Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC

01.05.2011 13:38
Uživatel: Medvěd
Odpovědí na téma: 7
Text: 

SHC - Spontaneous human combustion... Jedna z velkých záhad... Bylo zdokumentováno několik případů samovznícení lidského těla, tj. nebyly nalezeny stopy, které by dokazovaly působení ohně z vnějšího prostředí... Já teda nevím, pro mne je to záhada, když nás ve škole učili, kolik vody obsahuje lidské tělo... Pro mne je samovznícení lidského těla nepochopitelné a spíše mne napadá myšlenka o špatně provedené práci lékařů a policistů, kteří neobjevili při ohledávaní ostatků skutečnou příčinu smrti...

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
01.05.2011 15:16 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

Jo to by mě taky zajímalo...Leda by ke vznícení došlo na nějaké povrchovější části, kde voda není, nebo ne tolik... Těžko říct.

 
01.05.2011 17:11 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

Jako podle toho, co jsem se učil na lékařské fakultě, by to teoreticky nemělo být možné. Na vznícení lidských tkání potřebuješ mít určitou teplotu, která je všechno, jen ne nízká (viz krematorium). Není to nic proti Tobě, Medvěde, ale myslím si osobně, že je to nesmysl a že se samovznícení lidského těla snad ani dojít nemůže a že musí být vždy nějaká látka, která vznícení pomůže.

 
01.05.2011 17:16 Uživatel: Julie
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

  Třeba kdyby byl dotyčný alkoholik a právě požil, tak si myslím že je to možné. Ale nejsem odborník.

 
01.05.2011 17:39 Uživatel: Medvěd
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

Proč proti mně, Avatárku, já si také myslím, že to není možné... Ty jako myslíš, že u medvědů je to jinak..?

 
01.05.2011 19:23 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

Z vědeckého hlediska to není možné, ale přece existuje i něco za vědou.
Tady musí být dokonce větší teplota než v krematoriu, protože jak jsem se dočetla, člověk byl spálen na prach a to i kostma a ty je problém spálit i v kremačce. 
Jenže, pokud bychom brali v potaz to, že byla přítomna vnější látka, jak je možné, že tělo shořelo v posteli, ale peřiny zůstaly nedotčeny? 
Prostě .. tomuto já věřím. Stejně jako kulový blesk a jeho chování. To taky ještě nikdo nevysvětlil.

 
01.05.2011 21:14 Uživatel: veverka
Věk:  32
1428004638_novinkaveverka.jpg
2000-3000
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

U medvídků by chytl kožíšek. A u veverek taky, takže, Méďo, bacha na to.

Avatárku, Medvěd zřejmě jen udiveně uvažuje nad tím, co poslední dobou proběhlo médii smile

 
02.05.2011 14:07 Uživatel: Miroslav Provod
Věk:  81
Téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Text uživatele: 

 

Samovznícení lidských těl

 

 

 

Samovolné vznícení osob (SHC) je pro seriozní badatele jeden z nejkontroverznějších jevů. Výraz samovznícení vyjadřuje způsob, kterým se lidské tělo dokáže vznítit bez jakéhokoliv opticky zaznamenaného zdroje. Velice intenzivní neuvěřitelně lokalizovaný oheň promění v popel většinu lidského těla. V mnoha případech zůstává nedotčena některá část končetiny, jako např. noha. Rovněž některé části oděvu nebo okolní předměty zůstávají nepoškozeny. V přírodě neexistuje nic obdobného těmto požárům a doprovodné jevy se vysmívají zákonům fyziky a poznatkům medicíny. Je možné pochybovat o záznamech samovznícení lidských těl z dřívější doby, ne však o fotodokumentaci takových případů ve dvacátém století.

 

 

 

Všechny hypotézy o zdůvodnění samovznícení jsou zpochybněny skutečností, že ani v jediném případě, kdy bylo lidské tělo vystaveno ohni, nebyly zpopelněny i kosti. Při kremaci se lidská těla spalují při teplotách od 600° do 950° C po dobu jedné a půl hodiny, a po celou dobu spalování se do kremační pece vhání velké množství vzduchu. Velké kosti a pánev zůstanou stále rozeznatelné. K jejich přeměně v prach se používá drtiče, kde je roztluče na prach osm železných koulí.

 

 

 

Při samovznícení lidských těl lidé přímo explodují horkem, proti kterému musí být normální oheň označen jako vlažný. Tento výbuch je krátký, intenzivní a soustředěný, protože ani v blízkosti nic nevzplane. V některých případech zpopelněné mrtvoly byly zcela oblečeny, oděvy zůstaly nepoškozené.

 

 

 

Pro zdůvodnění SHC byly učiněny dva experimenty, při jejichž vyhodnocení byly přehlíženy zaznamenané vlastnosti průběhu samovznícení. V prvém případě asi půl kilogramu vepřového bůčku bez kostí zabaleného do látky hořelo několik desítek minut. Výsledek byl nazván knotovým efektem a bylo konstatováno, že stejný průběh má SHC. Ve druhém případě měl badatel k věci již solidnější přístup. Asi sto kilového vepře zabalil do látky a pokus opakoval. Po několika hodinách část vepře shořela a byl učiněn stejný závěr jako při prvním pokusu. Podobnými závěry klamou vědci sami sebe, mnohým takové zdůvodnění postačí, ale reálné řešení se tím pouze oddaluje. Nelze přehlížet závažné skutečnosti, podle kterých celý proces hoření probíhá velmi krátkou dobu a některé části oděvů zůstávají ohněm nepoškozeny.

 

 

 

Poznatky mého výzkumu umožňují předložit hypotézu o samovznícení lidského těla. Jako příklad uvedu kondenzátor, na kterém budeme pozvolna zvyšovat napětí. Po překročení napěťové hranice, na kterou je kondenzátor dimenzován, dojde k proražení izolantu, v okamžiku se uvolní veškerá energie a kondenzátor je zničen. Stejným způsobem se mohou chovat i buňky lidského těla. Každá buňka (tedy i kostní) získá vnějšími vlivy dostatek energie k tomu, aby se mohla sama zničit. Příčinou samovznícení lidských těl je pravděpodobně enormní nárůst energie na buněčných membránách s následným zničením jejich izolačních vlastností a uvolnění veškeré energie v jediném okamžiku.

 

 

 

Vstup energie v menší hodnotě lze snadno demonstrovat tak, že vytyčíme jednu zónu. Je lhostejné jakému náboji přísluší, lhostejná je i její délka.. Do jedné její části umístíme asistenta, do druhé skupinu kondenzátorů o kapacitě několika Faradů a napětí asi 15 V. Asistent před započetím experimentu má nějakou základní auru, v průběhu asi dvacetiminutového experimentu se hodnota jeho aury více než zdvojnásobí. Nedoporučuji provádět pokusy s většími kapacitami a vyšším napětím, snadno lze vyvolat zdravotní poruchy. Ocitne-li se člověk v silné koncentraci energetických složek, může to být v některých situacích příčina SHC.  

 

 

 

Podle připomínek, které dostávám  k článku "Samovznícení lidských těl" (SHC), který jsem již dříve publikoval na internetu,  lze usoudit, že je těch případů mnohem víc než se uvádí. Do protokolu o požáru je nutné uvést příčinu. V případě, že by požární specialista do protokolu uvedl "nemám tušení", pravděpodobně by funkci specialisty dlouho nevykonával. Z toho důvodu se nějaká příčina, kterou lze dát do souvislosti se známými skutečnostmi musí vždy najít.

 

 

 

Je pravděpodobné, že energetický impuls nevyvolá u každého postiženého jednotlivce destrukci jeho buněk, zřejmě je rozhodující, v jakém energetickém stavu se člověk právě nalézá, ale to lze do značné míry ovlivnit.  Domnívám se, že by bylo zajímavé zjistit u všech postižených několik předchozích dnů jejich života. Mohli být ve značném přepětí, které může mít nejrůznější příčiny. Je ale nutné začít tím, že specialisté vyšetřující příčinu požáru nebudou uvádět důvody, kterým sami nevěří. Bude-li jako příčina požáru uvedeno SHC, máme  předpoklady pro získání statistických údajů a dalších informací pro výzkum. Je třeba si také uvědomit, že energetický impuls může být méně intenzivní a nezpůsobí SHC, ale "pouze" změnu normálního myšlení. To může být osudné pro piloty, řidiče motorových vozidel, může to být příčinou ztráty sebekontroly osob apod.

 

 

 

Miroslav Provod  centrum11@volny.cz

 

http://www.miroslavprovod.com

 

 

 

 

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Samovznícení lidského těla - fenomén SHC
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny