Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba

20.10.2013 09:28
Uživatel: Ivuš
Věk:  42
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Prosím už nevím kudy kam. Přiznávám, má psychika je na dně. Problém začal, před 2 měsíci (08/2013), závratěmi. Po 2 týdnech jsem šla k lékařce - neurolog. Léčím se u ní již 5 let - zjištěn vrozený hydrocefalus, kdy tehdy jsem měla tlačení  také v hlavě, na nose. To nebyla ale příčina a pro doktorku uzavřená věc. Od té doby docházím jen na kontroly, až nyní, jsem byla s těmi závratěmi. Předepsala mi lék na závratě a bylo.

Bohužel do týdne, mě začalo brnět a mravenčit, necitlivost všude na těle, nejvíce nohy, ruce. Opět jsem navštívila doktorku, prý neví od čeho to může být. V noci jsem se budila, bylo to zvláštní stavy v mém těle, potila jsem se. Doktorka mi napsal Neurol a neschopenku, já ale trvala na svém, že se něco děje. V té době mě začala bolet lopatka, šlo to až do ruky - takže po měsíci těchto stavů - první bolest. Byla jsem odeslána na MR (to sem asi měla štěstí). Závěr zúžení páteřního kanálu, osteofyty atd. No lopatka do týdne přestala bolet a začaly urputné bolesti v kříži nebo bederní páteře. Ty už trvají 14 dní. Udělali mi tedy RTG bederní páteře. Závěr: počáteční spondylóza. Teď k mému problému:

Je možné, aby po dobu skoro 2 měsícú, kdy jsem neměla žádné bolesti, jen ten neustálý divný pocit v těle, bylo vše od zad, které mě začaly bolet, až po delší době? Hrozím se, zda se něco nezanedbalo, vím, že MR zjistí vše, ale RTG tolik ne. Proto, je možné zjstit z RTG zda nemám nádor v místech bederní páteře. Stále to bolí - i po obstřiku. Nebo jsem blázen a takové problémy se zády jsou běžné? Mé krevní testy jsou v úplném pořádku. Prosím o váš názor nebo zkušenosti. Fakt už jsem zoufalá.

Děkuji, nespím, nejím.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4934x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Dlouhodobý problém-prý záda
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.10.2013 10:07 Uživatel: Ivuš
Věk:  42
Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Text uživatele: 

Omlouvám se, ještě upřesním-MR byla C páteře (foraminostenoza, steofyty-závěr) a RTG byl bederní páteře (počáteční spondyloza).

 
20.10.2013 11:02 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Text uživatele: 

Asi bych udělal ještě lumbální punkci (na všechno - vč.   roztroušené sklerózy mozkomíšní) a sérologii na infekční nemoci (lymeská borrelióza ad.). Takže je to o pátrání. Samozřejmě pokud trpíš vedle somatických potíží i nějakými úzkostními nebo depresivními stavy, může jít o nějakou formu psychosomatického onemocnění.

 
20.10.2013 11:54 Uživatel: Ivuš
Věk:  42
Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Text uživatele: 

Avatárku, děkuji vám za odpověď. Roztroušená skleroza byla vyloučená, prý jsem na ni stará. Ale pozastavila jsem se nad tím psychosomatický onemocněním. Je možné, že vše moc prožívám, ale když vše delší dobu něco bolí a doktor neví…tak jsem z toho nesvá a hledám sama příčiny. JInak mé krevní testy i na boreliozu byly ok. Jen jak píši, mám za sebou už dost vyšetření, jen nevím zda ten rtg bederní páteře je dostačující. Mějte se hezky a moc děkuji

 
20.10.2013 21:09 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Text uživatele: 

Počáteční spondyloza - přeloženo asi Vybočení, že? Osteofyty - asi výrůstky, že? To má ale kde kdo a netrpí jako Ty. Takže jak se posílit? Jak se narovnat? Jak se zklidnit? Jak se rozhýbat? Neboť pohyb je život. Doktoři mi někdy připadají jak učitelé cizích jazyků, kteří však tají gramatiku. Nejprve se zklidni a pak zapřemýšlej jak změnit své životní podmínky, aby byly k žití. Co nejvíc se soustřeď na to co opravdu potřebuješ ty sama.

 
22.10.2013 11:29 Uživatel: Ivuš
Věk:  42
Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Text uživatele: 

Děkuji Marki. myslím, že mé životní podmínky, nikdy nebyly špatné. Sportuji, cestuji, mám super rodinu. Práci stále, i když náročnou. Vím, že záda jsou problém světový, pro mne v mém věku ne nový, ale asi z důvodu zhoršení a neznalosti bolesti, mne to trochu vykolejilo. Jen jsem prosila o radu, zda nemá někdo stejnou zkušenost, protože, jsem si myslela, že v mém věku na takový stav je ještě čas. Překvapily mě náhlé změny v mém těle, se kterými si nevěděla rady ani odbornice-z toho, jsem byla dosti špatná-když to má kde kdo!!!! Děkuji všem, vím, že se stím musím poprat sama. Jen budu ráda za každou vaši zkušenost.

 
28.11.2013 11:03 Uživatel: žabka
Téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Text uživatele: 

Ahoj Ivuš, neměla jsi v poslední době byť i nepatrný úraz typu pádu, popř. v autě, autobuse prudké brždění, náraz. Mám po pádu z kola po sražení autem podobné problémy už sedm let. Jestli chceš, ozvi se na pijana@volny.cz

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Závratě, necitlivost těla a končetin, bolesti zad - příčina, léčba
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
MIGRÉNA - PŘÍČINY, PROJEVY A LÉČBA 3 748x
AOK Bayern práce v Německu, ukončení pracovní neschopnosti ze strany zaměstnavatele 4 562x
Epidemie - průběh, ukončení 4 548x
Koronavirus - diskuze 78 2209x
Nevyléčitelná nemoc 1 751x
Zánět středního ucha - postupy při léčbě 4 679x
neklidné nohy/neurologie 3 720x
Nemizící pupínky na zadku 4 867x
Vyrážka na prstech - jen kožní problém nebo nakažlivé onemocnění 2 754x
Skolioza a Bechtěrevova choroba - souvisí to spolu? 1 1277x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny