Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika

11.05.2018 15:30
Uživatel: Pavlína L.
Věk:  39
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Proč člověk visí na penězích? A jak může ovlivnit mé zdraví to, když mi peníze často chybí, přestože se o ně intenzivně snažím (jsem drobný podnikatel)?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2142x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Prachy prachy prachy
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.05.2018 16:17 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

z neceho zit musi, nemas penize, mas starosti jestli bude z ceho zit a platit najmy - mas stres a ten ovlivni zdravi nejvic

 
11.05.2018 16:30 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

Jsou místa, kde lze žít bez peněz (zpravidla jsou to méně vyspělé civilizace, kde hlavním zdrojem obživy je to, co si člověk sám vypěstuje, vyrobí a postaví a zbytek získá výměnou) a místa, kde bez peněz žít nejde (třeba u nás).  

Sice existuje takové to okřídlené rčení "raději zdraví, než peníze", ale život není "výměnný obchod". Nefunguje, že se zbavím peněz (např. je rozdám) a stane se zázrak a budu mít místo nich štěstí a zdraví. Naopak, s pomocí peněz si lze výrazně zlepšit přístup ke zdravotní péči a i když si nelze přímo "koupit zdraví", jde toho za peníze udělat poměrně hodně.

 

Jak píše parek - na zdraví má velký vliv stres. Pro někoho to může být vztah, pro jiného neúspěch obecně a pro dalšího třeba "jen" to, že má problém zajistit si základní životní potřeby.

 
12.05.2018 10:13 Uživatel: Julinka
Věk:  32
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

Bohužel jsme v dnešní době začali jet na západní styl života, i když tam je to nyní zase jinak, my jsme holt vždycky o trochu zpoždění… současná doba je strašně o materialismu až extrémně. Co kdo vydělá, co kdo má a rád se tím pochlubí na sociální síti… psala jsem teď článek jednoho předního sociologa a ten sám říká, že za komunismu si lidé méně záviděli, protože vesměs každý měl stejně, ale v současnosti - jsou nejbohatší a pak už jen pracující chudoba a bezdomovci, vymizela střední třída. Bohužel peníze vládnou světu a zvyšuje se stres - nemám to, co soused atd. Přitom ČR je na tom s platy nejhůř z celé Evropy, teď i Slovensko je na tom lépe než my. Akorát manažéři a ČNB a vláda tvrdí, že se máme nejlépe… pravda je, že mi nepřipadne. Každý všude mluví jen o tom, kolik vydělal a kolik vydělá… zvlášť u mužů. pak se ještě diví, že se na ně nalepí borka, která ho má jen jako chodící šrajtofli, to už je pak jen jejich blbost… to sem neplatí. Bohužel prachy vládnou světu a o to víc je lidí, co mají z toho, že jich nemají tolik jako brácha, soused atd. stres, ale společnost v tom lidi jen utvrzuje

 
12.05.2018 13:16 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

I maly  podnikatel muze vydelat dost penez, kdyz ma dobre napady a treba jenom trochu zmeni mysleni.
Nas soused - truhlar - to tak udelal a nemuze si stezovat.
Nekdy to chce napady, nekdy odvahu, nekdy treba i malou zmenu mysleni.
V jakem smeru podnikas?
Skoda, ze na nase prispevky nereagujes.

Julinko, taky porad ctu, jak se mame dobre. Jen od lidi to neslysim!!
Co se tyce zavisti, myslim, ze Cesi by snadno obsadili na zebricku prvni misto!!

 
13.05.2018 11:09 Uživatel: Julinka
Věk:  32
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

Přesně tak Lištičko. Proč se skoro v Praze každé místo v obchodě u kasy obsazuje Ukrajinkou, která ani neumí česky? Pochybuji o tom, že by to Češi nechtěli dělat. Zaměstnavatel Čecha ani na pohovor nepozve, objedná si pracantku z Ukrajiny a dá ji polovinu a zbytek mu jde do kapsy, že je to normální proces vím od spousty lidí, kteří by u kasy dělat chtěly… možná ty průzkumy dělají s manažéry… nebo když nepřijmou Ukrajinu, proč jsou furt u kas brigádníci… v čem je fígl by mě moc zajímalo, jen tak… co je to zase za kulišárnu Čecha na Čecha? Za chvíli bude ostudou být Čech… odpověď, že v Praze tuto práci nechce Čech dělat pro mě není argument, protože je lživý. viz. kulišárna z jednoho oboru, kterého jsem si všimla. pracovat pro zaměstnavatele je největší peklo… kdybych měla obor, ve kterém bych podnikala, už jsem tam… je to jen o nervy…

 
13.05.2018 18:19 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

Neni to jenom v Praze. Vloni jsem byla na Sumave v jednom hotelu, a tam byly vsechy servirky i uklizecky Ukrajinky. Jenom jedna z nich trochu rozumnela a mluvila cesky. Holky byly neochotne, namyslene a hoste jim byli ukradeni. Po kratke rozmluve se sefem baru jsme se dozvedeli, ze Cesky tu praci nechteji delat a ze to tak musi byt (narizeni vedeni hotelu). Ukrajinky prijedou na tri mesice, nemaji chut se neco ucit, protoze stejne pojedou dal, dostanou zaplaceno, at delaji nebo se flakaji. Podle toho ta jejich prace vypadala.
At mi nikdo nerika, ze Cesky nemaji zajem delat v horskem hotelu servirky!
Ale abychom se vratili k puvodnimu tematu: ano, myslim si, ze nedostatek penez muze v cloveku vyvolat stres a nervozitu, hlavne u cloveka svedomiteho.
Jsou lide, kteri nasekaji dluhy a je jim to jedno, jsou ale lide, kteri kvuli dluhum nespi a jsou ve stresu.

 
14.05.2018 14:47 Uživatel: dkfjg
Věk:  40
Téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Text uživatele: 

Když vyděláváš málo peněz, sedřeš se rychlej a zdraví jde dolů. My do včerejška prezentovali na náročné čtyřdenní podnikatelské akci. Část lidí si kvůli těžkým zavazadlům brala taxíka na nádraží, ti, co vydělají míň nebo chtějí šetřit, se vleklo za náma MHD. Výsledek: první skupině jel hned EC rychlík, nastoupili jsme, v jídelním voze si dali večeři a v sedm byli v pohodě doma, takže jsme viděli i své rodiny , pořešili domácnost a druhý den jdeme celkem odpočatí pracovat dál (a to si někteří sali den volna). Druhá skupina dorazila na nádraží o půl hodiny později a čekala hodinu a půl na další vlak, který byl levnější a o hoďku pomalejší a nic si v něm nekoupíte, takže večeřeli bagety nebo jídlo ze stánku, domů přijeli myslím až po jedenácté, táhli dvěma městy zavazadla přes 20 kg.  Když se to takhle děje furt, tak jim to na zdraví určitě nepřidá.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Vliv nedostatku peněz na zdraví člověka - psychosomatika
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Hromadné očkování speciální pistolí 5 4119x
MIGRÉNA - PŘÍČINY, PROJEVY A LÉČBA 4 2352x
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 4 1733x
Epidemie - průběh, ukončení 4 1299x
Koronavirus - diskuze 79 4031x
Nevyléčitelná nemoc 2 1668x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 1580x
neklidné nohy/neurologie 3 1644x
Nemizící pupínky na zadku 4 1787x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 1891x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny