Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?

17.12.2013 20:33
Uživatel: Viktorie
Věk:  55
Odpovědí na téma: 11
Text: 

Mám provést sběr moči za 24 hodin. Sehnala jsem plastový kanystr, ale teď se dívám, že mám do něj  předem nalít 25% HCP. Nevím co to je, ale je tam napsáno hořlavina. Myslíte, že HCP mohu do toho plastu nalít, nedojde k poškození nádoby a tím k znehodnocení vzorku?

Děkuji za odpověď.  

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3067x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: sběr moči za 24 hodin, lze použít plastovou nádobu?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
17.12.2013 23:47 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

A co je to HCP? Co ta zkratka znamená?

Lepší asi pro vzorek moči je sklo, ale plast je taky OK. Vždyť zkumavky na krev a moč jsou také z plastu. Jde asi jen o to, aby byl ten plast čistý a neuvolňoval nějaké chemikálie do moči (což by mohlo trošku změnit výsledky, hlavně asi mikrobiologické).

A o diagnostiku jakého onemocnění má jít? Něco s ledvinami, cukrovkou či co?

 
18.12.2013 09:34 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

Přesně tak to je. Však Ty to, Avatárku, musíš vědět, že?

Já si spíš vzpomněla na to, jak jsem taky kv. něčemu měla sbírat moč za 24h, skleněný džbán mi, myslím, i zapůjčili, ale. mně ta velikost džbánu nestačila! ) Já dost piju, takže až byl plný (a 24h to ještě nebylo), šla jsem pak normálně na wc. Co jsem měla dělat.

 
18.12.2013 11:06 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

Je to divná informace, nejspíš to souvisí s typem kanystru, který je určen k něčemu jinému.

 
18.12.2013 11:06 Uživatel: Viktorie
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

Jde o potvrzení či vyvrácení nádoru na nadledvinkách, prý způsobuje i vysoký tlak. Nosila jsem holter, ten potvrdil vysoké hodnoty v noci. Vždy to začne  ve 3 hodiny v noci a tlak je až 220/120 nikdo mi nevěřil, řikali, že mi šlatně měří tlakoměr, no děs běs. Pak jsem prosila o holter po přesvědčování o tom, že je to u mne zbytečné mi ho dali. Ve dne jsem u doktorů mívalala tak max. 170/ 100 a to prý není hrůza. Tak ten holter konečně potvrdil ty noční děsné hodnoty.  a hned mi dali dělat tento test, trvalo  to noční trápení a čekání zda přežiju už půl roku. Stavy opravdu hrůzy. Nikdy bych nevěřila, že si nevzpomenu na tel. 155, prostě v hlavě totální vymazání  Teď  mi  navíc pokusně prý přidali prášek na tlak LOzap, ale ani nevím kdy ho brát. Ráno beru Lusopres, večer Tenaxum a tento Lozap kdy? Tak si ho beru v noci jak mne to chytne, ale to asi dobře není. Ale už se bojím zeptat, považují mne za úplného hlupáka. To nejsem to bych VŠ nevystudovala, jen nejsem doktor, tak se nevyznám, mám UP v Olomouci ne v Plzni! Ale ta bolest a strach co bude vás ochromí. Naštěstí ten tlak tak během 1,5 hodiny trochu vždy klesl. A to se opakuje tak dlouhou dobu! Půl roku.

No a k těm odběrům mi řekli sbírat, tak jsem si koupila takový asi 3l kanystřík, ale pak jsem se dívala na tu skleničku co mi dali, že tam mám předem močí nalít a zjistila jsem večer předtím, že je to žíravina, je to na ní napsané. Je tam HCP 25% pozor žíravina. Tak jsem se toho plastu lekla. Ale pokud džbán nevystačí smíchám to pak stejně v tom kanystru,  to už bude močí naředěno. Zatím jsem doma našla ještě skleněný džbán. Musí to prý Leňo být s přesností na 10ml,  musím to sama odměřit a napsat kolik a pak odebrat jen 2 ampujl vzorku, no tohle je taky dost problém.  

Můžu vám říct, že jsem totálně vyčerpaná, teď hubnu aniž bych chtěla, je mi špatně na omdlení, … no škoda řečí.  

Má to cenu si stěžovatt? Nemá.  

Děkuju za reakce a za rady. Na výsledek budu čekat 3 týdny.

 

P. S. NAD!

 
18.12.2013 11:17 Uživatel: Viktorie
Věk:  55
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

Kanystr jsem Barčo koupila v obchdě, je nový. Ale měla jsem strach, aby to ta žíravina nepoškodila. Neřekli mi do čeho sbírat jen řekli sbírat do velké nádoby, aby se to tam vešlo za 24 hodin! Nejdříve nalít to co bylo ve skeničce co mi ji dali sebou a na ní právě HCP 25% žíravina a do toho pak za celý den slívat. A ráno příštího dne  promíchat, odměřit množství, nabrat z toho dvě zkumavky a donést do laboratoře. Musím s tím do Zlína, dělají to prý jen v nemocničních laboratořích. A měřit se musí od 6 ráno do 6 do druhého dne, ale to je asi běžné, jen o té látce  - žíravina  - jsem se nikde nedočetla, prošla jsem na netu těch laboratoří dost. Nevím. Ani nevím co je to to HCP.

 
18.12.2013 11:25 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

Aha, špatně jsem pochopila. Tak já si myslím, že kdyby ta nádoba nesměla být plast, tak by Ti to snad řekli.

 
18.12.2013 12:25 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

taky si myslím. Mě taky řekli, do čeho ji sbírat, se divím, že Tobě ne.

A omlouvám se, paní Viktorie, za svou ne moc vhodnou zmínku do tak vážného tématu. Netušila jsem to.

Hlavně držím palečky, at vše dobře dopadne!!!

 
18.12.2013 12:44 Uživatel: Julie
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

    A není tam náááhodou napsáno 25% roztok HCL?  25% je neškodný, nebezpečí hrozí pouze při požití, či potřísnění, takže OPATRNĚ.  

 
18.12.2013 15:15 Uživatel: Viktorie
Věk:  55
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

No, už jsem se na tu skleničku dívala opakovaně podle mne HCP, ale je to psáno tiskacím, jedině že by ten dotyčný to poslední písmeno napsal  psací a pak by se velké P dalo za malé psací l zaměnit. l ale nezačal by odspodu od linky, ale začal by až u toho obloučku, zkoušela jsem si to několikrát napsat, při použítí velké fantazie by to šlo. Tím pádem by to bylo HCl. Pak bych to, jak mi radí tady Julie, mohla do toho plastového kanystru přelít, ale počkám až do krajního případu.

Jinak Barčo ani Leňo se neomlouvejte, vždyť se nic nestalo omluv netřeba.

A jinak neřekli mi nic, sestra mi dala dvě zkumavky, mimochodem fakt plastové, a skleničku s tím roztokem, vše zabaleno a řekla při aplikaci roztoku pozor. Toť vše. Dále mi dala do obálky natištěné informace jak to má probíhat, od rána 6 do rána 6, nalít roztok, pak začít se sběrem, po skončení promíchat, odměřit s přesností na 10ml odebrat dvě zkumavky a zavést do Baťovy nemocnice ve Zlíně, kde odevzdám navíc lístek nasbíraného množství a odeberou mi ještě krev. Toto vše bylo jen tištěná forma, … však si to přečtete. A bylo.  Stejně tak jsem no  od sestry obdržela recept na něm uvedeno  Lozap 0-0-1. Řekla paní doktorka říkala ať to zkusite přidat a za měsíc dojeďte co to dělá.  Ale jak říkám večer beru Tenaxum, tak jestli se to má vzít spolu to nechápu, to by mi asi ten večerní tlak klesl tak n a100/60, když se síly těch dvou prášku spojí. Nevím, jak říkám, jen si to tak vysvětluji… ty hodně vysoké mám v noci.  No nějak si natáhnu asi budík tak na 1,00 a spolknu to. Ten nejvyšší je kolem 3,00,  to tak nějak zabere.  

Víte já nechápu, proč s námi lékaři nemluví. Minulý týden jsem byla na kolonoskopii, lékař co mne vyšetřoval vůbec nemluvil. Vyšetřil mne, odešel a než jsem se oblékla, podal mi obálku se zprávou pro PL. Ta mi pak řekla, co tam mám. Ale proč ona a ne ten co  vyšetřuje. Pokud by tam  v nálezu nebylo nic, ok, nebude se zdržovat, ale nález jsem měla.  

Myslím že tato nemluvnost vede k nedůvěře k doktorům.  

Ale když jsem třeba byla na operaci rtu / ne kosmetické / byl tam problém zdravotní, tak se se mnou o tom bavil i přednosta kliniky ve Fakultní nemocnici v Olomouci a to opakovaně. Dojde mi, že je to o lidech.  

JInak i já děkuju za přání aby vyšetření dobře dopadlo, moc bych si to přála a děkuju. Ale budu to vědět až za 3 týdny.

Ale zítra se pokusím zeptat v té labor. co v té skleničce bylo a napíšu vám. Ještě jednou děkuju.

 

 

 
18.12.2013 16:01 Uživatel: Julie
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

  A ten roztok je čirý, nebo lehce zbarvný do žluta? Podle mne to bude nějaká konzervační látka, aby se v tom sběru nenamnožil nějaký mikroorganismus. Za zeptání nic nedáte. Držím palečky.

 
18.12.2013 16:09 Uživatel: Viktorie
Věk:  55
Téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Text uživatele: 

Jo, tak to jsem už zanedbala zjistit barvu, nalila jsem ji do toho džbánu a hned začala se sběrem, ale v laboratoři se zeptám. Ono to bylo v tmavé skleničce. Taky si myslím, že je to něco proti množení něčeho. díky moc.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sběr moči za 24 hodin - lze použít plastovou nádobu?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny