Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?

26.03.2013 16:32
Uživatel: Danyes
Věk:  30
Odpovědí na téma: 33
Text: 

Mám dotaz, jak by jste se rozhodli. Chybí mi zub - pětka vlevo nahoře, mám vyndaný kořen. Slyšela jsem X různých názorů, že bych si tam měla dát zubní implantát (30.000 Kč, na který nemám) nebo udělat můstek, nebo to nechat tak jak to je. Pětka mi chybí díky špatné práci zubařky z mého města odkud pocházím. Nějak mi příjde že se nikdy od zubařů nedozvím názor na věc, aniž by z toho nechtěli mít kšeft.

Můj zubař mi řekl, že si prostě MUSÍM nechat udělat můstek, že už ty zuby se mi pohybujou (jakoby se zmenšuje ta mezera díra) a že to špatně dopadne do budoucna. Jenže když se dělá můstek musí se opilovat 2 zdravý zuby (tím pádem se naruší) za toto vše budu platit 8.500, - Kč. Životnost zubního můstku cca 10 let. A tím pádem příjdu o další 2 zdravé zuby do budoucna. Chtěla bych slyšet (pokud máte někdo zkušenosti) co se stane, když to nechám tak jak to je (tedy, nechám díru) protože od zubařů se nedozvím kloudný závěr.

Hlavně on mi řekl že mi to zavěsí na jeden zub, jak to udělá? Když nemám kořen? Nevím už jak se mám rozhodnout. Těch 8.000 Kč je pro mě docela problém, asi si budu muset půjčit. Takže když to podstoupím, abych s tím neměla ještě větší problémy. No nic, snad mi odpoví aspoň někdo

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 11336x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: ZUBY - chybí mi 5ka nahoře - nevím zda věřit zubaři
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.03.2013 16:46 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Když tam bude díra po zubu, tak by se svět asi nezbořil. Díry po zubech mají sociálně slabší lidé, bezdomovci či důchodci a žijí s tím normálně. Prostě příroda s tím počítá, že zuby občas vypadnou a tělo je na to připravené.

 

Jinak co se týče zubního implantátu nebo zubního můstku, tak to ať Ti poradí někdo, kdo s tím má zkušenosti.

 
26.03.2013 17:25 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Sorry, ale je jí 30 a její nový zubař má pravdu v tom, že se budou zuby pohybovat, tak by pak byla křivozubka a toto asi bezdomovcům nevadí. A další srovnání s důchodci je taky poněkud divoké.

 
26.03.2013 16:50 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Zkušenost nemám a ani mít nemůžu. Jednoduše proto, že mi pětky nahoře nevyrostly ani na jedné straně. To málo co vím je, že má zubař pravdu v tom, že mezera se začne zmenšovat. Ale jestli to nějak vadí, to netuším. Za mě - nenechala bych si tím v podstatě zničit další zuby, pokud by to nebylo viditelné.

 
26.03.2013 17:24 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Mám místo zubu implantát už několik let a jsem opravdu spokojená. Ta cena 30tis. je myslím přehnaná, nevím přesně kolik to teď stojí, ale až přijde Micánek mohl by nám to napsat-ten to ví

Já jsem taky můstek nechtěla ptz by mi zničil další zuby a mamka si ho dala a měla s ním jen problémy a záněty

Pokud tam budeš mít díru tak se nic nestane, trochu se sice zmenší, ale jinak nic. Než jsem šla na implantát neměla jsem zub skoro 10 měsíců, musela jsem počkat až se mi úplně zahojí díra a zánět po vyraženo-rozlomeném zubu a nic se nestalo.

 
26.03.2013 17:38 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Přesně jak píše Beuška.

 

Já mám implantát relativně čerstvě, celé to trvalo skoro rok (komplet odvrtání zbytku zubu pak zahojení, znovu řezání a vrtání díry pro implantát, zavrtání kořene implantátu a zas zahojit, pak otisky, zkouška čepu, na kterém bude korunka držet a znovu čekat, další sada otisků a na závěr barva zubu a sladění s ostatníma - já vzal o odstín světlejší a nechal si projet lehce bělením i ostatní), stálo 28,5 tis. a to jen proto, že jsem to měl u soukromníka a chtěl léty prověřený implantát čili "švéda" - 10 let záruka, velká pravděpodobnost, že kost implantát přijme a chtěl jsem tam nadstandard hojení tj. kousek z prasečího osrdečníku (myslím, že je to z osrdečníku pro lepší hojení). Nabízeli mi implantát i od Korejce bez delší záruky, prověření není ještě úplně, ale asi to bude fungovat. Jsem však jen o něco málo starší než Ty, tak jsem šel do kvality za vyšší cenu. Ten korejec by stál se vším všudy cca 17 tis. (obtisky, rentegeny, implantát, korunka tz. to samotné bílé čím koušeš, injekce, kontroly, práce na tom. tz. protetika, protože zub se dělá na míru Tvé puse  )

 

Co se týče dalších úvah:

Můstek je přesně jak píšeš - "seříznou" Ti dva sousedy - do toho bych nešel v Tvých letech.

 

Další nechat to tak - necháš to tak, ale odborně tz. dostaneš rovnátka na cca 2 roky a zuby se Ti posunou tak, že díra se zmenší. nevím, zda zmizí úplně, ale taky mi to nabízela moje zubařka ale až ex post, protože já chtěl od začátku jednoznačně implantát.

 

Snad jsem Ti trochu pomohl. Pokud jsou finance problém, tak bych asi zkusil ty rovnátka a posunutí zubů než můstek - ale věz, že pak ty zuby nebudou souměrně usazené - aby Ti to nevadilo.

 
26.03.2013 17:30 Uživatel: Vestra
Věk:  69
0-100
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Díra mazi zuby.

Ačkoliv se to nezdá, tím, že si necháš diru mezi zuby, si přiděláš další problémy. 4 a 6 tím přijdou o oporu a postupně se ti začnou sbližovat. Tim se uvolní a budeš mít problém se třemi zuby.   Z toho je zřejmé, že bys do toho musela zanedlouho /max. 3 - 5 let/ investovat stejně a pravděpodobně víc. Záleží na kvalitě. Zubaře.   Běžně se můstek dělá přes větší díru a zakotví se na obou stranách. Sice to znamená 2 obroušené zuby, ale drží to.

Ideálním  řešením je implantát. Problém je většinou v oblasti finanční. Pokud by ti dělali jeden zub, nemusí dojít vůbec k poškození okolí. Záleží na tom, v jakém stavu je kost. Ani implantát se nedává napořád.   - Tedy ta část implantátu, která je v kosti vydrží hodně dlouho, ale stejně se musí chodit pravidelně na kontroly a po nějaké době se ti může stát, že ti zubař bude chtít zub vyměnit - ne implantát, ale to, co je na něm. Vím to, protože jdu tento čtvrtek na výměnu horního oblouku -  mám na implantátech zuby od 6 po 6.

Pokud toho cheš vědět víc, nech mi vzkaz, napíšu ti svoji webovou adresu a vysvětlím další. Nejsem mudra, ale prošla jsem si tím.

 
26.03.2013 17:42 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Nechci se Tě dotknout, ale u mladších ročníků asi ty kontroly nebudou takové. Mě teda neříkala zubařka nic o kontrolách implantátu - jen pokud by to zlobilo. Navíc chodím i tak pravidelně každý půl rok, tak to bude možná i tím.

 
29.03.2013 10:39 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

zřejmě to bude přípaad od případu a lékař od lékaře… Jinak mě pobavilo, že zub s plastem bude měkčí a bude tlačit na implantát… Mikoušku, zkus to detailně probrat s nějakým odbornkem, protože se obávám, že šíříš bludy (byť z niterného přesvědčení) Materiálů je mnoho a žádný z nich není nevhodný pro tohle použití, jinak by se nepoužíval. Trvanlivost  3 roky? to jsi vyčetl kde? absurdní, pokud se nestane nějaká nepředloženost. Dnes už nen problém ani zpevnění řidích kostí, medicína v tomhle udělala obrovský kus cesty kupředu. Osazený trn by v podstatě měl vydržet nějakých 15 let, mnohdy i víc, záleží víc na reakci organismu než na trnu samotném tam se nic nemění. nasazený zub se může poškodit právě tak jako zub vlastní, to ano, ale jinak je to materiál, který je opravdu držák a mezi lékaři proretiky najdeš jak ty, kteří upřednostňují cistě keramické formy tak ty, kteří preferují směsové materiály.  Jedním z limitů instalace implantátu do úst je cena, druhým přijetí trnu… ještě exxistuje varianta vlepení zubu mezi dva okolní, ale tam je trvanlivost relativně kratká - v řádu několika let, je ale levnější, podstatně rychlejší a tudíž pro mnohé dostupnější. Lépe než na diskuzi na netu je informovat se na dvou, třech nezávislých pracovitích, i za cenu zaplacené konzultace, zuby, stejně jako oči a uši jsou podstatné pro kvalitu života a člověk by tak k nim měl přistupovat…

 

 
29.03.2013 13:43 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

To je na mě? Nespletla ses? Četlas všechny mé příspěvky? A pořádně?

Ohledně plastu jsem psal, ale že asi těžko a Beušce a o 3 letech? Projevila ses jako ženská - vykousáváš, co se hodí.

 
19.08.2015 17:24 Uživatel: sharkkyA
Věk:  33
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na bližší info ohledně implantátů? Je mi 30 a půjdu na přední zuby - jaké s tím máte zkušenosti?

já z toho mám přizná se trošku strach, tak bych ráda nějaký názor.

 

Děkuji moc

 

Ivana K.

 
26.03.2013 18:44 Uživatel: Danyes
Věk:  30

Město:Praha

Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

jéé díky za reakce, já už se informovala i o rovnátkách (napsala jsem odborníkovi) ten mi řekl že to možné je (posunout) ale rovnátky na stálo  :-/ cca po dobu 3 let… Pak jsem si říkala že to snad nechám být (jelikož to není moc vidět) jenže nevím co to udělá za další 2 roky…(díru mám 3 roky), známá známé taky nemá 5ku jako já a zubař jí do ničeho nenutil, ani jí neřekl následky…takže to je fakt rozhodování…achjo. dííky za Vaše  názory

 
26.03.2013 18:56 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Udělá to paseku, díra mezi zuby způsobí pohyb těch vedlejších a ten nad ním nebude mít oporu. Takže určitě tam něco dej. Koukni na net, je toho spousta o tom, co udělá chybějící zub s ostatními.  

Mně zubařka taky nabídla implantát, 25 000, ale když jsem přišla o další zub, vinou zánětu, jelikož necítím bolest, netušila jsem, že nějaký mám, tak musel ven další. A to už by byl balík za dva implantáty, které se nemusí uchytit.

Mám můstky a pohoda. Jen to čistění pod nimi je prča.  

 
26.03.2013 21:29 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Stojíím před stejným rozhodnutím… impantát nemusí nutně stát 30 tisíc, dnes je cena  cca na polovině. MAteriál kořene implantátu se v zásadě lišit nebude, že se někdy neuchytí je pravda a ani nejlepší, možná spíš "nejlepší" materiál nezajistí, ani protekce, ani já nevím co. Můj dobrý kamarád si nechal dělat implantát od svého bratra, zkueného zubaře, který techniku implantátů k nám přivezl a začal, člověk, který jich osadil stovky a stovky a přes opravdu láskyplnou péči ve vysokém standardu se mu implantát neuchytil.   Přesto je to jev řídký, údajně do 10%.   Proces je to relativně dlouhý, ale zachová okolní zuby bez poškození, což můstek rozhodně ne. Trvanlivost je v řádu skutečně 10-15 let. Díra po zubu nesvědčí aani estetice, ale ani zubům, protože tomu naproti v čelisti chybí kámoš na protiskus. což může být problém. Ve 30 to zcela jistě je k  řešení a implantátu bych se zas tak nebála, dnes už tto bude asi možné řešit i postupnými platbami, nabídka je široká.   Držím palce, ať se zubíte v plné kráse.

 
27.03.2013 08:15 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Zkus se podívat i tu na diskuse. Záleží na kvalitě. Do implantátu za cca 17 tis. se vším všudy (titanový implantát, práce, anestezie, otisky, rentgeny, protetika, provizorium, váleček na vytvarování, korunka) bych se asi bál jít. Korunka se může rozbít, je jich spousta druhů a nejlepší, ale i nejdražší jsou samozřejmě celokeramické.

Ale je jasné, že je to o penězích… Ale pod cca 22 tis. to bude někde ošizené (tím nemyslím práci, ale materiál, který nevydrží a jde o korunku, samotný implantát asi vydrží, pokud je stále celotitanový).

Tady něco máš - jsou i tuzemské výroby, tak si najdi na gůglu apod.

 

Cena implantátů se skládá ze dvou položek, implantátu a protetické náhrady, nejčastěji umělé zubní korunky či můstku. Předem je důležité upozornit, že pojišťovny až na výjimky na implantáty nepřispívají. Avšak na protetické náhrady, zubní korunky či můstky již pojišťovny přispívají stejně, jako by základem pro jejich upevnění byl vlastní zub. Cena implantátu se odvíjí od počtu nahrazovaných zubů, typu použitých implantátů a samozřejmě jejich značky. Samotný zubní implantát válcového typu stojí 7.000–10.000 Kč v případě tuzemské výroby. Zahraniční implantáty renomovaných značek se pohybují mezi 15.000 až 30.000 Kč za jeden válcový implantát. Čepelkové implantáty jsou cenově značně variabilní, proto je těžké stanovit cenové rozmezí. Většinou stojí do 9.000 Kč. Miniimplantáty jsou cenově příznivější a stojí 4.000–7.000 Kč.

 
27.03.2013 09:24 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

ideální bude konzultace s pracovištěm, které by eventuelně mělo implantát dělat. nemyslím si, že cokoli v téhle oblasti vyrobeno u nás může být nekvalitní. Ano, může se platit za značku ale ne každý chce a může jezdit v Mercedesu, ona i škodovka už je dnes slušné auto, že   Jako u všeho, existuje standard a pak značka. snad nikdy jsem na soě neměla značkové věci a přesto ze mě nic neopadalo, platí to i pro obuv, auta, zdravotní ošetření… Fakt bych se toho nebála.

 
27.03.2013 09:36 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Nemyslel jsem jako šmejd, ale ne s takovou výdrží, čili za 3 roky bude třeba muset vyměnit korunku a to může být i 5 tis. plus případné problémy hojení. Co jsem koukal, tak nejlevnější implantát je Dentis - všechno (i s korunkou atd. ) za 17 tis.

 
29.03.2013 06:03 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Micánku, nemáš tak docela pravdu. Já jsem původní korunku měla kvalitní, značkovou - celokeramickou. Po 3 letech mi praskla naštvalo mi to a ani jsem v té době neměla moc peněz tak jsem si nechala dát nějakou plastovo-keramickou a už bych do celokeramické asi nešla. Ta obyčejná mi přijde "měkčí" což je asi blbost, ale přijde mi to tak…nejvíc když kousnu do něčoho tvrdého, třeba kostičky, co jsem v jídle nečekala.

Myslím, že i tohle bude individuální a každému byde vyhovovat něco jiného.

 

A s tím chybějícím zubem jsem to pochopila špatně, myslela jsem, že se Danyes ptá na "určitou dobu" třeba rok než si našetří na implantát, nějak mi nanapadlo, že by se tam díra nechala na pořád. OMLOUVÁM SE, že jsem psala zkreslené info! a stydím se :/

 
29.03.2013 07:36 Uživatel: MitsCa
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

No jo, ale to nesmíš rozkousávat sklo, lájta v pusině železo apod. To je jen na kašičku, měkké šťavňaté masíčko a polévky.

A pokud je z plastu, tak je určitě měkčí než z keramiky - ale to by znamenalo, že se pak namáhá ten čep, protože přes korunku to projde až k němu (asi ne, ale mohlo by).

 
29.03.2013 07:42 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

AHÁÁ…to jsem nevěděla nedostala jsem k zubu návod k použití

Já jsem si stejně nechala udělat zoubek kvůli chroupání čokolády jen ty oříšky tam jsou někdy dost nepraktické

 
27.03.2013 10:24 Uživatel: Vestra
Věk:  69
0-100
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Nevím odkud jsi. I výběr implantologa je nějkdy problém. 3 implantologové mi je odmítli udělat, protože mám úzkou kost. Takže to znamenalo jezdit cca 220 km do HK. Cenu implantátů mi to prodražilo o 11 tisíc. Zítra jedu znovu na kontrolu. Ale dělal mi to nejlepší implantolog v ČR. A naštěstí i výborný zubař.

 
03.02.2015 13:29 Uživatel: Serena
Věk:  33
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

A mohu poprosit o kontakt? Mám problém najít též někoho, kdo by mi ho udělal.

 
03.02.2015 18:32 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

www.zubnistudio.cz

 

 

Avi, omlouvám se za reklamu, ale Serena není reg. a tak nemám jak to poslat.

 
27.03.2013 11:55 Uživatel: Medvěd
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Už delší dobu mi chybí jedna stolička a zatím problémy nemám. Ale věřím tomu, že se to okolním zubům moc nelíbí.

 
27.03.2013 19:19 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
Na příjmu
3000-4000
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Je Ti 30, což je zhruba jako bylo mě, když jsem přišla o první pětku hore. V zásadě se nestane nic, zuby Ti nijak zvlášť cestovat nebudou a pokud jde o horní, tak tam prostě můžeš mít díru. Obráceně by to bylo horší kdyby šlo o spodní, protože protěšjí, rozuměj horní, zub by neměl protikus a časem by se mohl uvolnit.

 

Nevím jak myslíš můstek na jeden zub, obvykle se dáva na dva a jeden mezičlen. Buď bude mezičlen, tedy ta pětka, mezi nimi nebo před. Tj. obrousí 4 a 6 a nebo 6 a 7. Z čehož druhá varianta je estetičtější.

 

Pokud nemáš peníze na můstek tak to prostě můžeš nechat být a šetřit, totéž platí pro implantát.

Osobně jsem spíš zastánce implantátů, protože můstek je prostě hůře čistitelný atd. , ale když na to není, tak prostě není. Je to celkem dost drahá záležitost.

 

Jo a ještě je tu jedna možnost a to nechat si udělat vyndavací mezičlen na drátky, ale protože jde o tzv. nadstandart u jednoho zubu, tak je to také drahé, cca 2,5tis. a má to tu nevýhodu, že se průběžně musí na opravu okolních zubů, protože je drátky obrušují.

 
27.03.2013 22:41 Uživatel: Danyes
Věk:  30

Město:Praha

Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Veselka. děkuji za názor Ted se mi poštěstila odpověd, na jedné diskuzi přímo od doktora, ptala jsem se zda je špatné tam nechat díru a odpověděl mi toto:

Dobrý den.
Pokud máte „díru“ již zahojenou a nemáte žádné komplikace, ze zdravotního hlediska tam nevadí. Problémy jsou kosmetického rázu. Je však nutné důsledně hlídat zubní hygienu a pravidelně chodit na kontroly. Takovýto nestandardní chrup může mít snad větší riziko rozvoje komplikací, například ve smyslu zubního kazu a onemocnění dásní. To jsou však nemoci, kterým lze většinou správnou hygienou předcházet.

 

Takže to je odpověd kterou mi mohl říct jakýkoliv zubař…ale neřekne… Všem Vám moc dííík a i tak budu dál číst Vaše názory

 
27.03.2013 22:56 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
Na příjmu
3000-4000
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Přesně tak, odpověděl Ti úplně přesně.

 
10.09.2013 22:31 Uživatel: Canizares
Věk:  36
1377596676_canizares.jpg
0-100
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

No tak jen "one story". Bydlel jsem v Krakově v Polsku a dělál jsem tam překladatele. Bolel mě zub. Fakt mě bolel. Pak jsem zašel na ortodoncie a septal se s čím pomůžou. Udělali mi RTG a řekli - řezeme, a pak Vám spravíme mustek. Jen příďěte zítra, protože dneska Vám nemá kdo vytrhnout zub. Já nesouhlasil. Přešel jsem na druhý konec sidliska k jinému zubaří. A ten mi řekl - "sorry m8 netrhám zuby co se dají opravit. A žadnej mustek! "

 

Bylo to před 12 lety. Pozdravuji pana dentistu v štvrti Kurdwanów v Krakově. Byl to nejlepší zubař kterého jsem potkal. A šestku mam stale v hubě

 
17.02.2015 08:47 Uživatel: domi_ves
0-100
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

DObrý den, pokud mohu doporučit - já mám se zubními implantáty vážně dobrou zkušenost a vůbec bych se toho nebála. Záleží tedy na kvalitách stomatologa, já navštvuju xxxxxxxx v Liberci a nemůžu si služby vynachválit (wwwxxxxxx.cz). Zbavila jsem se bolestí a teď už můžu normálně jíst.

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

 
20.08.2015 06:14 Uživatel: sharkkyA
Věk:  33
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

jakou máte prosím zkušenost s dobou, kdy je po vytržení zubu možno implantát dát? Mám nemocnou 1 - již přes rok se zánětem  a bude muset ven a samozřejmě bych ráda - hlavně z estetického hlediska měla zub zpátky.

Děkuji

 
20.08.2015 13:33 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Dovoluji si upozornit, že v jednom tématu lze psát reakce pouze pod jednou přezdívkou z jednoho počítače. V opačném případě jsou porušena pravidla webu bod č. 5.


Přezdívky:

  • sharkkyA
  • Serena

 
20.08.2015 17:38 Uživatel: sharkkyA
Věk:  33
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

omlouvám se, nedošlo mi, psala jsem již dříve a nejsem registrovaná.

 
16.09.2015 09:26 Uživatel: Luksek
Věk:  27
Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Ulomil se mi horní zub, spíše více vzadu, na půl. Ta přední strana zůstala. Vůbec mě nenapadlo, že bych to mohl nechat tak. Nic mi tam nedělalo neplechu. Zubařka mi zbývající zub dobrousila. Škoda, že to nemůžu vrátit zpět.

 
21.03.2019 13:36 Uživatel: asaasn
Věk:  33

Město:Karlovy Vary

Téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Text uživatele: 

Ahoj

ja myslim ze je urcite treba diru ''zaplnit''

ja mam treba super zkusenost s all on 4

ale tobe by stacila korunka/mustek

ja si to nechavala delat na jedne klinice a moc super

skvela pece

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Chybějící zub - nahradit implantátem či můstkem, co je lepší?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Nejčtenější témata za rok

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 2
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16049
Počet odpovědí celkem: 173030
Počet registrovaných: 4845 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejkomentovanější za 7 dní: Souziti s parnerem, roznilne zvyky?
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny