Téma: E-call - vaše automobilová štěnice

08.07.2012 11:00
Uživatel: DDD.Anya
img_bestpage5109.gif
100-500
Odpovědí na téma: 4
Text: 

"Podle záměrů propagátorů systému a zástupců iniciativy europoslanců by měla být všechna vozidla na evropském trhu od roku 2015 vybavována systémem e-call. Na internetu se v poslední době objevilo několik článků s většinou tendenčním obsahem. Jednostranný způsob, jakým se o e-callu informuje, dává vytušit, že se tu děje nějaká špinavost. "

Co si o tom myslíte?

Narazila jsem na to na webu blogerů, kteří si pohrávají s kritikou kde čeho a taky... kde kdo.... a nijak si při tom obvykle neberou příliš servítky v použití výrazů, ale tady jich moc není a když, pak jsou ve formě zkratek... Možná to bude tím, že článek je "webově redakční"... Na tamní zvyklosti mi připadá překvapivě objektivní, nicméně kritický je a to především ( ale ne jen ) vzhledem k aplikaci něčeho takového v našich českých  podmínkách...

Ovšem počtení je to dost na dlouho a asi pro každého, kdo o E-call "slyší" poprvé, jako já... ( a tím pádem ani k tomu zatím nemám žádný názor... jen... to vstřebávám... analyzuju... a tak... , ale moc se mi to taky nelíbí... Nicméně - NEVÍM.... )

Dík za Vaše názory.... ,

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3022x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: E-call, vaše automobilová štěnice
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
08.07.2012 11:33 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: E-call - vaše automobilová štěnice
Text uživatele: 

Ráda bych si udělala názor, jen jaksi nevím na co, že....    wink  excited

 
09.07.2012 23:16 Uživatel: DDD.Anya
img_bestpage5109.gif
100-500
Téma: E-call - vaše automobilová štěnice
Text uživatele: 

wink.. na tu další  technickou "vymoženost" (viz popis a koment: živá lišta hned v úvodním příspěvku) a potažmo avízovanou jako další "direktivu na cestě" z EUparlamentu... ostatním státům v EU.... Dala by sis něco takového do auta i kdyby to nebylo povinné? - Já teda nevím.... Mě to příjde jako ptákovina. Už fakt jen z techn. úhlu pohledu... Si myslím, že v tom článku, na který jsem dala odkaz, má ten autor pravdu v tom, že KDYŽ se auto vybourá - kdo zaručí, že se ta "věcička" nezničí ausgerechnet jako první.... (? ) A když se zničí a PŘESTO vlítně k místu nehody nějaká pomoc na tom systému "postavená"? - JAK se to teda dozví... (? ) A CO KDYŽ při nehodě se de facto nikomu nic zrovna nestane - nějakým zázrakem... ? To budou ty naše záchranky lítat ( potažmo dle ČR legislativy - do 20 minut stejně)  na každý nějaký "bliknutí na panelu"... a třeba i zbytečně? Já teda fakt nevím.... Buď tomu pořádně nerozumím, nebo... je to zse nějaká ptákovina z EU jen pro něčí kšeft.... ( A nebo - jako fakt "další krok" monitoringu pohybu... )

Fakt teda - NEVÍM.. jestli bych si něco takového instalovala do auta na základě nějaké EU direktivy s nadšením.... Ono teoreticky by to sice možná mohlo být k něčemu někdy dobré... ale.... má to na můj vkus nějak moc těch ALE.... A to  ve smyslu celkem dost logicky "postavených" diskutabilních otázek  ne zcela zodpovězených....

 
08.07.2012 15:58 Uživatel: zelvik
Věk:  14
0-100
Téma: E-call - vaše automobilová štěnice
Text uživatele: 

Co jsem četl, je to zařízení v automobilu, které samo automaticky zavolá na 112 v případě nehody.

 
11.07.2012 17:47 Uživatel: jan155
Věk:  27
100-500
Téma: E-call - vaše automobilová štěnice
Text uživatele: 

Tak ono všechno má své plus mínus, jako jakýkoliv jiný elektrinický systém je to pochopitelně zneužitelný, ale to by jste nemohli mít ani mobil s GPS. Podle mě je to dobrá věc, evidentně jste ještě nikdo takovou nehodu neměl, aby jste ten systém ocenili (já ji měl) a dal bych za něj bůh ví co.

 

Té krabičce se jen tak něco nestane, pokud se v tom autě umístí intelegentně (na to si dají výrobci pozor) a pokud se jí už něco stane tak Vám to bude úplně jedno (třeba když bude uprostřed mezi sedačkami v tunelu, pokud se poškodí tak, že nebude schopná volat, tudiž tento prostor je zničen taky, bude vám to fuk a v podstatě i jedno že tam byla.

 

Já to oceňuju, stejně tak oceňuju že nový auta mají taky dle zákona ABS a od tohoto roku (myslím) i ESP.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: E-call - vaše automobilová štěnice
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16374
Počet odpovědí celkem: 174588
Počet registrovaných: 4999 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Strach z operace

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny