Téma: Oprava betonové podlahy - postup opravy

23.09.2010 13:03
Uživatel: Mirek
Odpovědí na téma: 1
Text: 

Dobrý večer. Přečetl jsem si všechny možné příspěvky v této poradně a chtěl jsem se tedy zeptat jestli mnou zvolený postup je správný, nebo co popřípadě udělat jinak.
Jedná se o domek který není odizolován, a je postaven ze smíšeného zdiva (převážně kámen). První co jsem udělal bylo obagrování celé chalupy, položení nopovky, drenáže, trativodu kam jsem svedl okapy a zasypání štěrkem. podle postupu, který zde byl uveden (za což dodatečně strašně moc děkuji)
a ted jsem rozhodl udělat novou betonovou podlahu, protože ta původní byla popraskaná a v jednom místě propadlá. Podlaha je umístěna asi 80cm nad okolním terénem. Co se týka vlhkosti, tak to prý není tak strašné. Takže minulý týden jsem podlahu vykopal do hloubky 60cm a zjistil jsem že pod touto místností je sklep, který je zasypán vším možným, včetně nadherné kachlové pece, ale dno podlahy je pevné a neměl by být žádný problém.
1) Rozhodl jsem se že udělám podlahu odvětranou drenážními trubkami (předpokladám že jsou to ty samé žluté trubky co mám okolo chalupy), které položím podél stěn a jeden průduch dám ven skrz zed a ten druhý vyvedu na půdu, protože v místnosti není žádný komín. Chci se zeptat jak daleko mám dát ty drenážky od zdi a jestli můžu na konec te drenáže dát obyčejnou odpadní trubku kterou zasekám do zdi a vyvedu na půdu. Popřípadě jestli se to odvětrání nedá udělat nějak jinak (sekat skrz kámen nic moc).
2) potom dám štěrk asi 15-20cm
3) na štěrk vyrovnávací vrstvu betonu o sile 5cm, pro jistotu s kari sítí, nebo z ocelovými drátky které mám doma. ten beton nedám až ke zdi, ale myslel jsem si že ho ukončím na začatku té drenážní trubky. Aby prostě nad tou drenážní trubkou žádný beton nebyl.
4) Na tento beton navařím hydroizolaci (IPU) s tím že ji přetáhnu na 3 obvodových stěnách asi tak 30cm do zdi a na té 4 stěně, která tvoří příčku mezi dalším pokojem a je z cihel vyseknu postupně cihly v ůrovni podlahy vedlejší mísnosti a tu ipu tam podsunu zavařím a zase zazdím.
5) položím 10 cm polystyrenu podlahového (jak jsem četl od p. Cukráře 5a5cm)
6) obyčejnou černou folii a beton s kari sítí o síle 8cm, polštáře a dřevěné podlahové palubky mezi které dám vatu.
Koukal jsem ještě na stánky www.karlomix.cz na vzduchoizolační systém, ale zjistil jsem že se do toho už pěkně zamotávám, tak jsem to radši vzdal.
Za Vaše rady a názory strašně moc děkuji. Mirek

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.09.2010 14:33 Uživatel: Romča
Věk:  45
romcan.jpg
500-1000
Téma: Oprava betonové podlahy - postup opravy
Text uživatele: optej se nejake stavebni firmy ti by mohli poradit vic
ale asi mas pravdu musi to dejchat smile

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Oprava betonové podlahy - postup opravy
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16267
Počet odpovědí celkem: 173882
Počet registrovaných: 4900 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Problémy s holením
Nejkomentovanější za 7 dní: Problémy s holením
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny