Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek

21.08.2010 12:28
Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město: Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Odpovědí na téma: 11
Text:  Tak jsem si přečetla knihu a ted mám fakt v hlavě zmatek.To ,co tam je napsáno odporuje tomu ,co je všeobecně známo.Ted váhám,zda na tom může být něco pravdy,či celé pravda ... nebo jen báječný um vypravěče přesvědčit .Ježíš a Máří Magdaléna byli manželé a měli dceru Sáru.Máří nebyla prostitutka ,ale  rodu královského.. Kdo ví?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.08.2010 10:30 Uživatel: Cufe (technik, grafik)
Věk:  25

Město:Olomouc

cufe.png
100-500
Administrátor
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Nepíšu odpověď, ale spíš polemizuji...
Ačkoliv se tato věc údajně udála před 2000 lety, šířily se události nejprve ústním podáním, než je někdo zapsal. Mnoho věcí tak může mít svůj pravdivý základ, ale mnoho také může být pokřiveno lidskou fantazií či neporozuměním a překladem. Už samotný fakt, že Ježíš existoval, je velice silná myšlenka. Vždyť si představte, že se někdo z nás narodí a jeho jméno přetrvává po dalších 2000 let po celém světě. Hledat to pravdivé, je pak bohužel velmi obtížné a jen v knihách to člověk nenajde... Kdysi mi jednou jeden kamarád řekl, že jsme všichni propojeni světlem (teď to prosím neberte jako nějakou evangelizaci nebo něco tomu podobné), říkal, že tím světlem je Bůh. Jsem věřící a byla mi jeho slova blízká. Avšak, když se poohlédnu kolem sebe a sleduji, jak lidé hledají víru v něco dobrého a správného, tak občas zasmutním, proč je to tak dávno, kdy ta silná atmosféra kolem jednoho člověka probíhala (zajímá mě to i z historicko-věděckého pohledu), je to prostě úžasné, jak tato věc ovlivní i takového autora knihy Šifra mistra Leonarda...
 
06.01.2011 18:46 Uživatel: Milan
Věk:  53
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele:     Ta kniha (podle toho,co o tom píšete), opravdu lidem jenom blbne hlavy. A vidím, že ten věřící člověk v tom má taky pěkný guláš! Vše důležité je o Ježíši napsáno v Novém zákoně v Bibli, často od lidí, kteří s ním byli až do konce jeho života a také po jeho vskříšení (viz. např. Janovo evangelium).Pokud si dobře vzpomínám, k Vaši uvedené knize (filmu), vyšla svého času kniha, která by měla tuto problematiku seriozně objasnit. Podařilo se mi najít adresu na to nakladatelství, tak zkuste štěstí, třeba se ještě někde najde. Telefon: 233 321 621 nebo snad 603 553 628, nebo také: www.advent-orion.cz nebo E-mail: expedice@adventorion.cz .Hodně ůspěchů při pátrání.

  
 
06.01.2011 20:45 Uživatel: Cufe (technik, grafik)
Věk:  25

Město:Olomouc

cufe.png
100-500
Administrátor
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Milane, vždyť je to jen umění - film a literatura. Až to bude vše historicky a vědecky doloženo, tak bude na čase to řešit na takové úrovni, do té doby je cokoliv kolem této knihy či příběhu pouze spekulace... je to čtivé? dá se na to koukat, tak je to in a o ničem jiném to není jen byznys ve formě miliónů $$$ za prodané lístky v kinech a zakoupené knihy.

"A vidím, že ten věřící člověk v tom má taky pěkný guláš!" Pokud jste tím člověkem myslel mě, tak si prosím ještě jednou přečtěte mou reakci - formou polemiky. Nedávám odpověď, pouze diskutuji, má reakce v závěru obsahuje spíše uznání autorovi zmíněné knihy, neboť daná údalost jej natolik ovlivnila, že se rozhodl tu knihu vůbec napsat. Neřeším zde otázky víry, na to si netroufám, protože jsem pouze člověk a ne Bůh.
 
06.01.2011 23:32 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Milana, ta kniha je fikce a a reakce Cufého byla přesně v těchto intencích. Váni odkazovanou knihu neznám, ale nevěřím, že by přinesla nějaké odpovědi, vysvětlení, anžto celé je to spekulace a výborně napsaná detektivka, nikolik literatura faktu.
Obávám se, že celé jse to nepochopil vy.
 
09.01.2011 18:14 Uživatel: milan
Věk:  53
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Ahojte, sorry všem, ale má odpověd byla pro tu ženu ( 38 ),která píše, že je z toho zmatená.Napadlo mě,že by v tom radeji měla jasno a tak jsem jí nabídl možnost pohledu z jiné strany.Myslím, že má odpověd byla lépe zacílena než Cufeho.Samozřejmě o komerci, fantazii,výmysům a zážitcích nepochybuji.Já si myslím, že každý něčemu věří a podle své víry pak jedná.Když si lidé odbourají autoritu nejvyšší a zodpovědnost vůči ní,ztratí zábrany a pak to vypadá přesně tak,jak vidíme kolem sebe. Perou se a žerou se.Já jssem jenom chtěl říct,že Ježíš (kromě jiného) příšel na Zem lidem znovuobnovit zapomenuté hodnoty a takováto "umělecká díla" jeho poslání a význam zkreslují a ve výsledku eliminují.Lidé se pak zabývají různými výmysly a na důležité už jim nebzbývá čas.Pro toho, kdo je ochoten Jeho autoritu přijmout bych chtěl říct,žě Ježíš si zde vychoval věrné následovníky ajeden z nich nám napsal: Toho si budte především vědomi,že žádné proroctví (myšlenka) v Písmu nevzniká z vlastního pochopení skutečnosti. Nnikdy totišž nebylo vyřčeno proroctví z lidské vůle,nýbrž z popudu Ducha svatého mluvili lidé,poslaní od Boha.V Božím lidu bývali ovšem i lživí proroci.Tak i mezi vámi budou lživí učitelé,kteří budou záludně zavádět cizí nauky a budou popírat.....A jinde je řečeno:Veškeré Písmo pochází z Božího Ducha a je dobré k učení,k usvědčování k nápravě,k výchově ve spravedlnosti,aby.....Tímto chci jen říct,že já - jako člověk - mám od Boha k dispozici dostatek informací a když některé znám,nemusím být obvinován,že se stavím do role Boha.Citoval jsem z Nového zákona Bible.Tak snad jsem se někoho nedotkl a napsal tak,aby mohlo být pochopeno.Mejte se.
 
10.01.2011 07:53 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Já za odpověd děkuji.smile
 
11.01.2011 21:32 Uživatel: Cufe (technik, grafik)
Věk:  25

Město:Olomouc

cufe.png
100-500
Administrátor
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Jelikož neznám všechny texty v Bibli, proto bych nerad spekuloval nebo si vymýšlel. Někteří lidé to však dělají a myslí si, že o Bohu vědí dost nebo mnoho. Bohužel pro ostatní Zamračený To je to stavění se do role "Boha", ale to nebylo myšleno na Vás Milane. Kdyby ano, napsal bych Vám to narovinu wink Všechno dobré a požehnané.
 
12.01.2011 13:46 Uživatel: milan
Věk:  53
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: O.K. Je to také otázka hledání (J.K.: "hledejte a naleznete..." a nebo "proste a bude vám dáno").Ty texty od minule byly 2.Petrova,kapitola 1.,verše 20,21 a 2.Timoteovi kap. 3., v.16 a hned mrkněte o pár řádků dál kap. 4.,v.3.,4. a máme docela jasno se šifrou m.Leonarda ne?Dopřejme Bohu prostor, ať má možnost nás vrátit k sobě.To je moje modlitba za sebe,ale i za vás všechny,kteří jste se zůčastnili.Amen.
 
14.01.2011 14:19 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: A já moc děkuji vám všem, kteří jste byli ochotni o tomto popřemýšlet . Já, jelikož jsem věřící, ale nevěřím v Boha ale v cosi jiného, i když v konečném důsledku je to stejný základ,  tak jsem byla chvilku zmatená, protože flmy typu Habermannův mlýn či Schindlerův seznam taky odkrývají skutečnosti, které se jinak propagovali. Takže pro mne to bylo velmi přínosné, ty vaše odpovědi.  Ať to byl Cufe či Milan.. ještě jednou děkuju.
 
31.01.2011 20:53 Uživatel: katykarla
Věk:  41
Západ slunce.jpg
0-100
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: Nevím a ani pravdu nehledám....osobně mám ráda autora jako takového a vím že Vatikán ho v lásce nemá smile
 
22.05.2011 20:32 Uživatel: Milan
Věk:  53
Téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Text uživatele: 

Ahojte,

jo Vatikán, ten toho nemá rád víc, ale sebe rozhodně miluje velmi. Ale o to mi teď nejde.Aniž bych hledal, najednou jsem ji měl před očima. Mluvím o knize Šifra mistra Leonarda rozluštěna. A hned jsem po ní hrábl. Řeknu vám, že jsem se do ní zakousl a byl problém od té knihy odejít.  Mám raději literaturu faktu, než nějaké fantazie; nerad si nechávám blbnout hlavu, na tož potom úmyslně. Pak jsem tu knihu dal na omrk manželce a ta se od ní také nemohla odtrhnout. Takže vřele doporučuji, i tomu, kdo si myslí, že když o té knize neví, že neexistuje. Zde je seznam kapitol, abych trošku napověděl, co můžete čekat:

1. Spiknutí?

2. Ježíš: Prorok nebo Boží Syn?

3. Newtonovo jablko

4. Šifra mistra Leonarda a Bible

5. Sex a sexismus

6. Marie

7. Pravda, nebo lež?

Dodatek A - Daniel 9: Hlubší porozumění

Dodatek B - Marie Magdaléna: Kým skutečně byla?

 

Některé názvy kapitol se zdají být nelogické, ale z nich se dozvíte, z čeho a jak autor vycházel. Jinde se dozvíte, jakým způsobem Bůh funguje směrem k člověku. Asi se budete divit, že to funguje "trošičku" jinak, než jak to máte v podvědomí (např. z tradičního učení Vatikánu). Ostatně příběhy o Marii Magdalské dost jasně mluví o Bohu. Úplně stejně to vychází např. při setkání Ježíše se samařskou ženou u studny a mnohé další příklady. Myslím, že nikomu neuškodí, si v tom udělat jasno.

PS: A jestli se vám nepodaří na knížku kápnout, možná bych měl drápek, jak k ní.

 

Mějte se fajn

 

Milan

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Šifra mistra Leonarda - mám v tom teď zmatek
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny