Téma: Co je pro vás největší bohatství?

18.05.2012 23:36
Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Odpovědí na téma: 8
Text: 

 Četl jsem, že bohatství je stav, kdy má jedinec tolik hmotných statků, že zažívá pocit blahobytu. Když se, ale zeptám jednotlivých lidí, jak si bohatství představují, existuje mnoho variant, které dělají lidi bohatými.

Nemocný člověk bude za největší bohatství považovat zdraví, které nemá. Žena, která touží po dítěti, řekne, že největší bohatství by pro ni bylo narození dítěte. Ten, kdo je sám, považuje za největší bohatství lásku, která mu chybí. Ten, kdo má dům, považuje za bohatství hodně domů a ten kdo má hodně domů, považuje za bohatství vlastnit třeba celé město.

Bohatství je vyjádřeno jedním slovem a přitom má mnoho významů. Je to stav, když člověk žije v blahé – bytí. Člověk žije teď a tady a má právo na to být. Je důležité uvědomit si, že hojnost má plynut z nás. Každý člověk v sobě nosí bránu k hojnosti. Někdo ji už odemkl a postupně čerpá a další od ní ještě nenašel klíč. Naše výhra, náš poklad, naše blahé – bytí, je jen v nás. Ne v partnerovi, společníkovi, rodičích, ale v nás samotných. Když toužíme po bohatství, je důležité definovat, co pro nás tento pojem znamená.

Napadlo mě, že se vás zeptám, co je vlastně bohatství podle vás a co znamená pro vás největší bohatství ve vašem životě. Také, po jakém bohatství ještě, nejvíc toužíte.

alt

 V mém životě za největší bohatství považuji zdraví a vnitřní duševní spokojenost, sám ze sebe. Bohatství, kterého chci ještě ve svém životě dosáhnout, je dožít se ve zdraví věku sta let, protože na světě je velmi krásně a mám ještě mnoho plánů a snů. Na naší planetě je mnoho krásných věcí, které jsem doposud neměl možnost vidět, nebo vyzkoušet, také udělat a zažít. Už vím, že kdo umí žít v blahém bytí, je ten, kdo pochopil, že si svůj život vytváří sám. Také většinou prožitků si do svého života přivoláváme myšlením. Člověk přichází na svět jako nepopsaný list papíru a má tady za úkol zvládnout určité věci.

 „Kdo je spokojen s tím, co má, ten má největší bohatství. “ – Latinské přísloví.

 

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
19.05.2012 00:08 Uživatel: Rybka
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

Pluto, přesně tak jak ty jsi to napsal tím červeným písmem.... nějak podobně bych to napsala i já.... možná bych ještě k tomu dodala, že až mě někdy moje děti obšťastní vnoučátky, budu se cítit ještě daleko bohatší a spokojenější..... Jinak bych se vůbec nezlobila, kdybych někdy při rytí zahrádky narazila na nějaký hrnec se zlaťáky.... happy a ten bych pak použila k  cestě kolem světa... Ale já si nestěžuji, v takovém Českém ráji nebo na Slovensku je taky nádherně. Takže já se cítím také bohatá, protože jsem spokojená s tím, co mám.... a o tom, co nemám, si nechávám alespoň zdát.... wink

 
19.05.2012 06:57 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

 

Tajemství bohatství života spočívá v tom nic nechtít a pak se dějí kouzla... neboť vše co potřebujete přichází do vašeho života v ten správný čas a tím správným způsobem.

 

 Nehledej velké bohatství, ale takové, jaké můžeš nabýt spravedlivě, užít střídmě, rozdat vesele a opustit ve spokojenosti.        Francis Bacon

 

A jak se říká, člověk chce vždy to, co nemá, a i ten nejbohatší člověk nebude nikdy úplně šťastný, i když bude mít vše na co si vzpomene. Možná mu bude právě chybět láska nebo přátelství, které si za peníze nekoupí nebo zdraví.

 
19.05.2012 07:59 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

Bohatství je velmi relativní. Nedávno jsem před nákupním centrem viděla BMW X5, a na sedadle spolujezdce chlapec s Downem. Maminka, evidentně ji nic nescházelo z hmotných statků, rovnala nákup do auta a v ten moment mne napadlo, zdali by všechny peníze co má, nechtěla vyměnit za zdravé dítě.  

Já pochopila, oč jsem bohatší, a že nejsem ta, která bude závidět.  

Jako 19 holka jsem byla v Africe a tam jsem si naplno uvědomila, že jsem nesmírně bohatá. Mám co jíst, mám kam se večer uložit a mám lékařskou péči.  

Nelítají mi mouchy kolem hlavy, nesedají na mě, na nohách mám boty a z kohoutku mi teče pitná voda... kdykoli si zamanu. Ona i obyčejná pitná voda je nesmírné bohatství.  

 
19.05.2012 09:35 Uživatel: indiánka
img_bestpage3279.gif
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

Podepisuji se pod Sorbonos....

Pokud tahle země nebude v symbióze, lidé nebudou šťastní.... Protože právě v téhle symbióze se skrývá to největší bohatství. Vidět ostatní opravdu šťastné. Hmotné statky, války a touha po moci neudělaly šťastným ještě nikoho.

Úkolem opravdového člověka je žít. Bohužel- většina lidí jen existuje....

http://www.youtube.com/watch?v=S7z_w83fSjM

 

                                  

 
19.05.2012 13:02 Uživatel: celebrita
a201.gif
100-500
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

Když ono je to těžké. Jasně, že největším bohatstvím jsou moje děti a to, že jsme všichni(já relativně) zdraví. Ale když pak nemáš dětem co dát k jídlu, nebo nemůžou jet tam co ostatní(škola v přírodě), nebo nemáš na nájem... pak je pro mě bohatství i to mít na nájem, jídlo, pití, oblečení a něco na nečekané výdajeexcited

 
21.05.2012 10:55 Uživatel: Julie
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

 Slovo bohatství je moc materiální, mám raději slovo hojnost. wink

 
21.05.2012 14:13 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

 

Ještě bych chtěl dodat a dopsat, k mému tématu. Zdraví je podle mě největším bohatstvím.

Mnohokrát slyším od lidí, když mají nějaké zdravotní potíže a mají pro své zdraví něco udělat, třeba jenom změnit své stravovací návyky řeknou: „Teď na to nemám čas. Až budu v důchodu. To je moc složité. “ Nebo když si mají koupit pro zlepšení a doplnění léčby choroby nějaký vitamínový doplněk, tak si raději koupí nový koberec. Mohl bych pokračovat ještě dál. Když se nám pokazí televize, nebo auto, na opravu se peníze najdou okamžitě.   Když se porouchá zdraví, tam člověk váha. Nač mi je nová televize, když se na ní možná za pár… nebudu už moci dívat. Ano je to složité, co je vlastně bohatství pro jednotlivé lidi.

Na Slovensku je jedno pořekadlo: „Keď bude zdravie, aj hriechy budú. “

„Když dá pán Bůh zdraví, aj hříchy budou. “ -  Polské přísloví.

 

 
26.05.2012 15:49 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Co je pro vás největší bohatství?
Text uživatele: 

Největší bohatství je asi zdraví a vnitřní pohoda (tedy netrpět depresemi, nevystavovat se stresmů, být v pohodě a těšit se ze života).

 

Znám několik finančně bohatých lidí, kteří ale nejsou šťastní.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Co je pro vás největší bohatství?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Téma
Odpovědí Otevřeno Datum přidání
(Autor)
Koronavirus - diskuze o současné situaci 15 861x
Jaká hudba na pohřeb? 2 574x
Také znáte lidi, kteří rádi hrají ruskou ruletu? 5 603x
Konani lekare - nazory 3 669x
Egyptologie 1 641x
Petr Hübel - inspirativní příběh bojovníka s rakovinou 18 1411x
Co když je vesmír jen hra a my jsme součástí superpočítačové hry mimozemšťanů? 11 1259x
Nemá smysl šetřit vodou - úvaha, diskuze, názory 1 975x
Mimozemšťané stvořili náš svět - diskuze, názory 5 1379x
Dospělí synové tráví volný čas s rodiči - názory 24 1981x
Zobrazit všechna témata v této kategorii

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny