Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie

11.03.2014 17:57
Uživatel: Sara1
Věk:  31
Odpovědí na téma: 11
Text:  Dobrý den, m
před nedávnem jsem tady psala ohledně překyselení organismu a ptala se na Váš názor, děkuji Všem za odkazyalt.
Jen mě napadlo, nebo spíš jsem slyšela novou teorii, jak může cokoliv překyselovat, když veškeré jídlo jde přes žaludek a tam je velmi kysele přostředí, kyselina, tudíž není žádná potravina, která by již tak kyselé prostředí ještě více zkyselila.
Snad jsem dotaz vložila srozumitelně. Rozumí tomu někdo a může a tom něco být pravdy?
Děkuji alt
Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 1944x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Překyselení organismu,časté téma,ale ...
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
11.03.2014 18:12 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Když řekneš A, musíš říct i B. Tzn. že kyselý obsah žaludku je neutralizován šťávou ze slinivky břišní (tzv. pankreatická tekutina). Z toho důvodu si myslím, že Tvá teorie není úplně OK, ale tady těm věcem se nevěnuju, nerozumím jim. Nicméně s překyselením kyselina chlorovodíková v žaludku asi fakt nesouvisí.
 
12.03.2014 08:30 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: A tady jsme se také nepochopili, jsem to nejspíš špatně popsala. Je to o koncetrovanosti v žaludku, ne že by ovlivnovala okyselení organismu, ale že už žádná další potravina nemůže více zkyselit toto prostředí, tudíž o jakém dalším následném překyselování organismu se mluví. Každá věc, kterou sníme projde velmi kyselýmprostředím aby byla strávena, a ředit tuto kyselinu také není v našich silách, tak jak vzniká to překyselení udajné? Ikdyž sníme cokoliv, ikdyž to pak je zneutralizováno, tak v určitou trávicí chvíli je vše kyselé díky kyselině, která nemůže již být víc kyselá, žádná taková potravina není, kromě samotných kyselin, tak o jakém překyselení se furt píše a kde tedy vzniká?
 
12.03.2014 09:23 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Naše babičky o tom v životě neslyšely, maminky taky ne a neslyšela jsem o tom ani já. Věříš, že nikomu z nás to nikdy nechybělo? Babička se dožila 89 let, maminka je ve věku 74 let, já letos 54 a všechny jsme se věnovaly celý život tomu čemu rozumíme a tak by to měl mít každý z nás. Čím víc se věnujeme něčemu čemu nerozumíme, tím víc se sledujeme a taky naneštěstí nalézáme - starosti, které jsme vůbec nemuseli mít.
Nechť mi prominou všichni, kdož tu "kyselili" (a pod.) už i dříve, ale nějak jsem neodolala a svůj názor napsala. Samozřejmě to neznamená, že by nesměli "kyselit" klidně dál. Každému co jeho jest.

alt
 
12.03.2014 09:42 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Tak děkuji, ale já nepotřebuji potvrdit, klidně vyvrátit, prostě je to zajímavá myšlenka, která mě třeba vůbec nenapadla, a mohlo by bbýt na ni něco pravdy. nebo taky ne samozřejmě, mě nevadí opačný názor. Pěkný den
 
12.03.2014 10:34 Uživatel: Mito
Věk:  29
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Ahoj, no nemůže to být tak, že kyselost trávícího ústrojí nezpůsobuje přímo kyselá potravina, ale kyselotvorná? Jako například cukr a bílá mouka působí kyselotvorně až v organismu. Žaludek kyselinami nestihne natrávit všechno, potrava se posouvá dál tak jak ji žaludek vypustí a do hry teprve přichází játra, žlučník a slinivka. V dvanácterníku je naopak zásadité prostředí a pak se to průchodem do tlust. střeva zase změní. ) Míša
 
12.03.2014 17:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Naše babičky a dědečkové neslyšeli o spoustě věcí, ale to ještě neznamená, že ty věci neexistují V medicíně to platí obzvlášť. Je ale pravda, že když jsem studoval 6 let medicínu, o překyselení organismu a jeho vnějším ovlivnění jsme se neučili. Pojednávali jsme jen o acidobazické rovnováze (rovnováha kyselin a zásad v těle - poměrně složitá záležitost, která se probírá ve fyziologii a které nikdo moc nerozumněl) a nejsem si jistý, jestli je to to samé.
 
12.03.2014 17:53 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: 
 
12.03.2014 17:14 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: 

Žaludeční kyseliny si vytváří naše tělo pro trávení bílkovin. Tedy potravin, které obsahují bílkoviny.

Samotná zelenina, ovoce, uhlohydráty se v žaludku nezdržují a jsou tráveny až ve střevech.

Pokud ale sníme maso, nebo jiné potraviny obsahující bílkoviny, musí se tyto v žaludku zdržet a natrávit se žaludečními šťávami, což trvá i několik hodin. Pokud sníme zároveň, například, s masem, nebo po masu i zeleninu, knedlíky, pak meruňku a kávu a dokonce dort, okyselí se potraviny, které se normálně při správném stravování v žaludku nezdržují. Tato okyselená masa pak musí při vstupu do střev být neutralizována alkalickými šťávami. Tělo pak potřebuje při tomto způsobu stravování vytvářet až dvacetkrát větší množství trávicích šťáv, a tím se vyčerpávají zásoby alkalických prvků v těle.

Z toho plyne, že nezáleží jen na tom, co jíme, ale i na tom, kdy a v jakém pořadí jíme jednotlivé potraviny.

Při metabolizování tuků, sacharidů a proteinů, se v našem těle vytvářejí organické a anorganické kyseliny.

Proteiny (bílkoviny) vytvářejí kyselinu sírovou a fosforečnou. Sacharidy a tuky vytvářejí kyselinu octovou a mléčnou.

Všechny tyto kyseliny jsou vysoce toxické a náš organizmus se je snaží co nejrychleji odstranit. Kyseliny, které jsou výsledkem metabolismu, mohou být, ale odstraněny pouze potom, když se přemění na neutrální soli.

Na přeměnu kyselin potřebuje naše tělo následující minerály: Na, Ca, Mg, K, v krvi a také v mimobuněčné tekutině. Při tom dochází ke snížení koncentrace alkalických prvků a tomu se říká překyselení tělesných tekutin. Abychom neonemocněli, musí naše tělo udržovat mírně zásadité vnitřní prostředí (pH 7,4), aby toho bylo schopné, musíme stále doplňovat ztracené zásadité (alkalické, bazické) prvky zásadotvornou stravou. Zároveň také musíme omezovat kyselinotvorné potraviny.
altPodrobné vysvětlení všech pochodů by vydalo na knihu, nebo obsáhlou přednášku a není také důležité mít tak hluboké znalosti.

Podstatné je vědět, že musíme jíst co nejpestřejší a rozmanitou a vyváženou stravu, spíše zásadotvornou, dodržovat pitný režim, aby tělo mohlo škodliviny z těla vyplavovat, a doplňovat prvky a vitamíny, které v naší stravě chybí.

 
12.03.2014 18:06 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Dobrý večer, děkuji Vám moc za vyčerpávající odpověd, dává to smysl) ). Jen tedy pro laiky jako jsem já, jestli nevadí že se budu ještě ptát, pochopila jsem tedy, že když si dát dejme tomu jablko a a to maso, je to jako kdybych to jablko nesnědla, díky masu a jeho trávení. Kde tedy najdu co s čím kombinovat, aby ta pestrost stravy, kterou píšete ke konci měla smysl? Rozumíte mi? i pestrost tedy by mohla byt naškodu neuváženým kombinovaním. děkuji Vám moc
PS:už to čtu potřetí, co jste napsal a je to neuvěřitelně logicky, stručně, a nesmírně chytře napsáno, Vy buďto máte koníček zdravou stravu anebo se tím přímo živíte, opravdu směkám a děkuji
 
12.03.2014 22:55 Uživatel: Pan Sova
Věk:  72
Sova.jpg
2000-3000
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Neživím se tím, ale s radím lidem, kteří mají radost ze života, jak se dožít v plném zdraví 120 až 140 let a tak občas na to téma přednáším, pokud je zájem, nebo osobně přátelům vysvětluji, jak si pečovat o své zdraví, nebo se sám uzdravit.
S tim jablkem je to tak, že je třeba ho jíst raději dopoledne, nebo při nejhorším až dvě hodiny po bílkovinách, teda také po mase. Naše tělo také není schopné efektivně trávit ovoce, zeleninu a uhlohydráty přibližně po 18 hodině. Takže večer už jen potraviny s převahou bílkovin. Naše tělo se regeruje v noci, nejlépe při spánku a k tomu potřebuje mít k disposici, kromě jiného, hlavně všechny esenciální aminokyseliny (protejny) a vitamín C. Přeji hodně radosti ze života.
 
16.03.2014 08:42 Uživatel: Sara1
Věk:  31
Téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Text uživatele: Dobrý den, děkuji Vám za info, ráda bych si Vaši přednášku poslechla, jsem také z Vysočiny, anebo doporučil byste nějakou knihu, kde je aspon částečně popsané, co s čím, v kolik a jak kombinovat? ono totiž knih je mraky, na netu toho člověk sežene také mnoho, ale opravdu mám ještě hodně mezery v informacich a vzhledem k tomu že mám děti a nemocného muže, bych se opravdu ráda naučila jak tělu pomoct a nezatěžovat ho ještě stravou, když už musí bojovat s dnešním prostředím a kvalitou potravin. děkuji Vám a přeji pěknou neděli
 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Překyselení organismu způsobené kyselinou v žaludku - teorie
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Vironal energy pro boj s nákazou koronavirem? Recenze, zkušenosti 4 1077x
Vztah po smrti 10 1091x
Není přílišná ochrana před koronavirem kontraproduktivní pro běžný život ve společnosti jiných virů a bakterií? 7 788x
Opožděná menstruace ve 14 letech - diskuze, rady 4 780x
Rychlé přibírání na váze, může za to štítná žláza? 3 771x
Anestetikum u zubaře a pak mravenčení v ruce 1 630x
skolioza a problémy s ní 4 603x
Vitamin D jak doplnit? 6 1046x
Neexistuje řešení 3 730x
Zkušenosti s obtěžujícím elektronickým a jiným zářením 2 772x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny