Téma: Připadám si ošklivá a tlustá - asi problém v hlavě

01.11.2012 23:17
Uživatel: sněženka
Věk:  21
Odpovědí na téma: 3
Text: 

 

ahoj,  

mám takový menší problém, který vám ostatním bude asi připadat malicherný, ale mě značně komplikuje život.

Připadám si hrozně ošklivá a hlavně tlustá. Nějak cítím, že je spíš problém v hlavě, rozum mi říká, že holka, která měří 175 centimetrů, váží 62 kg a má míry 84-66-98 tlustá úplně nebude, ale já se sebe dost štítím a mám pocit, že si mě každý musí prohlížet a pořád myslím na ten svůj obludný zadek. Mám problém podívat se do zrcadla, bojím se jít ven mezi lidi (že si o mě za zády myslí, jak jsem hrozná), vadí mi lesklé plochy a pohledy ostatních lidí.

Začalo to tím, že jsem během cca 2 měsíců nabrala 7 kilo. Nevím přesně, jak se to stalo, s příjmem potravy jsem nikdy problém neměla, ale asi se na tom dost podepsal i můj psychický stav, stres ze zkouškového. (I když je to divné, myslím, že jsem se nestresovala víc než během semestru... )

Jináč jsem vždycky bývala vždycky usměvavá, společenská, pohodová holka se spoustou zájmů, pořrád jsem někde poletovala. Jediná věc, která se mi nikdy nedařila, je chození s klukama. Moc zkušeností v tomhle směru nemám, i když k tomu asi není úplně důvod. tak mě napadlo, k že by to s tím snad mohlo nějak souviset?

A prosím, neposílejte mě za odborníky, zkusila jsem to, a i když jsem se opravdu hodně snažila, nějak se nezadařilo a doba strávená s nimi byla skutečně jenom mrhání času.

Prosím poraďte mi, budu ráda za každou odpověď.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 3547x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Mám strach ze svého těla- co s tím?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
02.11.2012 06:56 Uživatel: megera
Věk:  50
sim1.jpg
1000-2000
Téma: Připadám si ošklivá a tlustá - asi problém v hlavě
Text uživatele: 

Někde uvnitř hlavy se probudilo dávno uložené a tebou zapometuté na vědomé úrovni.... mohlo to být odmítnutí od rodičů, kamarádů v dětství, blbá poznámka v blbou chvíli od úplně cizího člověka, něco, čemus tenkrát nevěnovala pozornost a ona se uložila a td se objevil nějaký spouštěč, možná prostě jen fakt, že jsi vlezla na váhu a podívala se na tu cifru tam, která byla vyšší než by sis přála nebo čekala. JAsně, že nejsi tlustá a i kdybys byla o 20 kilo těžší, nebudeš tlustá. ZCela jistě nemáš příšerný zadek, a vím už úplně jistě, že ho nikdo na ulici neřeší a lidé si za zády nepovídají jak jsi příšerná, jedna proto, že nejsi ale především proto, že je to ve skutečnosti nezajímá, nejspíš tě ani nezaznamenají a pokud ano, za pár chvil už to neví. Na to, aby si tě všimli bys musela opravdu extrémně upoutat... já to jednou zkoušela - prostě jen probudit vnímání davu... Nasadila jsem si červený klaunský nos a chodila s ním jeden den po Praze v centru - V8clavák, Jiřák, STaromák, Smíchov... a nic, lidi si ani nevšimli, pokud si všimli, neřešili to ani trochu, za celý den se přibližně 5 lidí pousmálo (je jedno, zda jim to přišlo pošetilé či směšné, jen 5 lidí za celý den vnímalo... ) A doporučení? Já bych řekla jdi za někým, kdo se zabývá EFT - najdeš na netu, ten dotyčný by ti měl pomoci najít a zrušit ten blok v duši, který ti provádí tyhle nepěkné kousky, Tvůj zadek se nezmění, ale tvé vnímání ano a budeš v pohodě. TAk úsměv a hodně štěstí happy

 
02.11.2012 09:42 Uživatel: sněženka
Věk:  21
Téma: Připadám si ošklivá a tlustá - asi problém v hlavě
Text uživatele: 

Díky za odpověď, to EFT určitě zkusím, nikdy jsem o tom neslyšela. Jenom mi příjde divné, že skoro všude slibují, že tě problémů zbaví během jednoho sezení.  

Já vím, že tam bude nějaký psychický problém, ale jsem spíš typ, co se snaží si nic nebrat a (případně když mi něco vážně ublíží, snažím se to vyřešit a pak odsunout) tak nějak všechny svoje bolístky asi uzamykám do sebe a je pravda, že některé traumatické zážtky si vyloženě nepamatuju a když na to náhodou přijde řeč, musím hodně vzpomínat.

Příjde mi ale divný, že se to všechno najednou zhroutilo, tyhle problémy jsem nikdy neměla, i když toho v živodě mám za sebou docela dost (teda podle lidí se kterýma jsem se o tom bavila).

S tím nosem jsi mě pobavila, pár takových eskapád mám za sebou už také. Je vždycky zajímavé, jak lidi reagují, když třeba s partou hudebníků jdete hrát do Šárky nebo na kruhový objezd, ... Příjde mi, že většina lidí se snaží hlavně dělat, že nic nevidí.  

Já tohle vím, že lidi jsou sebestředný a většínou moc neřeší věci, co se jich netýkají, prostě mě najednou přepadne takový silný mindrákoidní pocit.  

To eft asi zkusím, i když bych to nejradši veřešila nějak sama

 

 
02.11.2012 17:34 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Připadám si ošklivá a tlustá - asi problém v hlavě
Text uživatele: 

Ahoj. Přesně tak, tlustá nejsi (BMI je OK), je to problém ve Tvé hlavě. Jsi adept na mentální anorexii ad poruchy příjmu potravy (PPpirate. Vím, že nespokojenost "sama se sebou" řeší psychiatři s psychology (psychoterapie ad. ) a to úsplěně. Jsem neurolog, když jsem na medicíně byl na praxi, holky jako jsi Ty jsem viděl a vím, že jim odborníci dovedli efektivně pomoci a naučili je změnit vzorce chování a hlavně myšlení, takže pak nebyly ty holky tak kritické k sobě a dokázaly se na sebe a svět kolem sebe dívat jinak.

 

Takže rada z mého pohledu jasná. Teď je to už na Tobě.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Připadám si ošklivá a tlustá - asi problém v hlavě
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny