Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti

14.12.2013 17:23
Uživatel: Lili
500-1000
Odpovědí na téma: 8
Text: 

Chtěla jsem se zeptat, zda někdo z vás nebo vašich blízkých má zkušenost s alergií či nesnášenlivostí lepku. Doktoři nemají chuť udělat testy (asi jim dojde, že už nějak dožijualt i bez testování), asi si je nechám udělat coby samoplátce. Už mne to věčné dožadování se testů na celiakii nebaví.

Alergolog řekne, že to dělá na gastroenterologii, tam mi řekne, že je to moc složité a nakonec člověk stejně musí vypozorovat co mu sedí. Ale bezlepekové stravování, to je hodně velký zásah, to si nikde nekoupíte nic, a pokud to není alergie, tak takové omezení by bylo nerozumné o financích nemluvě.

POŽÁDALA JSEM PRAKTICKOU LÉKAŘKU A TA SE CUKÁ, ŽE JE TO DRAHÉ. NAŠLA JSEM LABORATOŘ, CO TO DĚLÁ SAMOPLÁTCI, SICE JE TO ZA 1500 KČ, ALE BUDE TO BEZ ŘEČÍ. To vyřeším. Už jsem se rozhodla. Nebudu se už prostě nikde doprošovat.

Spíše mne zajímá, zda s tím máte někdo zkušenost z rodiny,  a jak to bylo zjištěno. A taky nějaké recepty osvědčené. Chleba si peču, zkouším to.

Zdá se mi, že je mi líp, ale jak říkám nerada bych držela něco, co není třeba, ono bez chleba (myslím klasického) se těžko žije, zvláště když jej člověk celý život jedl. Dočetla jsem se, že to fakt jde chytit i na "stará kolena". Díky za jakékoliv zkušenosti a postřehy osobního rázu - co se týče stran diagnostiky, příznaků a projevů, receptů, cestování.

DÍKY MOC.

 

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2127x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Bezlepková strava.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.12.2013 17:32 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Podle čeho myslíš, že máš zrovna celiakii? Nemůže jít jen o dyspepsii, dráždivý tračník? Nebo o nějaké autoimunitné onemocnění - ulcerozní kolitidu, Crohnovu chorobu apod. ? Je pravda, že přejít "jen tak" na bezlepkovou dietu je opravdu velký zásah - hlavně pro peněženku a zbytečně držet bezlepkovou dietu je asi zbytečné.

 

A máš pravdu - celiakie se často rozvine u malých dětí, ale i u dospělých. Nemůžeš "ji chytit" (nejde o infekční onemocnění, ale o autoimunitní chorobu - tělo bojuje samo proti sobě), ale může se rozvinout. Něco o celiakii (celiakální sprui) je ještě tedy

Je smutné, že ambulantní lékaři neprovádí diagnostické testy, aby si šetřili náklady, které mají rozpočítané na rok. V nemocnici se tolik nešetří (dělám pohotovostní služby v nemocnici, jsem neurolog), dělají se tam často testy velmi na slepo a bez klinických příznaků pacienta.

 
14.12.2013 19:56 Uživatel: marki
55764725468133259401.gif
500-1000
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Ahoj Lili, to je ale náhoda. Právě končím třítýdenní bezlepkovou dietu na zkoušku. Kukuřičné lupínky místo chleba, namočená pohanka s jablkem, medem a ořechy k snídani, v poledne brambory, rýže nebo luštěniny plus přílohy, místo mouky pohanková mouka. Pobolívá mě z toho asi žlučník i když je dle sono OK. Myslím, že ty ekzémy budou spíš od nervů a ty od těch doktorů. Jak říkáš dělají drahoty s každým vyšetřením a pacient je čím dál tím zděšenější a nejistější. Dráždivý tračník to taky klidně může být, protože jsem z toho už značně podrážděná. Od boreliózy přes chlamýdie k parazitům, to je tedy něco. Konkurenční boj mezi alternativci, jejich  vzájemné žárlivosti, agrese a finanční manipulace s klienty, nezájem, drahoty, tříměsíční čekací lhůty u imunologů a stejně, když tě vyšetří, tak nic neléčí, takže zase stará dobrá manipulace. Ta dieta tedy nic moc zhubla jsem asi tři kyla a jak říkáš. Na ulici se nenajíš. Musíš s sebou tahat ty lupínky /á 19 Kč/ a nebo fíky /rychlý zdroj energie/. Myslím, že budu jíst všechno ale méně mouky. Zůstanu u zavařování tou pohankovou. Taky žitný chleba /Moskevký/ a jinak málo piva a dost. Lepek potřebují moje nadledvinky a taky vlasy atd. Když jsem ale zkoušela donést alergologii zpařenou pšeničnou mouku, vypadl ze skleničky opravdu odolný gumový špunt. Takže trochu si pročistit střeva asi neškodí. Bílá mouka není tudíž moc dobrá ke konzumaci pro naše střeva. Tož tak.

 
06.08.2015 19:22 Uživatel: f.wendy
Věk:  39

Město:Praha 6

Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Ahoj, našla jsem nový obchod s bioprodukty a hlavně s bezlepkovými produkty. Mají tam velký výběr jak ingrediencí, tak hotových jídel. mají i eshop: www.bio-pro.cz.

Jsem velmi spokojená a eshop funguje.

Wendy

 
06.08.2015 21:06 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Po dlouhé době je tu reakce na můj příspěvek. Jen bych chtěla říct, že po měsících, vlastně rocích útrap, zbytečných kolonoskopíí a hadic do žaludku ( (po létech trápení a doprošování se o nějaké vyšetření, protože přece není normální, aby mi bylo stále špatně! Výsledky vyšetření? Nic tam není!!!! To musíte držet dietu. Těžko jsem vysvětlovala, že jím jen suchý rohlík, dietní jogurt, . a stejně všechno špatně!  

Jediné z čeho mi nebylo zle byla rýže s mrkví a dušené kuře na vodě.  

 

No abych to shrnula. Po letech jsem se konečně dostala k lékaří, který tohle řeší! A výsledek? Alergie na laktozu a mléčnou bílkovinu, na sóju a nesnášenlivost lepku!  

 

Teď už vím, proč mi bylo zle i z rohlíku i z jogurtu a jiných pro jiné i zdravých věcí jako tofu, tempech.

 

JEDINÉ CO NECHÁPU, PROČ LÉKAŘI NECHTĚJÍ TYTO TESTY DĚLAT! Ta vyšetření co jsem absolvovala byla jistě mnohonásobně dražší než toto. A taky proč lékaři pacientovi nevěří, že je mu špatně,  ač drží opravdu životosprávu!  

 
06.08.2015 23:00 Uživatel: Láska
Věk:  90
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Milá paní Lili.

Určitě už jste pátrala na netu, jsou různé blogy, kde si lidé s Vámi uvedenými potížemi navzájem radí a píší, jak se stravují a co jim dělá dobře. Také diskuzní fóra.

Dále je důležité - do vyhledavače si zadejte Duchovní příčiny nemocí a pročtěte si vše, zamyslete se. Vám někdo v minulosti musel ublížit a ještě jste tento zážitek nezpracovala. Na 100% se nepletu. Ublížená duše a imunita, alergie spolu vždy souvisí.

Máte v těle nějakou infekci - herpes virus, parazity, plísně, kvasinky > na 90% - garantuji!!! Hledejte pod názvem Jak se zbavit parazitů - Gennadij Malachov!!  

Ale, co je důležité a pamatujte - bez vyléčení duše se NIKDY úplně nevyléčíte. NIKDY.

Jdete špatnou cestou, sama vidíte, že skrze lékaře nic nepořídíte, oni jsou "slepí" a pacient je nezajímá, tedy většinu ne. Perete se s nimi o své zdraví a oni na Vás kašlou a jinak to asi nebude. Zbytečně plýtváte energií na místech, kde vyjde na prázdno. Váš neúspěch u nich je znamením, že si musíte zvolit svou vlastní cestu. Volte tedy a najděte si ji.

V opačném případě se budete dál léta plácat na jednom místě. Nevím, kolik je Vám let, ale na pitomce, kteří Vám nechtějí pomoci, protože vyšetření je drahé, zdravotní pojišťovny hradí jen minimum, plýtváte časem zbytečně. A v podstatě, pojišťovny jsou ve slušných ziscích, ale musí si přece nechávat zálohu na své vysoké odměny .

Naučte se vážit si sama sebe, protože Vy za to rozhodně stojíte, každý jedinec, naprosto každý ne mocný, nebo zdravý.

Tak hodně štěstí, každý problém má řešení.

 

 
06.08.2015 23:07 Uživatel: Láska
Věk:  90
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Zde např. diskuze na webu celiak. cz / rady, zkušenosti, recepty atd

http://www.celiak.cz/diskuze

 
06.08.2015 23:18 Uživatel: Láska
Věk:  90
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Nějak mi nelze ukládat příspěvky, takže je píši po částech .

Paní Lili - pamatujte ještě prosím, JÁTRA jsou nejdůležitějším orgánem na detoxikaci nežádoucích látek v těle. Ta rozhodně nemáte čistá. S tím souvisí také žlučník. Pokud nejsou tyto dva orgány čisté, pak je vaše tělo doslova zamořeno nežádoucími látkami a i zde mohou vznikat alergie. To je také základ. Hledejte "detox jater" a rozhodně detoxikujte, nemáte nač čekat.

 
07.08.2015 00:00 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Text uživatele: 

Děkuji pane/ paní Láska, jistě to s radami myslíte dobře.

 

Mě tyhle alergie určily genetickými testy a těm já věřím. Bohužel to trvalo hodně dlouho.  

Jistě, dodržuji teď to, co mám jíst, jsem v obraze.  

 

Co se jater týká tak myslím, že je jistě nezatěžuji,  navíc denně piju čaj z ostropestřce mariánského.

 

Pokud jste si třeba nevšiml, tak můj původní příspěvek je starý prakticky 3 roky a vzhledem k tomu, že po třech letech se tu ojevila f. wendy, která mi doporučila obchod s pro mne vhodnými potravinami chtěla jsem jen napsat, jak to s tou mojí diagnozou nakonec dopadlo.  

 

Tak ještě jednou díky za váši ochotu.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Celiakie - vyšetření, diagnostika, laboratorní rozbory a bezlepková strava - recepty, zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny