Profil uživatele socialni_pracovnice

Osobní údaje
Uživatelské jméno socialni_pracovnice
Pohlaví Žena
Věk 32
Město Brno
Kotanktní údaje
ICQ
Skype
Statistiky
Datum registrace 18.07.2011
Datum posledního příhlášení 03.06.2017
Profil byl prohlédnut 13762 x
Počet vložených témat 0
Počet odpovědí na témata 1372

 

Zeď uživatele socialni_pracovnice

Uživatelské jméno
Pohlaví
Zpráva
Prosím opište tento text

yveta64@seznam.cz

13.04.2021 20:16

Zpráva: Dobrý den.Jsem v invalidním důchodu II.stupně již 10 let.Předtím III.stupně ale byl me odebrán a II stupěn byl přiznám do starobního důchodu.Je mě 57 let.Pokud mě to finance umožnili tak jsem si platila duchodové 2000 kč měsíčně.Teď již né.Můj dotaz směruje spíše k tomu že stále s něčím marodím a mám si nechat psát neschopenku a komu jí posílat?Nebo se registrovat na úředu práce?Pokud nebudu míti odpracováno již teď zákonem 35 let budu míti nárok na důchod starobní?Mám teď dle důchodového listu pouze cca 26 let.Děkuji za odpověď Iveta Lehotská


sevinka

22.10.2019 20:06

Zpráva: Dobrý den, dokázala byste mi poradit i v případě, když jsem přeshraniční pracovník a momentálně jsem v ČR?


veverka

14.06.2015 09:06

Zpráva: Ahoj, socialni pracovnice, mrkni prosim na moje tema, diky :-) : ODKAZ


socialni_pracovnice

24.03.2015 15:27

Zpráva: Dobrý den, maminko, pokud šel Váš manžel k lékaři v době, kdy neměl stanovené vycházky, mohl by z toho být problém. Doporučuji manželovi, aby si zkusil vyžádat vyjádření dětské lékařky v tom smyslu, že ji nemohl navštívit jindy (ordinační hodiny) a že tudíž musel k lékařce v době, kdy neměl vycházky. Pokud mu dětská lékařka nebude chtít takové vyjádření dát, může se ještě pokusit vysvětlit celou situaci svému ošetřujícímu lékaři. Při podání vysvětlení doporučuji mluvit pravdu, doložit ordinační hodiny dětské lékařky a také lékařskou zprávu z návštěvy u ní a doufat, že pracovníci OSSZ budou shovívaví.


maminka1

21.03.2015 09:49

Zpráva: dobrý den prosím mohla byste mi poradit? Manžel je nemocný na neschopence a já byla tento týden na služební cestě tedy se staral o dceru sám. Musel s ní ale v týdnu k dětskému lékaři, který má ordinační dobu dopoledne navíc s močí která se musí nosit ráno. V té době neměl vycházky a přišla mu kontrola. Jak to má řešit? Bude stačit doložit na sociálku potvrzení od dětksé lékařky že byl u ní sdítětem nebo musí ke svému obvodnímu či jak toto řešit? Jak to řešit u podání vysvětlení?


Iveta Hanáčková

19.02.2015 09:02

Zpráva: Vážená paní, prosím o radu. Vyčerpala jsem pobírání dávek v nezaměstnanosti, bydlím v podnájmu, a nyní si chci požádat o Příspěvek na živobytí a Doplatek na bydlení. Vzhledem k tomu, že vlastním se sestrou ideální polovinu domu, pozemků a lesa, mám obavu, že mě sociální pracovník bude nutit k prodeji svých podílů. Veškerý majetek jsme se sestrou nabyly 19. 12. 2007 usnesením o dědickém řízení po zemřelém otci. Máme tedy ideální podíly avšak rozhodně nemáme ideální vztahy. Matka má v domě věcné břemeno na doživotní užívání. Já však nechci nic unáhleně prodat, proto bych chtěla svou dočasnou situaci, max. půl roku, překlenout za pomoci sociálních dávek. Potřebuji dokončit magisterské studium, které je podmínkou k získání nové práce. Četla jsem, že předkupní právo spoluvlastníků se dle NOZ od 1. 1. 2015 ruší, a již není potřeba souhlas dalšího spoluvlastníka. To by pak znamenalo, že budu sociálním pracovníkem nucená k prodeji majetku. Budu ráda, když mi poradíte, jak sociální pracovníci, v takovém případě postupují, a co mě asi čeká. Nebo, co mám ve svém případě dělat. Velice by mi těch "pár tisíc" pomohlo. Děkuji, Iveta Hanáčková yvettazlin@gmail.com


socialni_pracovnice

23.12.2014 19:45

Zpráva: Dobrý den, chorche, ano, pokud máte smlouvu na dobu určitou a neukončíte ji sám dohodou nebo výpovědí, ale skončí uplynutím doby určité, máte při splnění odpracovaných 12 měsíců během posledních dvou let nárok na podporu ve standardní výši - první dva měsíce 65%, další dva měsíce 50% a zbytek podpůrčí doby 45% Vašeho průměrného čistého měsíčního výdělku.


chorche

18.12.2014 23:14

Zpráva: Zdravím vás.. chci se optat, jelikož jste mi již jednou radila.. pokud mám smlouvu napsánu na dobu určitou a nebude se ani ze strany mé, ani ze strany zaměstnavatele prodlužovat, tak mám nárok na podporu na ÚP na 65% z platu?


Leňa

26.11.2014 08:37

Zpráva: Milá Sociální pracovnice. Moc Tě zdravím a omlouvám se,že Tě obtěžuji se svým dotazem,ale ráda bych se zeptala na to,jak se v tomto případě ukončuje pr.poměr. Bohužel po dalších 8 měs.opět musím na další ortoped. operaci,kdy PN pobírám už od loňského března,kdy kv.nemarodění jsem měla nárok na rok PN,po té jsem co 3 měs.žádala vždy na OSSZ o prodlouž,ale jelikož je nutná další operace,od 7.11.,(dávky tedy byly prodlouž.do 6.11.)mi byl přiznám ID III.st. (tedy dřív plný). Byla tedy ukončena PN,ale tím pádem i pr.poměr,jen jsem se chtěla zeptat,jakým způsobem - dohodou a nebo je to nějak "automaticky"? Prý nemusím,což vím,ale do práce stejně nemohu ( kromě toho,že já vždy měla za to,že když má někdo plný,tak je na tom tak,že je rád,že je,což je teď vedlejší),ale budu dnes volat do práce,tak se raději chci ujistit,jak to udělat,popř.jestli by na mě nemohli něco "zkoušet". Mockrát předem děkuji za odpověď a přeji hezký den. Leňa P.S. Vím,že to bude trvat tak 2 měs,než se vše vyřídí a bude chodit ten plný,do té doby dál částečný,kdy mi ale bude dost chybět ta částka,kterou byla PN,což je u mne nemyslitelné byť jen jediný měsíc - mám si na OSSZ požádat o zálohy?


socialni_pracovnice

17.11.2014 23:39

Zpráva: Dobrý den, Hano, ve zkušební době se nejedná o výpověď, nýbrž o zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Jak to bude s Vaší výplatou, to opravdu nemohu vědět. Odměny či tzv. osobní ohodnocení jsou tzv. pohyblivou složkou platu, jejichž (ne)přidělení záleží zpravidla zcela na rozhodnutí zaměstnavatele, případně na splnění určitých podmínek, které by měly být popsány v nějakých vnitřních firemních dokumentech (směrnicích).


Soyna

13.11.2014 23:46

Zpráva: moc děkuji


Hana

13.11.2014 08:23

Zpráva: Dobrý den, chtěla bych se zeptat když jsem dostala výpověď ve zkušební době, moje vyplata za říjen bude normální i s odměnami? Nebo jen základ? Děkuji moc


socialni_pracovnice

14.10.2014 22:19

Zpráva: Dobrý den, Nikolo, doporučuji zajít na úřad práce hned následující pracovní den. Vzhledem k tomu, že jste se na sjednaný termín nedostavila bez omluvy a bez vážného důvodu (nemoc, účast na pohovoru), bude s Vámi zaájeno správní řízení, během kterhé budete velmi pravděpodobně vyřazena z evidence úřadu práce na dobu 6 měsíců. Pokud nepatříte mezi osoby, za které hradí zdravotní pojištění stát (např. matky s malými dětmi), budete si muset po tuto dobu sama hradit zdravotní pojištění ve výši 1.148 Kč měsíčně.


Nikola246

11.10.2014 11:21

Zpráva: Dobrý den chtěla bych se informovat měla jsem se hlasit Na Up litvínov 30.9.2014 Dnes je 11.10.2014 Jsem s toho vedle čistě jsem na to uplně zapoměla vzheldem k tomu že je dnes Sobota nic neudělam a jsem vyřízená s toho mužete mi prosím poradit co tet semnou bude???A co bych měla dělat předem děkuji


anonym

25.08.2014 10:46

Zpráva: Omlouvám se za chaotičnost předchozí zprávy, ale nejsem schopná o tom psát v klidu. Stalo se mi to v podstatě několikrát a ti lékaři se navzájem znají a za mými zády si volají. Mně to pak dojde, když se začnou chovat divně, nebo o ní začnou mluvit, jednou jsem zahlédla něco v počítači. Oni mají neomezenou moc. Prodělala jsem několik vážnějších onemmocnění, ale v kartě mám takové nesmysly, že mi do budoucna nikdo neuvěří. Nejde mi vůbec o to, aby byli potrestání, ale abych měla v budoucnu šanci na normální přístup. Jinak je snad pro mě jediná šance emigrace, ale nejsem jí schopná. Pokoušela jsem se jim to vysvětlit, ale nemá to smysl, věří si vždy navzájem více, než pacientovi. Kdysi jsem mohla dělat vše, měla nějakou budoucnost, šanci na kariéru, ale kvůli nemocem vše krachlo a teď nemám nic. Budu vděčná za jakoukoli radu.


Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny