Téma: Jak zabezpečit dostatečně byt

30.01.2020 00:47
Uživatel: Mirka
Věk:  22

Město: olomouc

Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj : ) Přestěhovali jsme se s přítelem do nového bytu a přemýšlíme jaké zabezpečení je třeba udělat. Vyměnit zámek je samozřejmost, ale přemýšlíme i nad důkladnějším zabezpečením. Co myslíte, má to smysl? Bydlíme ve 4. patře bez výtahu. Má třeba smysl měnit dveřní kování na nějaké takové?

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.01.2020 11:53 Uživatel: Patrik Chrz
Věk:  46

Město:Praha

500-1000
Téma: Jak zabezpečit dostatečně byt
Text uživatele: 

Zásadní jsou dveře. Je nesmysl dávat nějaké super kování nebo zámek když máš dveře z překližky, které se dají bez problémů vyrazit.

 

Pokud chceš ušetřit, tak za nebo před dveře mříž, nebo alespoň zámek s kotvením to 3 stran (nahoru, dolu, do strany). Lepší jsou celokovové dveře (případně kvůli vzhledu opatřené dýhou).

 

Zámek asi trezorového typu (takový ten motýlek na dlouhé tyččce), klasické vložky se dají snadno odvrtat a nebývají odolné vůči bumpingu.

 

4. patro bez výtahu - to bude asi poslední patro, že? Pak je dobré zjistit, jestli je možné se do bytu dostat ze střechy (třeba přes balkon, přes okno). Minimum by měly být zamykatelné kličky oken, lepší fólie nebo mříže.

 

Každopádně bych postupoval směrem - nejdříve kvalitní dveře, pak kvalitní zámek, pak případně zabezpečení oken/bankonu.

 

 
11.02.2020 16:31 Uživatel: Havel Václav
Věk:  11
Téma: Jak zabezpečit dostatečně byt
Text uživatele: 

Já bych přidal jednu zkušenost. Bydlíme v panelovém domě. Nedávno jsme si odhlasovali - já byl proti - že si dáme zámek na elektronické čipy. Bylo mi jasné, že je to pohodlné. Ale díky tomu se teď u nás začínají vykrádat byty.

 

Elektronický zámek je mnohem jednodušší, ba velmi jednoduché, překonat. A začíná se u nás krást na chodbách, ve sklepech a jinde.

 

Takže pořádný MECHANICKÝ zámek je fajn. A nechtít do domu elektronický zámek, byť je pohodlnější.

 
26.12.2021 11:18 Uživatel: Lucas33
Věk:  33

Město:Kolín

Téma: Jak zabezpečit dostatečně byt
Text uživatele: 

Určitě je dobré mít nějaké bezpečnostní dveře, a dá se ještě dokoupit nějaký přídavný zámek. A je dobre mít i nějaké to pojištění když máte doma nějaký cenný majetek. My když jsem se stěhovali z podnájmu do vlastního bydlení které jsme sehnali tady je to být taky v bytovém domě. Dole máme elektronické zámky a klíče, to je mnohem lepší než čip, takže taky s dalších možností.

 
01.11.2022 20:00 Uživatel: Eva1515
Věk:  26

Město:Beroun

Téma: Jak zabezpečit dostatečně byt
Text uživatele: 

Co jsem se tak ptala pár zámečníků, které blíže znám, tak mně každý z nich řekl, že je rozhodně dobré si pořídit kvalitní kování na dveře. Jakmile se totiž zloděj dostane do bytu přes dveře, tak ho pak už nic nezastaví. Může vám přes standardní dveře (80) pronést třeba televizi a to nikdo nechce.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak zabezpečit dostatečně byt
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny