Téma: Jak zabránit kočce škrábat si ránu - zkušenosti, tipy, rady, nápady

24.12.2016 14:29
Uživatel: filbar(programátor webu)
Věk:  26

Město: Ostrava

931.gif
My status
100-500
Administrátor
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Máme koucoura a před časem si poranil čelo a očičko. Očičko se mu už zahojilo, i ta rána nad ním se mu pěkně hojí, kdyby to nechal na pokoji, ale pokaždé si jí dost rozškrábe, takže nemá šanci se mu to zahojit. Je to kočka, která je střídavě doma i venku.

Nemáte někdo zkušenost jak zabránit koucourovi si neustále tu ránu obnovovat, případně čím mu to mazat? Už tam má i docela lysinu. Je možné použít třeba hemagel?

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 4598x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Jak zabránit kočce škrábat si ránu
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.12.2016 23:30 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Jak zabránit kočce škrábat si ránu - zkušenosti, tipy, rady, nápady
Text uživatele: 

Když má kočka nebo pes ránu na hlavě pomůže španělský límec. Majitel to musí hlídat.  

 
25.12.2016 00:06 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Jak zabránit kočce škrábat si ránu - zkušenosti, tipy, rady, nápady
Text uživatele: 

Na Hemagel se úplně vybodni, je to jen předražené nic vyjímečného.

Jinak, když se kočka z něčeho hojí, tak prostě nesmí ven, protože pokud to není "terasový povaleč"alt, tak nejsi schopen jí uhlídat, aby si do rány nezanesla např. infekci nebo se ještě víc neporanila.

 

Jak už tu máš radu, je vhodné mít pro tyto účely doma límec, který zabrání kočce, aby si mohla k ráně. Nicméně jednak s límcem nesmí bez dozoru ven a za další ani límec není záruka. Kočky jsou velmi vynalézavé, měla jsem tu po abscesu na rekonvalescenci kocoura a ten si ránu dokázal zdevastovat i s límcem. Prostě si našel něco, např. kliku, která se do límce vešla a použil jí na drbání místo pacek. Takže ani to nemusí být stoprocentní.

Nicméně rozhodně je to vhodné použít.

 

Vhodné je použít na hojení ran např. obyčejný Infadolan, zmírní pocit svědění a pomůže regenaraci kůže. Vhodné je doplnit antibakteriálním krytím od cosmoporu. Nedělám reklamu, jen ověřené z mnoha různých zranění jak lidí včetně mě, tak i zvířat. Už prakticky na hojení ran téměr jakéhokoliv původu nic jiného nepoužívám.

 

Dál se podle umístění léčeného místa, aby nedošlo k poškození rány, dá také použít Pruban, což je taková tak síťovaná "košilka". Vystřihnou se potřebné otvory a je to pohodlné. Mnohdy stačí jen pruban bez límce a je to i pohodlnější. Samozřejmě záleží nejen na umístění rány, ale také i šikovnosti zvířete. Na druhé straně pruban se dá pomocí gázy jako šňůrky, náplasti nebo kšír apod. hodně dobře upravit, aby jeho sundání nebo poškozování rány i přes něj bylo obtížné.

 

Většinou pruban v místě rány ještě vypodložím gázovými polštářky, aby se k ráně nedalo tak snadno dostat. Na hlavě je to pochopitelně obtížnější, ale většinou to jde také, i když u toho kocourka, viz. výš jsem musela zkombinovat vše, aby se mu rána zahojilaalt.

 

U límce je nutné také myslet nejen na bezpečí, protože správně upevněný si kočka sundat nedokáže, ale i na to, aby se s ním dokázala najíst a napít. To znamená, že obvykle se hrana límce dotýká země a miska je uvnitř.

 

Takhle je například pruban po kastraci. Samozřejmě totéž lze použít při jakémkoliv poranění těla, nohy apod.

Když se dává na hlavu, osvědčilo se mi  umístit ho až za přední packy. Samozřejmě je nutné ho upravit, někde nastřihnout, jinde stáhnout a dobře vybrat velikost, aby nebyl pruban příliš těsný, ani příliš volný.

U koček používám na hlavu většinou velikost 3-4, na tělo 6-8

 

 
27.12.2016 11:24 Uživatel: Majdul
Věk:  12

Město:Asi 5km od Kralovic

0-100
Téma: Jak zabránit kočce škrábat si ránu - zkušenosti, tipy, rady, nápady
Text uživatele: 

Ahoj, kočce můžete pořídit takový ten límec. Ale my máme psa a on byl pokousany na krku takže límec nemohl mít. Jednodušte nosila pomožky, nebyla moc ráda ale přez noc je měla. Chápu z kočkama je to težší. Taky máme kočky dělají si co chtěj. Bude to težký ale snaž se kočku udržet hodne doma aby si to neškrábal. A mazat to můžete jakoukoli léčivou mastí ale ať to nepálí (dobrá je nivea) my sme měli ješte od veterináře. Kocourovi to otři a namaž. Ale ať je víc doma a ta mast nepálí nebo tak něco. Držim palce ať se uzdravy

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak zabránit kočce škrábat si ránu - zkušenosti, tipy, rady, nápady
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny