Téma: Poučení z příběhů, které píše život

03.05.2012 16:33
Uživatel: Darila
Věk:  59

Město: Praha

panter.jpg
500-1000
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Moc se mi líbí příběhy, které píše sám život, věřím, že si z něj každý něco odnese. Jak budete reagovat na tento. Mne hodně oslovil, kolik je v tom pravdy.


MOUDRÝ  PŘÍBĚH O BABIČCE KTERÁ PSALA DOPIS

Chlapec se díval, jak babička píše dopis. Potom se zeptal: „Píšeš o něčem, co se přihodilo nám? A není to snad příběh o mně? “
Babička přestala psát, usmála se a odpověděla vnukovi: „Máš pravdu, píšu o tobě. Ale důležitější než slova je tužka, kterou píšu. Chtěla bych, aby ses jí podobal, až budeš velký. “
Chlapec se na tužku zvědavě podíval, ale neviděl na ní nic zvláštního. „Je přece stejná jako všechny ostatní tužky, které jsem kdy viděl. “
„Všecko záleží na tom, jak se na věci díváš. Tužka má pět vlastností, a když si je udržíš i ty, bude ti na světě vždycky dobře.


První vlastnost: můžeš dělat velké věci, ale nikdy nesmíš zapomenout, že existuje Ruka, jež řídí tvé kroky. Této ruce říkáme Bůh a On tě má vždy vést podle své vůle.

Druhá vlastnost: čas od času musíme přestat psát a použít ořezávátko. To tužce trochu ubližuje, ale je pak ostřejší. Proto musíš občas snést nějakou bolest, jelikož z tebe učiní lepšího člověka.


Třetí vlastnost: tužka nám vždy umožní, abychom vzali gumu a vymazali chybu. Uvědom si, že opravit něco, co jsme udělali, nemusí být špatné, ale je to naopak důležité, abychom setrvali na správné cestě.

Čtvrtá vlastnost: na tužce není nejdůležitější dřevo nebo vnější tvar, nýbrž tuha, jež je uvnitř. Proto vždy dávej pozor na to, co se děje ve tvém nitru.

A konečně pátá vlastnost: tužka vždy zanechává stopu. Stejně tak nic, co v životě uděláš, nezůstane bez následků, a proto si buď dobře vědom toho, co činíš. “

 

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.05.2012 17:17 Uživatel: Julie
Téma: Poučení z příběhů, které píše život
Text uživatele: 

  Pravdivý je, ale když je člověk mladý povětšinou si myslí, že spasí svět. Teprve léty a dobře mířeným kopancem dojde k jinému závěru.....

 
03.05.2012 18:05 Uživatel: Darila
Věk:  59

Město:Praha

panter.jpg
500-1000
Téma: Poučení z příběhů, které píše život
Text uživatele: 

Pravdu díš - ale že těch kopanců bylo..........

 

 
03.05.2012 23:02 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Poučení z příběhů, které píše život
Text uživatele: 

Souhlasím hlavně s body 2, 4 a 5. Jen s tím gumováním bych možná byla opatrnější. Člověk opravdu může spoustu svých chyb vygumovat nebo se o to alespoň pokusit, ale ne vždy dostane od života příležitost to udělat. Takže tohle poselství tužky by možná mohlo znít: "Dostaneš příležitost mnohé své chyby napravit a pokud máš tu možnost, udělej to. Ne vždy ji ale dostaneš. Snaž se tedy jednat tak, aby jsi gumu v životě potřeboval co nejméně".

Jinak opět pěkné téma k zamyšlení - já mám tahle témata opravdu ráda - takže za něj, Darilo, děkuju.

 
06.05.2012 12:08 Uživatel: Rybka
Téma: Poučení z příběhů, které píše život
Text uživatele: 

  Moc pěkný příběh  na zamyšlení... díky za něj Darilo.... těším se na další... happy

 
07.05.2012 21:29 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Poučení z příběhů, které píše život
Text uživatele: 

 Děkuji Darilo za hezký příspěvek. Přirovnání tužky, která má pět vlastností je skutečně psané ze života. Krásně vystiženo jak by jsme měli, psát náš život tužkou, která nás vede životem, která se dá ořezat, kterou se dá vše vygumovat, jak důležité je vnitro a ne obal člověka, a jak každý zanecháme stopu našeho života, třeba tady na MS i když se vlastně neznáme.

alt

 
07.05.2012 22:09 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Poučení z příběhů, které píše život
Text uživatele: 

 Ještě jsem zapomněl dopsat. Dnes jsem si odložil tužku, která se nedá ostrouhat, ale podepsal jsem s ní další krásný život rodiny Plutové. Přeji vám všem, takové tužky vlastnit!

alt

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Poučení z příběhů, které píše život
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny