Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem

20.08.2011 14:26
Uživatel: marki
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Pomóc, už mě zase kouslo klíště. Včera mě kouslo. Ráno jsem ho našla mrně jedno zavrtaný nad kolenem. Vytáhla kleštičkami, zakapala jodisolem. Spapala hned jeden doxybene 100 co mi zbyl, protože jsem v úterý dokončila preventivní kůru 20 - denní doxybene /5 dní 200 2xD, 15 dní 100 2xD/. Teď vidím, že mám ještě 200 jeden prášeček. Po klíštěti je malá červená skvrna a pupínek uprostřed, vše červené. Tak jsem snědla i tu 200. Já panikařím Skončím jako hypochondr co se bojí do lesa. Udělal jsem blbost s tím doxybene? Pište co víte, prosím...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
20.08.2011 15:49 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

Krátkodobé užití doxybene není k ničemu. Navíc to, že jsi měla klíště ještě neznamená , že máš boreliozu. Kolikrát jsem tě ž posílala na www.borelioza,cz, aby jsi si to tam trochu početla. tam bys zjistila, kdy se dostaví jaké příznavy, kdy skvrna, co by se stalo, kdyby to nebyla borelioza, ale nedej bože encefalitýda a na tu antibiotika nezabírají vůbec. myslím, že nejhorší pacient je pacient nepoučený, škoda, už jsem ti tu hodně radila ale ty nedbáš, navíc, když jsi brala doxybene, to tě vůbec nezajímalo proč? Tak si najdi ty stránky, tam najdeš za jak dlouho po vpichu by se co mělo dít... rozhodně to nejsou minuty ani hodiny po tom co tě klíště napadne aby se to hned projevilo.

 
20.08.2011 16:15 Uživatel: marki
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

Ahoj Lili,
děkuji za odpověď. Jen se divím proč píšeš, že jsi mě posílala na borelioza.cz. To byl asi někdo jiný. Spletla jsi si mě nejspíš. Doktorka mi dala doxybene 29.7. když jsem jí ukázala skvrnu po kousnutí. Nevím, ale měla jsem říci, že je nechci? Mám u ní dělané testy z minulosti a hraniční chlamydie, tak asi proto. Tenkrát před rokem jsme se s ní dohodly, že ATB nedoporučuje, protože je to slabé /ta infekce/.Tak ona si řekla, že když bolesti kloubů na podzim a v zimě,tak to teď zkusíme vše pokrýt ATB. Na ten portál se dívám,jenže všechno je sporné. Na jednu stranu ATB na tři měsíce když je jasná infekce spirochetami boreliózy, ale není-li, jsou ATB dost tvrdá darda pro organismus. Navíc chodím k homeopatovi a léčí mě alternativně. Lidé říkají, že jim pomohl a mě také pomohl od největších problémů. Jenže léčba je problematická. To snad víme ne? Spousta lidí se s infekcemi vyrovná a má jen protilátky v krvi. Víme také, že kvůli problematičnosti léčby se tomu lékaři vyhýbají jak čert kříži. Testy nechtějí dělat,ATB neordinují bez dalšího zkoumání... Takže tady ta panika.

 
20.08.2011 16:19 Uživatel: marki
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

Ještě jedna věc, pokud se vezmou ATB asi do 24 hodin po kousnutí, tak zaberou. Jinak neúčinkují stoprocentně a ta nemoc je naprosto strašná!!! Připadá mi to jak morová rána současnosti. Promiň jestli Tě štvu a všechny na tomto portálu.

 
20.08.2011 17:32 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

Marki, mne neštveš, naopak, já mám chronickou boreliozu a beru teď právě ATB něco přes půl roku, tentokrát legálně od Klubala. ... Mě těžko budeš štvát, vím, co obnáší borelioza a vím jak se k ní staví doktoři a vím , že ji nechtějí řešit. Mě to povídej. měla jsem i klíšťovou  encefalitýdu, to byl ale jiný přístup, tu doktoři řeší.

měla jsem dojem, že jsem ty litanie i borelioze psala tobě, proto jsem se trochu rozčíllila, že když je ti ouvej tak, jak jsem tam psala, nelze spoléhat na doktory, musí každý sám o své zdraví bojovat. V Německu už se začíná problém řešit, snad se to dostane i k nám, že doktoři nás nebudou považovat jen za simulanty a lidi, co si problémy vymýšlí.

Jinak cio se týká skvkny, tak na to je přímo vyhláška, že je to prokazatelně borelioza a musí ti dát antibiotika ihned i bez krevních testů Ale skvrna se neudělá ihned. Ale udělá se dříve než protilátky v krvi. Počkala bych na tu skvrnu, pokud se udělá vyfoť ji, ona pak zmizí a není důkaz. Pokud je to včasné stádiun i měsíční ATB problém většimnou vyřeší. Horší ty případy jako jsem já, kdy boreliozu za nemoc nepovažovali a teď světe div se a co s takovými pacienty, je to na nic.

Nevím pokud bych měla skvrnu vykašlu se na homeopatii a jdu si pro ATB! Ale ty jak uznáš. neodsuzujeu aternatívy, ale na boreliozu jsou slabé. Taky jsem chodila na tradiční čínskou medicínu, ale ten pan doktor ci ji dělal byl i lékař klasické medicíny a řekl mi tak na tohle moje medicína nestačí. Musíte jinam. Byl moudrý.

 
20.08.2011 19:39 Uživatel: marki
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

Ahoj Lili. Už vím, spletla sis mě s tou paní, které jsem sama doporučovala Klubala. Prosím tě sídlí Klubal na Karláku a nebo v Modřanech? Vypadá na fotce dost osvíceně. Pokud bych měla skvrnu/eritma migrans s bílým středem/, je to jasná zpráva. Ten homeopat co k němu chodím já se ale sám vyléčil z boreliozy a není úplně proti ATB. Děkuji Ti za to doporučení skvrnu vyfotit. Ty jsi teda rázná, to se mi líbí. A Ty snášíš ATB půl roku? Mě teď bylo dost mizerně po tom doxybene.

 
20.08.2011 22:10 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

No, jsem rázná jen v něčem, ale už jsem toho prošla opravdu hodně a než jsem zjistila, že člověk opravdu musí o své zdraví bojovat sám mi trvalo hodně let, taky  jsem věřila, stálo mne to mnoho sil a taky to jde hodně do peněz, ale zdraví ti nikdo nevrátí a jak už je zle tak co, než vozík, tak to radši zkouším všemi způsoby, třeba i dlouhodobým ATB, ale to by bylo opravdu dlouhé povídání. Ale zdá se, že se v léčbě LB ukazují lepší časy, holt naši  lékaři na to nemají u nás povolený protokol.... to je marné. všechny ty protokoly co se o nich na borelioze píše jsou cizí... ale dost....
 Ano, máš pravdu omlouvám se, to tys radila Klubala a já ještě připsala něco ve smyslu, že musí začít od sebe a sama chtít, omlouvám se. Dost mne to mrzí, že jsem tak vyjela.
Co se týká Klubala je to opravdu člověk, který se zajímá, je klidný, chce vědět všechny souvislosti  od rodinné anamnézy po to kdy co kde jak , ... je hrozně příjemný. Ještě jsem opravdu na něj neslyšela jediného člověka si ztěžovat. Je to mladý lékař. Je pravda, že musíš zaplatit, ale dělá hodně testů a to by pojišťovna nezaplatila... a všechno s tebou rozebere,... ale ATB nedává automaticky, to ne... aby to nevyznělo, že k němu lidi jezdí jen proto, že ti napíše antibiotika. Pokud bys chtěla takového, to znám jiné jméno, ten taky je za platbu a pokud zjistí borelku napíše ATB. Ale Klubal řeší i jiné problémy.
Je teď v Modřanech, vystupuje se na stanici Belárie .... i když na testy se může i na Karlák, ale musí se to nahlásit do Modřan sestrám a ony tam pošlou žádanku.
Ale pokud bys tam jela poprve tak první k němu a on stanoví co ti mají udělat. A výsledky ti dá sebou..
No Dyxy je dost blbý, musíš se ho naučit brát. Nejhorší je si ho vzít třeba na noc a lehnout, ono se kolikrát jakoby nalepí na žaludeční stěnu a je ti hodně mizerně. Chce to hodně zapít, a moc lidí říká i zajíst, aby v tom žaludku nebylo samo.
U nás v rodině teď byla taky pěkná skvrna smile, taky jsme ji fotili.... dostala Doxy  a Doxy nechce sluníčko, neposlechla mne, měla jsi vidět ten mazec ... jo holt zkušenost je bohužel nepřenosná. 

 
21.08.2011 22:58 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Text uživatele: 

"Spapala hned jeden doxybene 100 co mi zbyl"

antibiotika by se měla dobrat do konce, neměla by zbýt, jinak některé bakterie mohou v těle přežít a mohou být pak na antibiotikum rezistentní.

Začervenání kolem místa vpichu kusadel klíštěte je (světe div se) normální - je to lokální kožní reakce, není nutno se děsit. Něco jiného je erythema migrans.

Doporučuji se tak moc nesledovat a nesesypat se po kousnutí klíštěte.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Antibiotikum Doxybene po kousnutí klíštětem
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Vztah po smrti 8 473x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 660x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 612x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 594x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 476x
skolioza a problémy s ní 4 485x
Vitamin D jak doplnit? 6 858x
Neexistuje řešení 3 610x
Zkušenosti s obtěžujícím elektronickým a jiným zářením 2 614x
Bolest na pravé straně břicha 2 645x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny