Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?

30.05.2014 21:48
Uživatel: selby89
Věk:  25
Odpovědí na téma: 38
Text: 

Zdravím.

Je mi 25 let.

Mám takové zvláštní zdravotní problémy. Ještě to vezmu úplně od začátku:

s přítelkyní neprožíváme nějaké super období, spíše bych to nazval krizí, což má stoprocentně dopad na mou psychiku. Vždy jsem byl stabilní, teď spíše upadám k těm labilnějším… alt No a ještě předtím, několik let jsem prožíval šachy doma, mamka věčně pila, nadávala, řvala a já zvládal při tom studia. alt Asi se to všechno na mě podepsalo.

Konkrétněji:
O co jde, doktorka mi řekla - už je to dlouho, že mám panickou poruchu, fakt super. Tedy prostě nezvládnutí emocí, poruchy transmiterů do mozku, serotonin atd. Fakt super.

O co jde příkladově:
Když jsem doma, jsem v pohodě. Pak jdu ale ven, vidím prostě ten prostor a světlo a začnu být prostě neklidný, špatně se začnu soustředit a jakoby nevím, kde jsem. Prostě zvláštní pocit.

I když mi není zrovna nejhůř, tak mám mžitky před očima, ale vidím jako orel. alt Proč?

Chodil jsem k psychiatričce, ta mi řekla, ať beru antidepresiva, že je jí líto, že tak schopný a vzdělaný člověk to prožívá. Ta antidepresiva jsem vysadil, nepomáhaly mi, bojuju s tím sám. Dá se s tím bojovat (aspoň si to myslím), ale vím, jak jsem se cítil dřív a teď. A když to porovnám je to jako 0 a 100.

Strašně závidím lidem, kteří aspoň mohou lépe fungovat a nezažívají tohle terno. Tenhle stav mám asi 2 roky. Začalo to mým prvním povoláním, které jsem ukončil.

Když jdu třeba na pohovor, tak se potím, docela úmorně, za krkem a tak. Mám normální postavu. Mám třes v těle a momentálně (je to už delší doba) neprožívám "být šťastný".

Jsem spíše náladový, na nic nemám chuť, přijde mi, jako kdybych nevěděl čeho dosáhnout, abych byl šťastný.

Určitá forma deprese? Vždy jsem byl zdravý, hodně a teď tohle? Nedokáži se radovat ze života.

Nevydržím ani pořádně stát na místě, musím se pomali hejbat… není to znát, ale já o tom vím.

Lék Neurol by mi třeba pomohl, ale já farmaka brát nechci, to pouze pomůže na chvíli, ale neléčí to příčinu a vůbec celkový původ. Doktorka mi řekla, že se to léčí někdy i několik let… Ach jo, ten mozek a nervová soustava. Jinak charakterem jsem v pohodě, sangvinik i melancholik a mnoho lidí říká, že naprosto v pohodě. alt

Proč ukázal Bůh zrovna na mě?


Zažil jste někdo aspoň trošku něco podobného, nebo v tom jsem sám?

Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4588x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: panická porucha
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.05.2014 22:07 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Dávám sem odkazy na přírodní produkty:


http://eshop.farmax.cz/bumet-tbl-30/

http://www.muller-pharma.cz/produkty/mozkovit/

http://www.terezia.eu/cz/produkt/100_rakytnikovy_olej_tobolky

http://www.barnys.cz/mike-benexia/276-mike-benexia.html

Bumet, by Vám měl přispět k lepšímu spánku a tím i odpočinku.
Mozkovit, je doplněk s vitamíny, zeleným čajem a resveratrolem, k lepší činnosti mozku a proti únavě. Chemické léky na zlepšení psychického stavu mají vždy nějaké vedlejší účinky. (tlumí a dělají spavost) Přírodní produkty nefungují ihned, musí se brát minimálně měsíc i více.  Já Bohužel nyní užívám také AD.

 
01.06.2014 18:46 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Spíš než přípravky by asi (podle toho, co pán píše) pán potřeboval pečlivě vedenou psychoterapii.  

Na duševní napětí je super bylinka meduňka, třezalka, bazalka, ale domnívám se, že jde o krátkodobé řešení (podobně jak pán píše u léku Neurol) a zřejmě je žádoucí dlouhodobá péče.  

 

Pavli, v rámci toho, aby nebyly upřednostňovány eshopy a produkty, bylo by lepší napsat např. "výživové doplňky s obsahem rakytníkového oleje" apod. V budoucnu není žádoucí psát odkazy na eshopy a jejich zboží, ju? Pokud sem dáš odkaz na eshop a produkt pana Nováka, znevýhodníš tím třeba pana Novotného, který má podobný eshop a podobné produkty. A to není OK.  

 
01.06.2014 20:06 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

altJežkovy oči, Avi, to jsem nechtěla. Tak to vymaž, prosím tě. Já jsem mluvila s jednou mojí známou a ta mi poradila na můj stav ty produkty. Chtěla jsem tomu chlapci poradit, když se bojí brát chemické léky. Opravdu se moc omlouvám. Pavla

 
02.06.2014 12:13 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

V pohodě Tak víme na příště.  

 
30.05.2014 22:21 Uživatel: filbar(programátor webu)
Věk:  26

Město:Ostrava

931.gif
My status
100-500
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Nejsi na tom sám. Taky se léčím s depresemi a úzkostnou poruchou už několik let. Chce to i štěstí na dobrého doktora/doktorku, což jsem já třeba úplně neměl - možná by to jinak dneska se mnou bylo lepší. A psychofarmak bych se dneska už tak nebál, pokud doktor najde nějaké, které ti sednou, tak se ti může ulevit.

Dobře rozumím tomu jaké to je necítit se šťastný, chce to hlavně hodně síly a nemyslet si, že jsi na to sám. Můžeš zkusit třeba i nějakou psychoterapii u psychologa, když nechceš používat léky, zrovna tento týden jsem se vrátil z lázní a tam jsem měl jako součást léčby tzv. skupinovou psychoterapii, kde se setkáš s lidmi, kteří mají také psychické problémy a třeba zrovna podobné jako ty. Mimo toho s tebou ještě může psycholog pracovat a můžeš se dobrat co tvoje problémy způsobuje, že ani nemusíš tušit, že zrovna ten a ten zážitek je prapůvodem tvých nynějších problémů. A takové psychoterapie, ať už skupinové, nebo přímo s psychoterapeutem prováději na dost místech.

 
31.05.2014 08:53 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

na nervy je taky dobry horcik, i kdyz cpat ho po tabletach je na dost dlouho nez to zabere, zajdi si k obvodni at ti pichne do zadku jehlu s horcikem, at ti napise recept, vl ekarne dostanes pet ampulek a zajdi si k dr kazdy treti den az je vyberes, pak ber sumivy v tabletach a po mesici si zopakuj jehly

 
31.05.2014 10:00 Uživatel: Inka
Věk:  55
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Něco podobného jsem také zažívala. Otec mi zemřel když jsem byla malá-myslím, že mě to dost poznamenalo, ale dřív jsem si to neuvědomovala. Teď to vím. Problémy v manželství atd. V momentě, když mám problém, tak ho nedokáži vyřešit, jsem jak zaseklá. Teď s odstupem času vím, že jsem příšil tlačila na pilu, jak se říká. Měla jsem to nechat spíš plynout a věřit že je to taková životní epizoda, která není příjemná, ale odezní. Zkoušela jsem AD, ale cítila jsem že to není ono. Chodila jsem k psychologovi, částečně se mi ulevilo, a zase to nebylo ono. Šla jsem na exercicie na týden a tam jsem to objevila. Klid a v duši mír. Něco cvaklo v hlavě nebo nevím kde. Od té doby nic nehrotím, nikoho neřeším, nikoho netlačím do ničeho, nechávám věcem volný průběh, jenom si tak žiju ten svůj život jak se mi líbí. Takže bych ti doporučila aby ses nestresoval z toho stavu v jakém teď jsi. Jednou jsme nahoře a jednou dole. Teď jsi dole abys pak zasevyšplhal nahoru. Soustřeď se na sebe, abys měl dobrý pocit. Ze svého chování, jednání, choď na procházky, vyhledávej ticho. Nevím jestli jsi věřící, já do kostela nechodím, ale svěřila jsem své problémy tomu nahoře a musím říct že se mi jde lehčeji. Je to zřejmě tvoje životní zkouška jak se s ní popereš. Tak Ti přeji abys s odstupem času si řekl, rok 2014 byl těžký, ale zvládnul jsem to.

 
31.05.2014 17:16 Uživatel: Nočňátko
Věk:  28
1410598554_1607077_1458837584336642_2092034605_n.jpg
0-100
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Ahoj,

PP mám 3 roky…nebo údajně je to PP…začalo to tak, že jsem zkolabovala, odvezli mě do nemocnice a nic nezjistili…za týden se to stalo znova…a pak už se to vezlo všechno, musela jsem přerušit školu, nakonec jsem dostudovala bakalářské studium a dále nešla, protože už jsem to prostě nezvládla. Stěží jsem zvládala pracovat…prostě 3 roky hroznej boj, bolesti, nevolnosti…no však to znáš.

No ale už začínám pochybovat, že je to pouze psychické. Před dvěma měsíci mi zjistili plicní chlamydie. zkušenosti lidí s touto nemocí najdeš na netu, např. chlamydie. info…
Můj přítel se s nimi léčí už dlouho a já mu pořád nevěřila, že můj problém opravdu nemusí být jen v hlavě…a pak jsem četla zkušenosti a trápení všech těch lidí…psychické problémy má téměř každý z nich, protože chlamydie umí napadnout nervovou soustavu…
Po nálezu jsem dostala antibiotika na 30 dní…a podívejme se…po 30 ti dnech je panická porucha a všechny ostatní obtíže pryč. Vím, že tahle léčba byla krátká a brzy to přijde znovu…ale teď už vím jaké je to znovu žít a určitě s tím budu bojovat…

Tím nechci říct, že to musí být tvůj případ, psychickou poruchu můžeš určitě mít i bez nějakého parazita, ale doporučuji zkusit zajít na testy, možná najdeš řešení tam, kde bys ho opravdu nečekal…

 
31.05.2014 19:40 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

selby89 - je dobře že si vyhledal pomoc - doktora/psychiatra. Většinou je to tak, že za nesprávným životním obdobím … se objevy i tělesná, nebo i psychická nemoc. To znamená že něco už v minulosti nebylo v pořádku, něco nebylo správné, zdravé a je potřeba to změnit - napravit - LÉČIT. Taky rodinné poměry, jako alkohol v rodině a pod. Ti zanechali na duši jizvu, což může mít za následek i současný Tvůj problém. Samozřejmě Tvůj zdravotní problém může být pospletaný z různých životních ran, které si zažíval a možná si něco zažíval ještě v prenatálním období a vyplavuje to na povrch až teď…. Třeba psychoterapie by Ti taky dost pomohla, jak Ti tu radí, ale vybírej si dobrého psychoterapeuta, chci říct aby terapii nedoplňoval nějakými okultními praktikami a pod. - na to dávej pozor! Já ti chci spíš poradit, aby jsi se nezaměřil jenom na tělo a duši, ale i na svého ducha. Protože člověk je Tělo, Duše a Duch. Já jsem křesťanka - katolička a vím o čem mluvím - (mám vlastní zkušenosti).

selby89, na mně tak trochu působíš že si možná ve svém životě někomu něco NEODPUSTIL  a nosíš to v sobě.
selby89 - odpustil si už  někdy něco i sám sobě? Neužíráš se něčím? Mám pocit že Tě něco ničí. Jsi věřící? Já zažívám to štěstí, že jsem věřící křesťanka - katolička a praktikuji svoji víru. A když jsem byla studentka, zažívala jsem velice těžké obdoby - pociťovala jsem úzkost, strach, pesimizmus, bezradnost, potili se mi hrozně ruce a pod.. To období trvalo několik měsíců. V tom období jako obvykle v neděli, jsem se zúčastnila mši svaté  a když jsem v tu neděli přistupovala k svatému přijímání v duchu jsem velice prosila Boha o uzdravení z toho stavu úzkosti a bezradnosti. Víš co se stalo? Řeknu Ti co jsem pociťovala, když jsem z hloubky srdce poprosila Boha o uzdravení a přistoupila jsem k sv. přijímání - pocítila jsem nepopsatelnou lehkost na duši, jako by mi ze srdce upadnul neskutečně velký balvan. Měla jsem pocit že jsem celá ponořená do balzámu pokoje. Úžasný pocit, moc dobře jsem pochopila že zažívám duchovní zkušenost vnitřního uzdravení. Proto Tě chci nasměrovat i na tenhle duchovní směr - nepodceňuj to! Já už mám zkušenost a mnozí další taky. Nevím zda jsi věřící, ale je mi jasné že potřebuješ taky uzdravit duši/ducha. Pros Ježíše o uzdravení, jen tak svými slovy. Např. Ježíši Kriste, uzdrav mně … a pod.

Taky ještě přiložím video s patrem Danielem Galusem. Pater Daniel je polský - katolicky kněz, mnich a charizmatik v jedné osobě. Má dar uzdravování. Ježíš uzdravuje prostřednictvím něho. Hodně lidí se uzdravilo i přes internet když poslouchali jeho modlitbu osvobození - uzdravení. Taky lidí, kteří jsou duchovně nečistý, nebo napadaný nečistým duchem, nebo i posedlí, tak často v jeho přítomnosti na mši svaté, jakoby nevědomky křičí, řvou. Přiložím sem modlitbu osvobození pátra Daniela - myslím že je to modlitba osvobození od deprese, od zlého, od různých nemocí …. Když chceš podívej se na to - poslechni si to, přijmi požehnání i když nerozumší po polsky. Třeba Ti to pomůže - ono taky závisí v jakém duchovním rozpoložení jsi, třeba potřebuješ odpustit a pod.

 

               

 
03.06.2014 12:44 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Chtěla bych ještě dodat několik slov, ohledně odkazu co je v polštině - všimla jsem si tu na webu reakce ohledně toho požehnání, že je to v polštině a že není rozumět a pod.

Takže pro všechny co tomu nerozumí, nebo si to tu celé vysvětlují podle svého smýšlení, nebo jsou nevěřící a pod. , chci v zkratce napsat, že i kdyby požehnání kněze bylo v aramejštině, nebo i portugalštině …, tak kněžské požehnání - ZNAMENÍ KRISTOVÁ KŘÍŽE má a vždycky mělo silnou moc a účinek. Polský kněz p. Daniel má charizma uzdravování a mnozí nemocní lide byli uzdravení a mnozí hodně nemocní získali duchovní milost i přes internet - to není nic nového.

Ale chápu  nevěřící, co tímhle záležitostem nerozumí a tím pádem i nevěří, protože duchovním věcem se nedá rozumět lidskou moudrosti, která staví na základech tohoto materiálního světa. V bibli se jasně píše, že: … Bůh to lidem zjevuje skrze Ducha; Duch totiž zkoumá všechno, i hlubiny Boží. my - (křesťané) jsme však nepřijali ducha světa, ale Ducha, který je z Boha abychom poznali, co nám Bůh daroval. O tom mluvíme ne tak, jak nás naučila lidská moudrost, ale jak nás naučil Duch, a duchovní věci vykládáme slovy Ducha. Přirozený člověk nemůže přijmout věci Božího Ducha; jsou mu bláznovstvím a nemůže je chápat, protože se dají posoudit jen Duchem. … Člověk obdařený Duchem je schopen posoudit všecko, ale sám nemůže byt nikým správně posouzen. Vždyť kdo poznal mysl Páně a kdo ho bude poučovat? My však mysl Kristovu máme.. / 1Kor- 2,10-16 /

*Nevěřící Tomášové*,  alt hold - víra je dar. Proste a dostanete. Já jsem ji dostala taky darem a mnozí další taky. Je dost úsměvné a naprosto úžasné, že právě *nevěřící Tomášové*, kteří mají často prázdné řečí, tak právě oni jsou potom - po vnitřním obrácení často, právě ty horliví křesťané co hodně mluví o Ježíši a o křesťanské víře. A to je na tom to úsměvné a úžasné, jak si Bůh dělá slávu i prostřednictvím těchto nevěřících (a později obrácených) lidí. To je prostě úžasný. Taky znám pána co nevěřil v zatracení - (v peklo) a dnes? Dnes je z něho kněz a exorcista v jedné osobě. Prostě to nemá chybu a tu se taky potvrzuje rčení, že kdo se směje jako poslední, tak ten se směje nejlíp.   altalt 

 
03.06.2014 13:40 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Karmelaren, Tvoje absolutní netolerance a souzení nevěřících, dle Tebe: "*nevěřících Tomášů*, kteří mají často prázdné řeči,  co tomu nerozumí, nebo si to tu celé vysvětlují podle svého smýšlení, nebo jsou nevěřící a pod",  mě už přestává bavit a jsem přesvědčená o tom, že nejen mě.

Je každého z nás svobodná věc a rozhodnutí, čemu věříme a čemu ne.  Ty si věř čemu chceš a nesuď ostatní za to, pokud nevěří či věří něčemu jinému, nebo jim byly dány jiné dary, schopnosti atd…Tohle se nedělá, protože to neznamená, pokud je někdo nevěřící, že je méně hodnotným člověkem, než-li věřící. Proto i Tvoje poslední poznámka o tom, že: "kdo se směje jako poslední, tak ten se směje nejlíp", je v souvislosti s vírou či nevírou více než nepatřičná.

"Nedělej druhým to, co nechceš aby dělali oni tobě."

 
03.06.2014 19:01 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Dany - mam pocit, že jsi si nepřečetla pozorně můj horní koment. Já jsem napsala: **Chtěla bych ještě dodat několik slov, ohledně odkazu co je v polštině - všimla jsem si tu na webu reakce ohledně toho požehnání, že je to v polštině a že není rozumět a pod. **.
Rozumíme si? - já jsem odpověděla na reakci, ohledně mého odkazu s videem - to znamená že odpovídám lidem (z pokecu)   ale nenapsala jsem to pod konkrétníma jmény, ale pod jedním v množném čísle. Napsala jsem to sem, protože do pokecu by se to asi všechno nevešlo. Myslíš že, když někdo řekne něco nesprávné a neslušné na adresu kněze nebo Boha, že je to nesprávné a netolerantní mu na to odpovědět? Dany jsi si jistá, že Tvoje poslední věta patří mně?

Každopádně, neměla jsem v úmyslu se Tě dotknout  - jak jsem psala, odpovídala jsem na reakci, ale měla jsem to asi udělat jinak, teď to vidím že dochází k nedorozumění.   Jinak, nikoho nesoudím ani neodsuzují a lidí jak věřících či nevěřících si cením, protože každý člověk je nesmírně cenný a vzácný, protože byl stvořen na obraz Boží.  

 
03.06.2014 19:52 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Jsem si jistá nejen poslední větou, ale každým svým slovem, kterým Ti odpovídám a to nejen v tomto tématu. Nereagovala jsem pouze na Tvůj první odstavec, nýbrž na příspěvek jako takový - proto jsem reagovala tak, jak jsem reagovala, neboť Tvůj příspěvek vyzněl tak, jak vyzněl.

A pokud Tvůj příspěvek měl být reakcí na pokec a něčí názor v něm, sem do tématu to opravdu nepatří, stejně tak jako diskuse o víře a pravdě nepatří do tohoto tématu. Tímto jí za sebe tady tedy proto končím.

 
04.06.2014 10:36 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Přeci jen musím ještě jednou reagovat = v zájmu tazatele tohoto tématu a pro informaci ostatním:

ve snaze pomoci odkazuješ Karmelaren tazatele Selbyho89 na  polského katolického kněze, mnicha a charizmatika v jedné osobě Daniela Galuse s tím, že má dar uzdravování a hodně lidí se "uzdravilo" i přes internet. Ty sama jsi křesťanka - katolička…

Vzhledem k následujícím skutečnostem by měl však Selby89 zvážit, zda-li Tvého odkazu využije - vzhledem k jeho inteligenci z jeho příspěvku zřejmé předpokládám, že se rozhodne správně.

O co tedy jde? K příležitosti nedávného svatořečení papeže Jana Pavla II. iniciovala Wanda Poltakowská dokument, jenž mocně podporuje polská katolická církev.  Oným dokumentem je deklarace víry jež byla odhalena na Jasné Hoře - nejposvátnějším poutním místě Polska s tím, že v textu vytesaném do mramoru se uvádí, že Boží právo má přednost před právem lidským, že lidské tělo i život jsou Božím darem, a proto svatým a nedotknutelným a že příchod i odchod člověka z tohoto světa závisí výlučně na Božím rozhodnutí.  Tento dokument má za cíl vyvolat u lékařů přesvědčení, že jejich víra v Boha je důležitější než potřeby a očekávání pacientů.  

A co na to polští lékaři? Někteří se nechali zmanipulovat a za posledních 5 dní jich tuto deklaraci navzdory svému povolání cca 3500 z cca 120000  (v celkovém počtu nejsou započítáni stomatologové) již podepsalo, což v jejich praxi znamená, že tento dokument v pěti z šesti jeho bodů zabraňuje ve výkonu jejich povolání. Tito lékaři tak učinili i přes to, že skládali přísahu před rektorem, nikoliv před biskupem a vědomě se rozhodli "léčit" v rozporu s dobrem a potřebami pacienta tak, jak to přikazuje Kodex lékařské etiky.

Co k tomu dodat. Tohle má být ta "Pravda", ta "životní podstata", ten "Dar víry", ta "Boží vůle" atd. ? Tak to je mírně řečeno a přinejmenším smutné a alarmující, protože náměstek ministra zdravotnictví k tomu dodává: " Proti lékařům, kteří deklaraci víry podepsali, není možné právně zakročit, protože je to jejich soukromá iniciativa. Pokud se však pacientovi nedostane od lékaře pomoci, protože ten se bude schovávat za svoji víru či podepsanou deklaraci, anebo namísto léků bude používat svěcenou vodu, pak zakročíme." Hmmm, pak…= teprve až se něco stane…Kam ten svět spěje…

 
04.06.2014 14:37 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

 

pojistovny by mely temhle "doktorum" vypovedet smlouvy, stat by mel od nich tvrde vybirat penize za skolu kterou studovali a pak at ti blbecci sedi kazdy den v kostele a zivi je ten jejich buh

 

jenom jeden z prikladu ktery dokazuje co za spinu je cela vira, a je uplne jedno jestli katolik, evangelik nebo nekdo jiny

 
04.06.2014 15:12 Uživatel: filbar(programátor webu)
Věk:  26

Město:Ostrava

931.gif
My status
100-500
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Tak tady toto je samozřejmě extrém to je jasné, ale podle několika "extrémistů" nelze soudit celou skupinu lidí.

 
04.06.2014 17:20 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

to jo, jenze napisme si na rovinu ze takovych podobnych divnych veci je v cirkvi plno

 

a je celkem jedno jestli v polsku, u nas nebo treba u amiku

 
04.06.2014 18:33 Uživatel: filbar(programátor webu)
Věk:  26

Město:Ostrava

931.gif
My status
100-500
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Ale kvuli tomu nelze odsuzovat celou cirkev. To je stejné, jako bys odsoudil třeba celý parlament, protože je tam plno lidí co tam jsou jenom pro peníze a zavrhnul bys tím i ty lidi co tam jsou skutečně pro práci, nebo že bys řekl, že všichni policajti jsou špatní, protože někteří verou úplatky a dělají zločiny.

 
04.06.2014 18:53 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

to mame porad to stejne dokola

 

ty tomu veris a tak je  podle tebe normalni vse co delaji

 

pro me je cirkev podvod ve kterem jde o moc a penize, zneuzivaji k tomu lidi kteri tomu celemu veri

 

 
03.06.2014 15:04 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

vira neni dar, vira je obycejny podvod od dob davno minulych, ve ktere jde jenom o moc a penize

 

kdyz chces verit tomu ze nejaky polak, ukrajinec nebo tatar uzdravuje kecama tak tomu ver ale necpi to druhym

 

 

 
03.06.2014 17:13 Uživatel: filbar(programátor webu)
Věk:  26

Město:Ostrava

931.gif
My status
100-500
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Tak s tím trošku budu párku nesouhlasit. Víra je dar a křesťanství je základ naší kultury. Kdyby jí nebylo nebyly by např. : ani Vánoce a Velikonoce. A ty taky nemusíš cpát druhým, že Bůh neexistuje.

 
03.06.2014 18:27 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

ja ale nejsem ten kdo zacal do tohodle tematu cpat boha

 

selby89 se tady prisel zeptat na problemy s panickou poruchou a dostane odpoved ze se ma obratit na boha, poslouchat nejakeho polskeho caryfuka a vypoustet duchy

 

tak by nebyly vanoce a velikonoce, pro tebe jako vericiho to je mozna neco extra, pro me to je obycejny den volna

 

tim koncim celou debatu na tema viry protoze se stejne na tom neshodnem

 
03.06.2014 19:04 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 


parku - víra není podvod
Lidi jsou hříšní, to je fakt a to znamená že budou dělat  chyby, ale přece si nezaslepíš kvůli lidské hříšnosti svůj pohled na Pravdu. To by byl dost mělký pohled na životní podstatu
Nic druhým necpu, jen se dělím o zkušenost, která může pomoct.

 
05.06.2014 21:52 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Parku ahoj. Víš, já věřím tomu, co je napsané v Bibli a tam se píše, že víru získáš tím, že budeš čerpat informace a zprávy z Božího slova, z Bible:

Víra je tedy ze slyšení zprávy, a tou zprávou je slovo Boží. (Ř 10:17)

 
06.06.2014 13:12 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

vsak ver, at si kazdy veri nebo neveri cemu chce

 

to co tu ale predvadi karmelaren to uz je na hlavu postavene

 
03.06.2014 13:10 Uživatel: filbar(programátor webu)
Věk:  26

Město:Ostrava

931.gif
My status
100-500
Administrátor
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Pěkně jsi to napsala, plně s tebou souhlasím. Jenom nějak od dospělosti nějak nemůžu najít cestu k Bohu, abych se o něj mohl opřít a cítil jeho přítomnost i když jsem věřící a do kostela chodím pravidelně každou neděli.

 
03.06.2014 14:26 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

altZdravím tě, "filbare", neboj, Bůh je všude kolem nás. V Bibli se u ev.  Jana 4: 24 říká, že Bůh je duch a ti, co ho uctívají, mají tak činit v duchu a v pravdě.

Také je v Bibli napsáno ve Sk. apoštolů 17: 24. Bůh ten, kterýž stvořil svět i všecko, což jest na něm, ten jsa Pánem nebe i země, nebydlí v chrámích rukou udělaných;
25. Aniž bývá ctěn lidskýma rukama, jako by něčeho potřeboval, poněvadž on dává všechněm život i dýchání i všecko.


Já vnímám Boží chrám coby všechnu přírodu a klenbu nebeskou coby oblohu s nespočtem hvězd.

Já nejsem v žádném náboženství, ani nechodím do kostela,  jen si čtu Slovo Boží - Bibli a žasnu, kolik je tam informací.

Možná to některé věřící zaskočí, ale Já věřím tomu, co je psáno v Bibli, protože je to slovo Boží. Myslím, že je škoda, že si lidé v Bibli nečtou. Člověk se tam naučí rozlišit mezi učením lidským a Božím. To je můj pohled na věc. Pavla 

 
03.06.2014 19:08 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

filbar (programátor webu) -  nerozumím nějak Tvému komentu, proč nemůžeš od dospělosti najít cestu k Bohu abys se o něj mohl opřít a cítil jeho přítomnost, když jsi věřící? Nerozumím, je to široký pojem co jsi napsal. Když chce člověk zakoušet v určitém slova smyslu Boží přítomnost, tak musí byt tak řečeno vyprázdněný od zbytečnosti, které nosí ve svém nitru. Protože když duše člověka nějak lne na něčem co není Bůh a chce současně zakoušet i Boha, tak to spolu nejde, ale nevím jak jsi to přesně myslel.

ALE, na druhou stranu duchovní život a celkově samotní život je v podstatě očisťující proces, to znamená, že někdy se můžeš cítit opuštěný, nechtěný, nemilovaný a přitom opak je pravdou. Mluvím o očišťování ducha a může to byt zrovna i Tvůj případ. To znamená, že lidská duše prochází jakoby temnou nocí, ale není to totéž co krize nebo kruté utrpení. Ta duchovní bolest kterou může, nebo musí zakusit věřící člověk existuje v takové míře jaká je jeho odpověď na víru, lásku a naděj, samozřejmě člověk to zakouší postupně. Jinak dobrý Bůh ponoří do očisťující temné noci jenom duše, které chce očistit ode všech nedokonalosti, protože člověk by se na duchovní cestě sám nehnul, prostě by to nedokázal. Existuje aktivní a pasívní noc ducha. Je to v určitém slova smyslu bolestivá duchovní zkušenost, ale na druhu stranu člověk je i hned na to obdarován a je víc duchovní, posilněný, očištěný od smyslnosti a pod. Prostě člověk se postupně zdokonaluje na duchovní cestě. Třeba je to i Tvůj případ

 
05.06.2014 12:56 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 


Dany -  chápu proč tak reaguješ, dobře vím že ateista těžko pochopí pravdy křesťanské víry.   Svůj příspěvek jsem napsala sem pod příspěvek s videem proto, protože do pokecu by se asi nevešel a taky, se to celé týkalo mého příspěvku (s videem).
Moje příspěvky, kde píši o uzdravení, o víře, o křesťanství a pod. , dávám sem proto, protože mají něco společného s tématem a můžou pomoct lidem kteří to zrovna potřebují, protože ne všichni vědí i o těchto možnostech - (a diskuze jsou proto, aby se v nich psalo, doporučovalo a pomáhalo ostatním.)


Samozřejmě když si někdo neví rady se svým určitým zdravotním problémem, tak si nemusí za každou cenu pouštět zrovna tohle video s polským knězem Danielem, může taky poprosit například i ve svém bydlišti katolického kněze o modlitbu uzdravení, nebo o modlitbu osvobození. A nebo jak to dělám například já - já v těchto křesťanských záležitostech a možnostech vůbec nejsem troškář. Když mám nějaký problém a nebo zdravotní problém, tak jdu taky i za knězem a nechám si v kostele odsloužit mši svatou např. za uzdravení, nebo za požehnání a ochranu svoji rodiny a celého rodu. A jak víme, tak po celém světě jsou křesťanské kláštery, které podporuji svými modlitbami lidi, takže alespoň do deseti klášterů každopádně odešlu email s prosbou o modlitbu na můj úmysl, např. na úmysl uzdravení. V bibli je přece psáno: proste a dostanete, nebo slova Ježíše: *opět vám pravím, shodnou-li se dva z vás na zemi v prosbě o jakoukoli věc, můj nebeský Otec jim to učiní. Neboť kde jsou dva nebo tři shromážděni ve jménu mém, tam  jsem já uprostřed nich. / Mt18,19-20/ *. My křesťané víme, že modlitba je síla i sv. Terezie z Lisieux říká: *Jak velikou moc má modlitba! Můžeme ji nazvat královnou, která má v každém okamžiku volný přístup ke Krály a může dostat všechno o co prosí. *
Takže nemyslím si že můj příspěvek - video se netýká tématu, naopak. V dnešní době už taky mnozí lékaři, hl. psychiatři spolupracují s knězi -exorcisty, protože dobře vědí, že některé nemocí - hlavně psychické nemoci mají také svůj původ i v duchovních záležitostech.

 

Působy na mně, že ve svém posledním příspěvku zbytečně jakoby panikaříš.
Okopírovala jsi nějaký text, který tu předkládáš. Je to vůbec hodnověrný text? Z jakého je zdroje? Tak podívejme se na ten text -dokument.
Píšeš:… v textu vytesaném do mramoru se uvádí, že Boží právo má přednost před právem lidským, že lidské tělo i život jsou Božím darem, a proto svatým a nedotknutelným a že příchod i odchod člověka z tohoto světa závisí výlučně na Božím rozhodnutí.  Tento dokument má za cíl vyvolat u lékařů přesvědčení, že jejich víra v Boha je důležitější než potřeby a očekávání pacientů.
Hmm - stojí za úvahu popřemýšlet, jaké jsou v dnešní době lidská práva. Jsou skutečně v dnešní době ještě lidská práva lidská? A co když se za názvem lidská práva schovává byznys a podvod? Např. Juvenilní justice, ta se řadí také za lidská práva a přitom je plná legálního byznysu s dětmi, je to obchod s dětmi, je to plač, celoživotní trauma a bezradnost dětí  a rodičů…. A jaké je to křesťanské Boží právo? Přece křesťanský Bůh je láska, to znamená že Bůh se nemůže stavět proti lidem (a jejich potřebám) za kterých vlastně  dal světu svého jednorozeného syna Ježíše Krista - a Ježíš (za každého z nás) zemřel na kříží - i tak se totiž dokazuje nezištná láska. Proto, KDYŽ JE BŮH S NÁMI, KDO JE PROTI NÁM? Proto rozlišujme.

V dokumentu nevidím nic závažného, je v podstatě správné co udělali, protože se tak staví za lidský život, (za který se stavý i křesťanský Bůh) a ne za potraty a jiné nesprávné praktiky a vraždy které jsou v dnešních časech už bohužel běžné a dokonce se (mazaně) považují se za lidská práva.
Smutné a alarmující tohle konání - (co se týče dokumentu)   může byt jedině z pohledu člověka nevěřícího, či nevědomého pravdy.

 
05.06.2014 17:59 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

alt Typická odpověď - absolutní víra v nějaká tvrzení a vydávání jich za absolutní a tu jedinou správnou pravdu s tím, že oponující to těžko pochopí, protože je ateista, nejlépe nevědomý nevěřící. Také vidím, že jsi dobrý demagog, dokonale jsi můj příspěvek překroutila k obrazu svému.

Mimochodem jak můžeš vědět čemu věřím a čemu ne…

Neboj se, já stojím celý svůj život nohama pevně na zemi a rozhodně nepanikařím. Jen upozorňuji na další a aktuální fakt nadřazování se církve, který nejen mně není lhostejný - církve, která má špinavé ruce či dokonce ruce od krve = to jsou fakta na základě skutečných událostí za celou dobu její působnosti a historie - omluvy církve tyto činy nikdy nemohou odčinit. Vědoma pravdy jistě víš, o čem mluvím.  

Tímto diskusi s Tebou končím, můžeš mě urážet dál jak chceš, když Ti to dělá radost…

 
05.06.2014 18:37 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

ty vole tak to je drsne

 

to je tak chore ze na to neni co napsat

 
06.06.2014 11:23 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

altAhoj Karmelaren, naše víra se pozná, jak se umíme vypořádat s různými situacemi, či zkouškami. Jistě máš silnou víru, já se ji snažím budovat také stále a proto musíme být shovívaví k ostatním lidem. Třeba ještě nepřišel jejich čas. Vzpomeň si na zločince, co visel na kříži vedle pana Ježíše.  Ten uvěřil v pána Ježíše těsně před smrtí. Nikdy nevíme, jak se bude vyvíjet život lidí, a kdy a jak najdou cestu k Bohu. Bůh je spravedlivý. Člověk může v modlitbách myslet i na ostatní lidi,  aby došli také k poznání a k víře.

V Bibli se píše: "Ani silou, ani mocí, ale duchem svatým.". - Zachariáš 4:6

 

Boží cesty, jsou cesty duchovní. Je to pokání, modlitba, půst, a především Láska. Láska, které nikdy nedojde trpělivost - http://blisty.cz/art/12096.html#sthash.wYx9fKGS.dpuf

 

Samozřejmě tě chápu, protože mám někdy také nutkání, všechno co jsem si v Bibli přečetla hned servírovat ostatním a čekám, že budou nadšením bez sebe. Zjistila jsem, že to nejde, že bych mohla nadělat více škody než užitku a ostatní úplně odradit od Boha.  Doufám, že mně chápeš a nezlobíš se na mně. Pavla

 
07.06.2014 15:00 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Ahoj Pavlo, já Ti rozumým jak to myslíš alt. Ale já mám na mysli něco jinýho, něco co jsem už psala nahoře. Nazvime to jedním slovem: *milosrdenství*.   Toť vsio.  alt

 
05.06.2014 21:28 Uživatel: Karmelaren
1528730541_hell.jpg
1000-2000
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Dany - proč si prosím Tě myslíš, že Tě urážím… - proto, že jsem napsala že ateista těžko chápe pravdy křesťanské víry?   Já a demagog? - jen se snažím stručně psát. Jak vím čemu věříš a čemu ne? Čemu přesně věříš to samozřejmně nevím, ale poznala jsem že nejsi křesťanka, protože tak jak se strom pozná po ovoci, tak se i křesťan pozná po *Slovu* a i názoru v diskuzi - a Tvoje slova a názory nebyli názory křesťana.   …  Ano - myslím, že jsme u konce diskuze, asi bych se opakovala …

 

 

 

párku -   alt já jsem dnes taky sama sranda :  Mt 13 -14

 

 

 
05.06.2014 22:15 Uživatel: štěstí
Věk:  36
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Ahoj, nebudu tady reagovat na víru či nevíru, ale chci zareagovat nato, co sem vložil selby ohledně panické poruchy, jelikož tím také trpím a úzkosti. Rozhodně si to nepleťte s depresemi, o tom to rozhodně není. Trpím tím čtyři roky a již pokorně užívám velmi slabé AD a žiju plnohodnotný život, občas je to i přesto boj, ale každý máme starosti a máme co řešit, jen se u toho nezapomínej usmívat, myslím, že se zbytečně trápíš, když jsi AD vysadil. I já takto ze začátku uvažovala a zbytečně se trápila a bojovala sama, pak jsem si uvědomila, že je to pěkná hloupost. S touto poruchou se dá krásně žít a už vím, že když to tzv. na mě jde, že mám svůj mozek okamžitě soustředit na něco jiného, třeba začít nesmyslně něco začít počítat, myslet na něco jiného, je to jen o trénování mozku, občas mi to vyjde a paniku zaženu, občas to nevyjde a projdu si tím znova. Ano, sice beru AD, ale i přesto se mi párkrát do roka stane, že i přesto mě to přepadne. Většinou to tak bývá, že se člověk cítí v pohodě a najednou ho něco sejme a to je právě k této nemoci typické. Takže chci tím říci, hlavu vzhůru, nemusíš k žádnému psychologovi, nic proti nim, mě napsala AD moje obvodní doktorka a nelituju. A návykové mi to nepřijde. Taky se lékům bráním, ale občas to prostě nejde. Věř mi a zkus to! Hezký večer

 
06.06.2014 09:39 Uživatel: od10k5
Věk:  44

Město:1

1395903914_reiki9.jpg
100-500
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

selby89, doporučuji ti vyzkoušet "krizovky" z Bachovek a možná že by ti pomohla i nějaká jiná esence z Bachovek.
 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bachova_kv%C4%9Btov%C3%A1_terapie

 
23.07.2014 18:50 Uživatel: Kla
Věk:  56
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

Nejlepší je proti depresím dostat rakovinu a pak pochiopíte smysl života, co na to říct?

 
23.07.2014 19:38 Uživatel: lienuska
Věk:  22
0-100
Téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Text uživatele: 

ahoj, chcela by som si s tebou popísať, ak by si chcel, ale sukromne. asi máme toho veľa spoločného. náhoodu som natrafila na túto tému, neviem, či je ôbec ešte aktuálna, ale rada by som sa podelila s tebou o moje pocity a moje problémy. možno máme o čom hovoriť. ak chceš tak kludne naíš sukromnu spravu, tebe sa správa neda napísať, neviem prečo, ale nejde mi zobraziť tvoj profil.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Panická porucha - úzkosti, náladovost, vystresovatnost; proč zrovna já?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 4 163x
Epidemie - průběh, ukončení 4 274x
Koronavirus - diskuze 73 1184x
Nevyléčitelná nemoc 1 470x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 412x
neklidné nohy/neurologie 1 438x
Nemizící pupínky na zadku 4 591x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 447x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 924x
Strie po porodu - léčba, byliny, bylinky, laser? 1 834x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny