach, tak se taky svet nezbori. Cauky M

 
29.04.2020 18:43 Uživatel: Miki169
Věk:  57

Město:Sedlcany

Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj,

jeste jsem zapomnel, ze to u me zacalo kdysi davno, kdy nebyly zadne pampersky, ale jen ltkove pliny a ty celoigelitove kalhotky. Ani zadne leky na to nocni pocuravani nebyly a sice jsem byl nekdy na nejakych vysetrenich, ale doktori nad tim jen mavli rukou a rekli, ze se to v puberte srovna. Coz se opravdu stalo, ale pomalu se to otocilo na to pocuravani s tim hyperaktivnim mocovym mechyrem/OAB/ a ja jsem si sam za svoje penize zajistil 100% ochranu pred ostudou na verejnosti a zajstil si i jistotu na luzku-hlavne ochranu matrace. Pozdeji jsem si svoji vlastni diagnozu potvrdil na internetu a uz jsem zcela v klidu a nestresuji se. To ze mam na sobe pliny pozna mozna jen ten, kdo vi o tom, ze je mam na sobe nasazene a kdyz jsem o te svoji nemoci premyslel, tak operovat se nenecham, na cviceni jsem uz nejaky liny a prasky take nejsou muj salek caje. A kdyby me necim zazracne vylecili, tak asi si budu pliny a gumove kalhotky nasazovat a nosit dal, tak jak jsem zvykly, protoze bez nich si dnes (29.04.2020) pripadam jako nahy. Asi si teď tukate na celo a rikate si, ze nejsem normalni, ale ja to tak citim. Navic mam pul skrine latkovych plen a pres 50 gumovych kalhotek, takze budu muset zit do 100 let, abych je vsechny unosil. Pripominky a dotazy na +447594433917 pouze sms. Cauky! M

 
05.05.2020 09:49 Uživatel: Erika85
Věk:  30
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj, hledám info k pomůckám Seni… Jsou na předpis? Kolik je pak ten doplatek +-?

 
28.06.2020 13:51 Uživatel: vikinavi
Věk:  21
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Dobrý den. Doporučuji kouknout sem http://www.urogynekologie-otcenasek.cz/inkontinence/

Já trpěla stresovou inkontinencí a obrátila jsem se na ně.

 

A jsem jim neuvěřitelně vděčná : )

 
03.07.2020 11:15 Uživatel: Rika85
Věk:  55
Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Ahoj, chápu tě… Já jsem zkoušela celou řadu pomůcek a zatím jsem se necítila dostatečně komfortně. No, ale ty od Bella controul discreet jsem zatím nezkoušela. Takže moc děkuji za tip, zkusím a dám vědět, jak jsem spokojená.

 
20.03.2024 14:31 Uživatel: ivapekarova17
Věk:  28

Město:Beroun

Téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Text uživatele: 

Mě vlastně inkontinence provází snad od mých 23 let a není to teda nic přijemného, ale jak to tady psalo už hodně holek, tak prostě to tělo a i ty sama si na to časem budeš muset zvyknout. Je dobré určitě vyzkoušet nějakou léčbu od specializovaných klinik, zvaž to. Něco jsem ti poslala.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Močová inkontinence v 19 letech - léčba, zkušenosti, diskuze, názory
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Hromadné očkování speciální pistolí 5 4158x
MIGRÉNA - PŘÍČINY, PROJEVY A LÉČBA 4 2375x
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 4 1767x
Epidemie - průběh, ukončení 4 1317x
Koronavirus - diskuze 79 4063x
Nevyléčitelná nemoc 2 1686x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 1607x
neklidné nohy/neurologie 3 1664x
Nemizící pupínky na zadku 4 1805x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 1930x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny