Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak

24.01.2017 16:20
Uživatel: Medea
Věk:  31
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den,

máme doma 20denní miminko, za jak dlouho Vám, kteří máte děti trvalo než jste se dostali do nějakého pravidelného režimu s miminkem? Malá přes den často pláče, poznáváma ji a jsem ráda, že začínám tak nějak zvládat se sama najíst, postarat se i trochu víc i sama o sebe, vyprat a pověsit prádlo, i když vše často na etapy a sem Vám vůbec napsat (snad si Vás potom i přečtu). Zpočátku jsme měli potíže s kojením. teď už je to lepší.

Muž mi vyčítá, že mám malou večně na ruce a nemáme doma navaříno, naklizíno apod. Je to naše první miminko. Navíc mě mrzí, že on do telefonu se svou matkou utrousí poznámku jak přišel domů z práce a musel ještě vařit, přitom jsme vařili spolu a jeho rodina že se děsně diví, co se stalo a pořád mu říkají jak ony (jeho matka a sestra) zvládaly všechno už od narození jejich dětí úplně sami… Asi měli věčně spací děti bez potíží, nebo já nevím. Navíc ještě bydlíme v malém bytě, takže malá nemá pokojíček, kde by měla své věci, má u nás v ložnici svou skřín, postýlku, ale jinak přebalujeme všudemožně na podložce-postel, gauč, stůl v kuchyni, pračka, pokud není v koupelně totální kosa, koupeme taky v kuchyni ve vaniččce, kvůli teplu, koupelna se nám ted neprotopí v tech mrazech.

Tak možná je muž na nervy i kvůli prostoru nebo nevím.

I přes snahy mu to nějak vysvětlit či podstrčit i odborné články o šestinedělí mi přijde, že si mluví pořád své a honí mě již od prvního týdne, kdy jsme doma z porodnice. Případně díky za rady jak to lépe zvládat, popis Vašich zkušeností, kritiku apod.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2066x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Šestinedělí-neuklizeno,nenavařeno,muž to nechápe
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.01.2017 17:13 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Text uživatele: 

Zkus nám popsat jeden takový den cca hodinu po hodině. Protože předpokládám, že muž se vrací z práce nedříve kolem 15.00 hodiny a nedovedu si představit, co do té doby děláš.

 
25.01.2017 10:41 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Text uživatele: 

Budeš muset nějak víc popsat, jak u vás doma takový nějaký běžný den vypadá. Od rána do rána. Takhle Ti těžko může někdo pořádně odpovědět, protože každá domácnost je trochu jiná, každá žena a muž jsou také jiní, stejně tak jako mimina se chovají jinak.

Obvykle je problém v organizaci času, ale bez přesnějšího popisu, jak to u vás doma vypadá/chodí, Ti těžko může někdo poradit.

 
25.01.2017 14:06 Uživatel: Darea
Věk:  37
Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Text uživatele: 

Když jsem byla na první mateřské před 8 lety, kojila jsem dceru  zhruba každé 1,5 - 2 hodiny, pak přebalila (jela jsem na klasických látkových plínkách) a dala do postýlky (nebo kočárku v kuchyni), mně naštěstí miminko pořád spalo. Měli jsme takovou velkou garsonku takže taky nešlo dítě dát spát někam jinam. No a mezitím jsem v prvním bloku uklidila, v ruhém bloku navařila, ve třetím bloku prala prádlo, pak žehlila tuny plen a každý den takto dokola. Po roce se mi narodil syn, takže stejné kolečko ale s ročním dítětem a novorozencem. Občas se stalo, že jsem něco nestíhala (nemoc, únava) ale převážně jsem měla naklizeno. Ovšem vklidu jsem se nenajedla skoro 4 roky, dokud jsem nepřestala kojit. Manžel nepomohl a  já  si o pomoc neřekla. Měla jsem strach ho zapojit, abych ho "neotravovala". Nicméně jsem nebrala miminko do ruky při každém zakňourání, prostě nebyl čas. To nechci psát jako návod, dneska (25.01.2017) bych si klidně  zpětně pár úklidů a teplých večeří odpustila a namazlila miminko, které rychle odroste. Takže tím jsem chtěla říct, že to jde (zvládat domáctnost i dítě), ale nevidím na tom nic tragického, když to nebude. Pokud jste předtím s údržbou domácnosti a vařením problém neměla, tak se to časem srovná a dostanete se do normálu. Šestinedělí je hlavně boj s hormony, první miminko - to se člověk všeho bojí a všechno víc sleduje. Zkuste manželovi dát občas dítě do ruky, ať ho 2 hodinky pohlídá a uvidíte. Ideálně večer, kdy chce mít svůj klid.

 
29.01.2017 16:45 Uživatel: ondro
Věk:  21
Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Text uživatele: 

Ono je to vcelku pochopitelné, hlavně první 3-4 měsíce, že je doma nepořádek a není navařeno a celkově ty maminkovské věci chybí.

Máme doma 9 měsíční mimino, asi 2 měsíce zlobí (a první týdny jsme byli oba zoufalí, ja méně protože jsem byl v práci ). V noci se budí 2-3x. Během dne má pravidelný režim, ale takový, že začít něco dělat za to nestojí, nebo je nutné dělat vše na etapy během dne, nebo dnů. Pochopení a podpora od manžela by se hodila, může si zkusit vzít "službu" a dělat maminku. Je důležitější obstarat bezvládné mimino, protože bůhví co potřebuje, než vařit pro dva, prát a podobně. I chlap má ruce, šoupnout věci do pračky a dát program na svraštění prádla není problém , šoupnout řízek na pánev a zapéct hranolky taky .

Hodně zdaru a sil.  

 
29.01.2017 16:48 Uživatel: ondro
Věk:  31

Město:Praha

Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Text uživatele: 

vek

 
14.02.2017 09:55 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  34

Město:Pardubice

Téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Text uživatele: 

Mám dvě děti a po prvním porodu jsem byla sama ze sebe dost překvapená, že plno věcí nezvládám. U druhého už jsem na sebe nebyla tak přísná, protože vy potřebujete hlavně odpočívat. A partner by to měl pochopit. Možná by si měl přečíst, co vše se Vám v těle po porodu děje, moc hezký článek http://maminky.eu/porod/sestinedeli/ a potom by možná pochopil, že nemůžete zvládat to co dříve a že vás má spíše podpořit.  

Nebojte za 2-3 měsíce už si zažijete nějaký režim a bude mít i více času. Hlavně nezapomínejte i na čas sama pro sebe.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Šestinedělí - neuklizeno, nenavařeno, muž to nechápe, že to zvládám jen tak tak
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16525
Počet odpovědí celkem: 175840
Počet registrovaných: 5169 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: nerozumím rozchodu

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny