Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla

19.02.2011 18:44
Uživatel: Začátečnice za volantem
Věk:  18
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Ahoj,

mám teď čerstvý řidičák a ačkoliv jsem si auto zatím nechtěla kupovat, tak jsem dostala nabídku na dvě auta. Auto si sice můžu půjčovat od rodičů, ale to jen na krátkou dobu a s takovou bych se nikdy nenaučila pořádně řídit…
Takže bych potřebovala poradit, které auto bych měla vybrat:
1- Kamarádky táta,   má garážovanou škodovku 120 na LPG, je druhým majitelem (první majitel byl jeho otec). Nemí zkorodovaná, spíš byla používaná na rekreaci. Pro mě výhoda je, že bych nemusela být obětí přepisu, tedy cena bude spíš symbolická. Plus výhodu vidím auto na LPG. Pán mi dá náhradní díly, letní gumy a pomůže mi s opravou (kdyby bylo třeba). Budu jezdit hlavně po okolí (k babičce a na koupit).


2 - Přítelův kamarád prodává VW Polo rok výroby snad 1997 (nevím přesně), kamaráda neznám a hlavně bydlí daleko, takže jednalo by se tam a hlavně by mi nikdo nevysvětloval co a jak. Nějak se nabídky bojím. Ty lidi neznám a na to jak si to auto vychvalují, se mi nezdá, že by ho v tak "výborném " stavu prodávali. Stálo by mě i s tou daní 23 000Kč. Mám dostat pojistku, ale je mi těch peněz líto. Nechci vše dát za nákup auta.  


Takže závěrem: je mi jasné, že do auta se musí vrážet, je mi jasný, že musím platit řádně pojistku, musím občas nakoupit kapaliny atd. Nechci nové supr auto nebo novější, to udělala moje tetka a byla po třech dnech v zábradlí zaklíněná. Takže k čemu by jste se přikláněli? Vím, že auto se hodí a jelikož babička pořád potřebuje vozit a máma není dostupná, tak by to bylo k dobru.

Děkuji za rady.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2823x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Začínající řidička - které auto by jste si vybrali?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.02.2011 19:00 Uživatel: Julie
Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Text uživatele: 

  Já bych vybírala podle technické. Pokud 120 má ještě 2 roky technickou tak jdi do ní. 

 
20.02.2011 00:00 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Text uživatele: 

Osobně bych si vybrala 120. Kromě toho, že jsem ji sama měla a je to dle mého, přesně to auto, ve kterém se naučíš řídit..poslouchat motor atd. Kromě jiného se na ní dá spousta věcí opravit téměř na ulici a mnoho z toho zvládne šikovná ženská bez potíží. Pravděpodobně si k autu o které se musíš trochu starat, vytvoříš i lepší vztah. No a v neposlední řadě, se dají náhradní díly sehnat dost pohodově a i když jsou nové, tak nestojí nic závratného.

Osobně mám řidiče, kteří začínali na 105-120 mnohem raději, tomu autu musíš trochu rozumět a to se časem prostě naučíš.

 
02.03.2011 18:32 Uživatel: Witec
Věk:  30
Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Text uživatele: 

Ahoj, pokud se máš ráda, tak rozhodně VW Polo. Samozřejmě je to auto potřeba vidět, jestli je tak dobré, jak ho majitelé vychvalují. Když ne, tak hledat i jinde v inzerci, určitě se dá sehnat pěknej kousek. Škoda 120, je pravda, že je to auto jednoduchý, ale bezpečnost v případě havárie naprosto žádná, o radosti z jízdy se tady taky nedá mluvit, hlučné, pomalé, poruchové, špatné zimní starty, velmi náchylné ke korozi, netopí, u tohohle "auta" neznám jediný klad, snad jen kromě té ceny dílů a servisu. VW Polo je přesný opak, pokud teda nenarazíš na nějaký vybydlený vrak.

 
17.03.2011 08:00 Uživatel: Figaro
Věk:  38
Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Text uživatele: 

Všechno je to šrot - nebrat.

 
23.05.2011 19:04 Uživatel: tullak
Věk:  34
0-100
Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Text uživatele: 

Ahoj. Záleží, ve kterém městě bydlíš (velké město, malé město), kam s autem pojedeš (škola, práce, jen výkendy - jak často jej budeš používat). Na takové malé ježdění ti určitě bude stačit Škoda 120, ale nemůžeš zase koukat na bezpečnost. (dá se ale velice levně vyspravit - vnitřní nárazník - traverza, přední nárazník - pod plastovým krytem). Naučíš se na ni řídit a později už tě moc aut nepřekvapí. VW polo bych za tuto cenu určitě nebral. předchozího majitele neznáš, nevíš, jak s autem zacházel, reklamace auta bude složitější. Určitou možnosti srovnání ceny jako je aukro.cz, apod. Tak trochu "bezpečné" auto je i Felicia a i s LPG se dá za tuto cenu sehnat nebo i Fabia r.v.2000 , ale tam je cena podstatně větší. Při součastných cenách PHM bych ale jako začínající řidič asi nastoupil do š.120 . Předchozího majitele znáš, dle potřeby ti pomůže i s opravami, naučí tě základ (výměna pneumatiky) a až jednou uděláš změnu auta, nebudeš jenom blbá blondýnka, ale rovnocený partner všem klukům.

Jen pro info. Kupil jsem si v Lednu Opel Vectra B, r.v.2001 v max výbavě za cenu 30.000,- kč. (Je to ale 2,2 benzín). Možnosti určitě jsou. Jestli se chceš ale zeptat někoho, zkus automechaniky. Znají auta, poradí.

 
03.04.2013 17:53 Uživatel: jaktik
Věk:  43
Téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Text uživatele: 

Potrebuji prosim poradit, jezdim asi rok a mam opel corsa r. v. 1997. Za rok mi končí technicka a určitě neprojdu. Rozhoduji se mezi clio II nebo corsa C. Poradí mi někdo.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Začínající řidič - výběr auta, automobilu, vozidla
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny