Téma: Rizikové těhotenství

29.11.2019 07:47
Uživatel: Vhorkelova
0-100
Odpovědí na téma: 5
Text: 

Dobrý den. Obracím se na Vás, protože si moc nevím rady a nemám zkušenosti v tomhle ohledu a trochu se bojím.  

Jsem v 7tt a pracuji jako pečovatelka. Denně se starám o nehybného klienta, otáčím, zvedám, povytahuju atd. Také tahám často těžké várnice a bedny s obědama. Při těchto činnostech mě občas zabolí dost v podbřišku a kolegyně i manžel se o mě bojí a straší mě, že bych toho měla nechat a jít na rizikový, a tohle dělat neměla. Zdraví mojí fazolky je mi nejpřednější, tak jsem se dnes (29.11.2019) na prohlídce u MUDr zmínila co dělám za práci a její náplň a jestli je to v pořádku. Doktorka se celkem odměřeně zeptala, jestli krvácím, no řekla jsem že ne. Tak mě prohlédla a řekla že vše je v pořádku. Měla jsem špatný pocit, že ze sebe dělám chuděru, a že je to teda asi normální a mají to tak všechny, tak jsem se víc nezmiňovala a odešla jsem vlastně bez odpovědi. Pořád mi to ale vrtá hlavou, proto bych chtěla vědět, jestli máte nějaká těhulka, nebo maminka zkušenosti, nebo informace ohledně tohoto případu. Mockrát děkuji.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
29.11.2019 09:58 Uživatel: lena118
Věk:  50
Téma: Rizikové těhotenství
Text uživatele: 

Mamino, děláte pečovatelku a nevíte, že pracujete v rizikovém prostředí? Infekčním i namáhavém dokonce stresovém? Bohužel krvácet stačí začít a leckdy je po nadějích a tak bych nekoukala na to zda na mě koukají jako na chudinku nebo hrdinku. Prostě a jednoduše - chci zdravé dítě - udělám cokoliv.

Já mudela obě děti vyležet v nemocnici, bylo to jako vězení s omezeným pohybem, ale já ty děti mám. Na to špatné jsem zapomněla a to dobré si chráním

 
29.11.2019 14:56 Uživatel: Berča
Věk:  55

Město:Brno

Téma: Rizikové těhotenství
Text uživatele: 

 

Změňte doktorku, přeregistrujte se jinam, k takové ježibabě bych neměla důvěru. Až skutečně začnete krvácet, může být pozdě a babizna všechno popře. A teď info k těm břemenům.
Výňatek § 28 až 30 § 
nařízení vlády č. 361/2007 Sb.  : Podmínky zvedání břemen a maximální hmotnost je u těhotných, kojících žen anebo žen do konce devátého měsíce po porodu upravena zvláštním právním předpisem. Je však zakázáno, aby dočasně ručně manipulovaly s břemenem, které je těžší než 10 kg. Nesmí navíc často zvedat a přenášet předměty těžší než 5 kg. Břemeno, které budou zvedat nebo přenášet vsedě, by nemělo přesáhnout 2 kg. Občasným zvedáním a přenášením se rozumí manipulace, která souhrnně za osmihodinovou směnu nepřesáhne 30 minut. Nad 30 minut se již jedná o častou manipulaci.

 

 
29.11.2019 19:05 Uživatel: Listicka
1553340406_liska_s_kytickou.jpg
3000-4000
Téma: Rizikové těhotenství
Text uživatele: 

Pokud ti tvuj zamestnavatel v tomhle ohledu nevyjde anebo nemuze vyjit vstric, musis se proti te doktorce prosadit anebo jit k jine. Je to tvoje miminko a pokud by doslo ke krvaceni, muze byt uz pozde.
To narizeni, co ti napsala Berca, si okopiruj a dones k doktorce. Klidne bych ji nastivila i s muzem. Pokud ti nevyhovi, okamzite vyhledej jinou.
Teď je nejdulezitejsi zdravi tvoje i tveho miminka!!

 
03.12.2019 22:33 Uživatel: VEUČA
Věk:  23
Téma: Rizikové těhotenství
Text uživatele: 

Můžu se zeptat co musí zaměstnavatel napsat do zprávy, kterou odnesu MUDr aby mi neschopenku napsala? Bez toho mi ji pry jinak neda, protoze jsem zdrava a musi napsat zaměstnavatel neco typu ze nemuzu dal vykonavat tu praci, kterou delam.

 
03.12.2019 22:36 Uživatel: Vhorkelova
0-100
Téma: Rizikové těhotenství
Text uživatele: 

e:  

Můžu se zeptat co musí zaměstnavatel napsat do zprávy, kterou odnesu MUDr aby mi neschopenku napsala? Bez toho mi ji pry jinak neda, protoze jsem zdrava a musi napsat zaměstnavatel neco typu ze nemuzu dal vykonavat tu praci, kterou delam.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Rizikové těhotenství
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny