Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově

14.05.2012 09:30
Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město: Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Na facebooku se šíří žádost o pomoc a nemůžu než ji překopírovat i sem. Při reportáži ve zprávách jsem plakala. Mám svého koně a nechci si ani představit, že by si prošel něčím podobným... Proto majitelům všech postižených koní přeji mnoho sil a jejich koníkům brzké uzdravení. Kopíruji text majitelky a přikládám pár fotek...


Jak mnozí víte, před pár dny hořela v Loukově stáj plná 29 koňmi.. Nejvíce to odnesl můj valášek Šony a jedna místní kobylka Caira, když se snažili dostat se s ohnivého pekla ven.. Caira je popálená na hřbetě a je hodne obouchaná.. za to Šony byl přímo u ohniska požáru, a taky podle toho dopadl.. první den po požáru byl kritický, kůn nežral, nepil, a těžce dýchal.. navíc mu začínaly natíkat dýchací cesty a celá hlava, celodenní chlazení ledovými obklady nakonec zabralo a už navečer se pustil koník do žrádla a pití, sice s bolestmi ale žral.. to vše samozřejmě od počátku při antibiotikách. Další péče a ta nejnáročnější je, že se musí rány každé 3-4 hodiny stříkat panthenolem( jeden stojí 130kč, na jednoho koně min. 2 panhenoly každé 3-4 hodiny!! ), dále jelikož se koník pročištuje zevnitř od splodin, tak mu tečou oči a z nosu, což se ošetřuje různými vodičkami a mastičkami.. dnes už je šony na tom lépe, i když mu napuchají nohy a chvílema se třese, chodí statečně na procházky i když slepičími krůčky.. Tímto bych chtěla za Šonyho a Cairu poprosit lidi, kteří mají doma nebo fasují práci třeba i obyčejnou indulonu nebo masný neparfemovaný krém nebo i ten zázračný panthenol(který navíc chladí)aby jej darovali těmto obětem ZŘEJMĚ neznámého žháře.. Ti koně za nic nemohou a jejich léčba je pro nás velmi časově i finančně náročná!! Děkujeme za veškerou nabídnutou pomoc!!!!! email: Helena. zejdle@seznam. cz mob: 731 176 765, adresa je Helena Žejdlíková, Osíčko 160, 768 61 Bystřice pod Hostýnem!!! DĚKUJEME


alt

alt

Popálená místa ošetřená panthenolem.

alt

alt

 

 

alt

Koník před katastrofou... pomozme mu se uzdravit!

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.05.2012 13:18 Uživatel: Julie
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

  To je strašné, jak to někdo může udělat? Zapálit stáj plnou koní?   Lidi jsou horší jak dobytek......

 
14.05.2012 17:01 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

Viděla jsem to ve zprávách a zhrozila se. Jak můžou být lidi taková hovada?? shocked

 
14.05.2012 17:11 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

Holky já nevím... mě úplně zamrazilo a samozřejmě jsem to obrečela. Pokud žháře chytnou neváhala bych a udělala mu to samé - zavřela bych ho do malého prostoru v místnosti a tu zapálila. Koně mají z ohně panický strach (pochopitelně) a i ti, kteří plamenům unikli musí být strašně poznamenaní. Ten, kdo to udělal, by zasloužil to samé.

 
14.05.2012 17:30 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

Lucy, to nejsou jen koně, podobný případ se stal tady u nás...

 
14.05.2012 19:21 Uživatel: Lucy
Věk:  23

Město:Město, Tobě sto, kapitánovi dvě stě

Clipboard01.jpg
1000-2000
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

Lidi jsou vážně někdy pomatení... Přecejen ten nebožák měl ruce a mohl se otevřít a utýct, ale kůň se z boxu nevypustí a je odkázán jen na lidskou pomoc.

   Nemění to nic na tom, že podobná individua by se měla někam zavírat. Jakékoliv úmyslné ublížení přímé nebo nepřímé člověku či zvířeti by se mělo krutě trestat a ty lidi by se neměli vracet do společnosti. Ať si říká kdo chce co chce, jsou prostě jiní, někdy nemocní, a pár let ve vězení je nespraví.

 
14.05.2012 19:46 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

Ano Lucy, ten nebožák měl ruce.... ale byly mu k ničemu, stejně jako koním, že je nemají. I člověk má Lucy panický strach z ohně a pokud přežije, bude zrovna tak poznamenán.

Ale co jsem chtěla říct? Vyjádřila jsem se k tomu, kde jsi psala, že bys žháři udělala to samé..... chtěla jsem říct, že to samé už se stalo a to aniž by si to dotyčný "vysloužil". Žádný trest nemůže být přiměřený a nikdy nemůže odčinit, co se stalo... Jediné, co lze, je namontovat čidla k automatickému hašení a tím ochránit před neštěstím i od úmyslných činů.

 
15.05.2012 20:34 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Text uživatele: 

in_loveAhoj Lucy, je to strašné. Dost na tom, když se stane přírodní neštěstí, natož, když to zaviní člověk. Ty zvířata se neumí bránit, neumí mluvit, jen tiše trpí. To jsou koně, to je spousta i jiných zvířat. Je to neštěstí a věřím, že lidé pomůžou finančně i jinak, a že se koníci uzdraví. Ten, kdo to udělal, není normální.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Sbírka na popálené koně po požáru v Loukově
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16215
Počet odpovědí celkem: 173737
Počet registrovaných: 4887 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejkomentovanější za 7 dní: Neoprávněná třídní důtka
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny