Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?

22.11.2012 09:07
Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Dobrý ráno všem návštěvníkům webu MS, popíšu tady problém...

Byla jsem na vytržení osmiček a nemohla jsem si pořádně vyčistit zuby a tak jsem si vypláchla ústní vodou Parodontax, no a najednou se mě na zubech objevily takový černý čárky (vypadaly jako mák) a postupně skoro na všech zubech se začaly objevovat a já jsem měla jít na kontrolu k dentální hygientistce a tak jsem tam šla a ona mě říkala, že to vzniká z čajů, z kávy, z kouření a pak se mě ptala čím jsem vyplachovala pusu, já jsem ji právě řekla, že tou vodou parodontax a ona že to bude tím, že to zbarvuje a tak že mě objedná na pískování zubů (air flow), tak jsem na to pískování zubů šla, všechny čárky ze zubu zmizely, kromě zadního zubu, jakoby na tý korunce zubu, to prostě vůbec nepomohlo.

Po 4. dni koukám, že  mám ty čárky zpátky, skoro na všech dolních zubech, ještě napíšu, že dřív jsem taky pila čaje, kávu, ale nikdy jsem  ty čárky (pigmenty) neměla, až po vypláchnutí ústní vodou Parodontax, ale nevím jestli to je tím, ale nic mě nenapadá, protože jsem opravdu měla zuby čistý bez čárky.

Mělo to pískování vůbec cenu? Byl jste někdo na pískování zubů?

Zvažuju, že k ní znovu zaskočím, že se mě to znovu objevilo, ale nejsem ještě rozhodnutá a nebo jestli ještě počkám až půjdu na preventivní prohlídku k zubaři.

 

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 6548x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: je pískování zubů zbytečné?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.11.2012 09:37 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

Upřímně, zub je částečně porezní, taakže se v něm samozřejmě mohou zachytávat pigmenty i z potravy, káva, čaj, ale i červené víno. Zubní hygienista ti zuby vyčistí, tdy zbaví těch kombinací chemické a mechanické procedury těch usazených pigmentů, ale... změň ústní vodu, čisti si zuby normálně, vyčkej... podle mne někdo má větší dispozici, někdo menší, nikdy jsem kolem zubu "neblbla", prostě zubní pasta raději ne příliš abrativní a ne příliš bělící, dvakrát denně pošudlat tam a zpět, piju kafe, čaj a víno jen červené, nekouřím, ale tenhle problém jsem neměla nikdy, myslím, že čím víc "invaze" do povrchu zubu, tím víc šancí, že to pak bude čím dál horší... pořád mám pocit, že příroda ví, proč je to tak, jak to je. čisté zuby a ústa bez zápachu... bílé zuby nejssou přirozené, vypadají divně, každý má svou barvu skloviny. PLak, zubní kámen.. tam se asi pimenty budou chat lépe na na hladkou část zubu, takže prostě s rozumem čistit, možná se poradit čím čistit, aby se povrch zubu zatáhl a sjednotil. NAvíc tyhle hygienistické vymyšlenosti jsou strašně nákladně, představa, že je musíš podstoupit několikrát ročně (doporučuje se ne častěji než 2x, pokud si pamatuju) to už je významný zásah do rozpočtu s nejistým efektem... Asi bych konzultovala na více místech, určitě narazíš na vyznavače určitých trendů, hygienista ti těžko řekne "víte paní, ono je to drahé a ve vašem případě zbytečné... "

 

 
22.11.2012 11:45 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

Já už tu vodu nepoužívám, bylo to jen kvůli tomu, že jsem si nemohla pořádně vyčistit zuby, ale vrtá mě to pořád hlavou, že jsem v životě neměla ani jednu čárku na zubu a teď to mám skoro na každým spodním zubu a ty špičáky mám taky trochu do hněda a to jsem neměla, ale díky moc za odpověďhappy

 
22.11.2012 11:35 Uživatel: parek
Věk:  34

Město:vesnice

parek.jpg
3000-4000
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

myslim ze to piskovani melo cenu hlavne pro penezenku pani zubarky

 

kdyz kourit tak jen zdrave, to si pamatuj happy

 
22.11.2012 11:47 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

To si budu pamatovatexcited

Naštěstí to drahý tak nebylo, ale štvě mě to...

 

 
22.11.2012 12:25 Uživatel: MitsCa
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

Pokud chceš, aby Ti zuby po jejich krádeži našli, tak si ne nech opískovat. Na sklech to je taky a pak se dají dohledat.

excited excited excited excited excited

 

Ale jinak není to na reklamaci? Pokud je někde napsané, jak dlouho by to mělo vydržet...

 
22.11.2012 12:30 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

Nevím jestli to je na reklamaci, nikde jsem to ani nenašla jak to má dlouho vydržet, jedna holka na netu psala, že ji to vydrželo necelý měsíc, ale pak že byla u zubaře a ten ji to namazal nějakou pastou a vydrželo ji to půl roku.

 
09.12.2015 19:08 Uživatel: Teri
Věk:  39
Téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Text uživatele: 

Já mám s pískováním zubů zkušenosti dobré, chodím na to pravidelně po nějaké době a pigmentové skvrny vždy zmizí. Poprvé jsem měla také obavy, ale je to k zubům opravdu šetrná záležitost. Navštěvuju pískování zubů Liberec - www. Xxxxxcz.  

Nedovolená reklama ve webu, porušení pravidel webu - bod č. 1.
Kontaktní údaje by by mohly zvýhodňovat jednu firmu/poskytovatele služby proti jiným a z toho důvodu byly smazány správcem webu.
Děkujeme za pochopení.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Pískování zubů - zbytečnost nebo užitečná věc?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny