Téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?

16.07.2015 12:05
Uživatel: emily
Věk:  18
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

nikdy jsem nijak moc nejedla, ale v poslední době (cca od konce 07/2015) sním za den třeba jen jogurt nebo nějaké ovoce. Nevím čím to je, ale prostě nemám hlad. Nemám žádný stres. Přitel si mě rozmazluje a stará se o mě. V rodině je také vše dobré a na práci si nemůžu stěžovat. Zhubla jsem a při mých 160 cm a dřív 49 kilech z toho nemám radost. Nevíte čím by to mohlo být?

Není mi nijak špatně od žaludku nebo jakkoliv jinak. Jen prostě nemám potřebu jíst a necítím nic jako hlad. Dost to trápí mě i přítele, ale k doktorovi se mi chodit nechce.

Děkuji za každou radu. alt

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2440x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: nechuť k jídlu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
16.07.2015 16:18 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?
Text uživatele: 

Ahoj Emily, můžeš zkusit Nutridrink, což je vysoceenergetický doplněk výživy, který podporuje chuť k jídlu. Obsahuje živiny, vitamíny a minerály v optimálním poměru  - vyzkoušeno, funguje a prodává se v různých příchutích. Ze začátku se doporučuje nejméně 4x denně. Pak by si měla začít pociťovat větší chuť k jídlu, tzn. , že by jsi měla začít kromě nutridrinku jíst oblíbená jídla (která nebudou těžká, aby Ti tzv. dlouho neležela v žaludku a tělo je dlouho netrávilo), po malých porcích a několikrát denně - mezi nimi popíjet ten nutridrink, který podporuje chuť k jídlu. Do jídla by jsi se neměla nutit, ale jíst ho v pohodě, v klidu, třeba si i vyhrát se servírováním na talíři, aby to i opticky lahodilo oku, prostě pohrát si s jídlem, jeho servírováním a prostředím, kde jej zbaštíš tak, aby jsi "zahrála" pozitivní hru pro tělo, které pak bude mít chuť to jídlo přijmout. Chápu, že v práci to asi tak dost dobře nepůjde, ale doma by to šlo. Do práce by bylo dobré, kdyby jsi si připravila pár krabiček s jídlem a třeba každé cca 2 hoďky malou porci snědla. Každá porce nemusí být typu hlavní chod, ale i ovoce, zelenina, jogurt atd. Vzhledem k tomu, že jíš za den pouze jogurt nebo ovoce, tak si tělo i žaludek potřebují opět a postupně zvyknout na větší příjem potravy, ale ne jednou denně, nýbrž několikrát denně a po malých porcích. Samozřejmě je důležité dodržovat pitný režim - také ne nárazově, ale postupně během dne a v dostatečném množství. No a pokud Ti ani tohle vše nepomůže, tak se ale bez návštěvy lékaře neobejdeš, protože takovéhle nechutenství má nějakou příčinu. Psychickou vylučuješ, tak pak to bude chtít nějakou laborku + další vyšetření, která lékař navrhne. Protože když by jsi takhle, jako dosud delší dobu nejedla, musí Ti být jasné, že jenom z jogurtu a nějakého ovoce do těla potřebné živiny, vitamíny a minerály prostě nedostaneš. Zatím je může tělo čerpat ještě z nějakých rezerv, ale to dlouho nevdrží a prostě onemocní = začne se bránit a dávat Ti najevo, že takhle už teda ne e

 

 
18.07.2015 16:08 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?
Text uživatele: 

Ještě sem dávám pro Tebe odkaz o Nutridrincích:

http://www.nutridrink.cz/nutridrink-zakladni-rada.html

 
17.07.2015 06:15 Uživatel: Inka
Věk:  56
Téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?
Text uživatele: 

V osmnácti jsem něco podobného měla. Necítila jsem potřebu se najíst. Byla jsem v dětství anemická, máma mi podávala železo, no byla jsem vždycky hodně štíhlá. Tu nechuť jsem si vyřešila sama tak, že jsem se prostě přinutila sníst rohlík. Doma vždycky nějaký byl. Neměla jsem to tak vychytaný jako píše Dany,   nutričně ten rohlík byl asi o ničem, ale já jsem si ho nejdříve oloupala z vrchní strany a pak jsem snědla tu střídu. Tehdy  byly ty rohlíky křupavé. Byly tak dobré, že jsem jich pak snědla tři. Pak už jsem se na to i těšila a vybírala ten nejkřupavější. Takže jsem to tak nějak sama zažehnala ten problém. No a po dětech už to bylo naopak. Jak píše Dany nenutit se, tak já jsem se ze začátku musela nutit, už mě to štvalo-všichni kome mě se cpali, ale nehodlala jsem se s tím jídlem nějak připravovat. Po letech už jsem na to zapomněla a tenhle příspěvek od Emily mi to připomněl.

 
17.07.2015 15:30 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
 
18.07.2015 12:02 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?
Text uživatele: 

Podle mého názoru ne každé nechutenství musí nutně znamenat, že jde o anorexii

 
18.07.2015 19:13 Uživatel: Plamínek
364.jpg
Téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?
Text uživatele: 

Rozhodně o anorexii jít nemusí, co je ale pro anorexii typické, je poměrně dobře rozpoznatelné.  

Jako řada lidí. která si upravuje svoji emoční pohodu jídlem, dělají to i anorektičky, ale v opačném, smyslu slova. Protože lidé, kteří se ze žalu přejídají nahrazují jídelm péči, která jim chybí, častokrát si jen velmi těžko uvědomují svoje pocity- mám hlad? Nudím se? Bojím se? jsem nemilovaná, opuštěná, je mi smutno? Obvykle to všecno splácají v jedno a nacpou si nácka, odhodí kontrolu a utěší se jídlem.  

Anborektičky to mají podobně, ale protože mají před očima určitý ideál a protože fungují na principu přísné kontroly, regulují si pocity smutku, úzkosti, strachu atd, tím, že nejedí. jakoby tím ten pocit zvládaly, dostaly pod kontrolu. prostě ho odmítnou a nenajedí se.  

Tlouštíci v jídle negativní pocity rozpouštějí, anorektixi nejezením negativní pocity " zvládají" dostávají je (podle sebe) pod kontrolu. Ale stejně jako tlouštíci mívají velmi slabou schopnost rozlišit, co vlastně cítí.  

 

Takže přejídání i nejezení slouží k ovládání pocitů, pokud bys měla pocit větší pohody, když málo jíš- vzalas to za lepší konec a pocity jsou méně ohrožující, bývá to jeden ze znaků anorexie.  

Ale nechutenství může mít tisíc příčin. Rozhodně bych k doktorovi zašla.  

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nechutenství, nechuť k jídlu, anorexie - příčina, léčba, jak vyřešit?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Počůrání v nemocnici 3 1538x
Mamka odmítá jídlo 4 1948x
Vironal energy pro boj s nákazou koronavirem? Recenze, zkušenosti 4 3478x
Vztah po smrti 11 3076x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 1374x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 1543x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 1695x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 1380x
skolioza a problémy s ní 4 1208x
Vitamin D jak doplnit? 6 1876x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16537
Počet odpovědí celkem: 175944
Počet registrovaných: 5178 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Samstav s.r.o

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny