Téma: Častá změna zaměstnání - nevýhoda do budoucna?

25.01.2011 20:26
Uživatel: Job 3.14
Věk:  26
Odpovědí na téma: 4
Text:  Zdravim, mám zásadní problém, je mi 26 a od ukončení školy jsem vystřídal celkem asi 10 zaměstnání, nikde jsem dlouho nevydržel ať už z důvodu špatných vztahů, nízkého výdělku nebo snižování stavů zaměstnanců. Teď jsem už půl roku bez práce a kdykoli se někam hlásím, tak to velmi často skončí právě na tom, že jsem příliš střídal zaměstnání a nikde mě proto nechtějí. Chápu, že je to moje vina, můžu si za to sám, vyučil jsem se kuchařem více méně hlavně na nátlak rodičů.  Ovšem obor mě nebaví a navíc dá se říci v něm skoro nic neumim. Mám sice ještě maturitu, ale ta mi bohužel zatím je k ničemu. Nevim jak se z toho vyhrabat, udělal jsem si i rekvalifikaci. Tam mě zase odmítnou z důvodu že nemam praxi, chápu že takových lidí je asi plno, ale přece 10 zaměstnání neni zase tak moc. Znám lidi, kteří vystřídali třeba 20 zaměstnání, než se někde usadili. Tak nevim, jak to vidíte vy?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
26.01.2011 08:04 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Častá změna zaměstnání - nevýhoda do budoucna?
Text uživatele: Z deseti zaměstnání Tě ani jedno nebavilo? Tak to už divné je. Jestliže máš papír na kuchařinu, ale neumíš to, pak hledej práci pomocného kuchaře a naučíš se. Já vím....ty peníze. Ale nějak začít musíš. S váma mladýma je to těžké.  Chcete co nejméně práce, za co nejvíc peněz. Myslet si, že s maturitou automaticky vzniká nárok na lepší místo za víc peněz je velká naivita.
 
28.04.2011 23:44 Uživatel: Michell
Věk:  24
Téma: Častá změna zaměstnání - nevýhoda do budoucna?
Text uživatele: 

Po přečtení několika diskuzí se do téhle zapojit musím. S Barčou bych moc nesouhlasila. Je mi skoro 25 let. S maturitou na obchodní akademii jsem začínala jako obyčejná prodavačka, pak jsem dostala šanci u jedné z telekomunikačních firem jako operátorka call centra bohužel po roce a půl jsem odešla, protože se makalo od rána do večera. A za svůj život jsem vystřídala nespočet míst.....dokonce jsem musela ve svém CV trošku zkrátit tyhle pracovní místa.....nikoho už nezajímá, že místa časově nenavazují. Hlavně, že toho nejsou 2 stránky. Teď jsem bohužel měsíc nezaměstnaná. Navíc studuji vysokou školu, abych měla třeba jednou lehčí uplatnění. Ale když to tak vidím, tak to bude stejně k h....ufrown Barčo, myslím,že je to o lidech. Pokud člověk potřebuje vydělávat aspoň trošku slušné peníze, tak si jde tvrdě za svým odešle 10 odpovědí denně a jednou to vyjde. Pokud, si ale mladý lidi myslej, že na ně někdo někde čeká a že hned budou mít minimulně 25 čistého, tak to jsou blbečci a dojedou na to.....je to jen a jen o lidech a že se venku najdou SVINĚ TO MI NEMUSÍ NIKDO ŘÍKAT. S pár jsme se již setkala.

PS: Pro Job 3.14: Zkus si CV upravit hodně pěkně věnuj tomu ten čas. Zkus jako já, pár ne zrovna oblíbených pracovních pozic ve svém životopise zrušit prostě vymazat. Nech si tam jen ty, co ti opravdu dali hodně zkušenosti, nebo, ve kterých si setrval delší dobu....např. to omez na 3 pořádné práce. Na to jsem taky přišla, až když mi volala paní, která mi řekla, že mě nevybrali kvůli častým střídáním prací. Já jich tam měla tak cca nad 10. A to mi v té době bylo 22 letsmile ale jsme holt mladí a budeme hodně sběhlí a zkušený. Než naši dědečkové, co se v jedné firmě naučili, oženili, měli děti,.....a později tam přešli do důchodu jako ten můj. Pořád se tím chlubí že tam byl 40 let a co si jako já myslím, takhle žít. Ale on si neuvědomuje, že ti dneska dají smlouvu na půl roku, pak na 2 měsíce. A mezitím se ozve nějaká píča, která tam před rokem byla. Je osvěčená, takže já mám padáka bez jakýchkoliv důvodů a ona se tam může vrátitsmile) svět je nespravedlivej a u nás je BORDEL.  Když tě pracovní svět nasere a budeš chtít založit rodinu jakože už na to máš věk, tak ti nedají nic. Žádnou podporu ani porodné ani nic.....musíš se obrátit sama na sebe.....ŹIVOT JE PES.

Tak se držte všichni....a hodně úspěchů u výběrových řízeních. Já už jsem 2x byla přijata - vždy se objevila jiná osoba, 4xjsem postoupila do 2.kola. Tak snad se na 20.výběrku zadaří.....smile naděje umírá poslední, ne? wink

 
24.07.2014 13:21 Uživatel: Hansan
Věk:  72

Město:Ostrava

Téma: Častá změna zaměstnání - nevýhoda do budoucna?
Text uživatele: 

Máte pravdu, pokud v životopise je 20 zaměstání, tak nás uchazeč nezajímá. Zaučování něco stojí a aby

po zaučení za pár měsíců odešel je ztráta. Hledači zaměstnání se již naučili v životopisech lhát, uvedou

max 3 zaměstnavatele většinou ve velkých a nadnárodních firmách, kde se to těžko ověřuje.  Požadujeme jméno nadřízeného odělení. Většinou již zapomněli. Tak jak uchazeč hledé co nejlepší zaměstnání, tak ji zaměstnavatel hledá co nejlepšího pracovníka. V naší firmě ze 4 přijatých zůstává

1. ostatním ve zkušební době poděkujem. Ten pak vydrží mnoho let.

 
24.07.2014 14:28 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Častá změna zaměstnání - nevýhoda do budoucna?
Text uživatele: 

Hansan, pokud vybíráte pracovníky podle toho, zda měli málo zaměstnání, tak to mně potěš koště. Přece toto je úplně jedno, musím vybrat člověka schopného k práci, na kterou ho zaměstnávám. Pokud hledám elektrikáře a ten kluk před tím někde doplňoval zboží, uklízel, či dělal jen něco jiného, aby se uživil, tak je to jen k jeho cti, že neležel léta na pracáku. Možná by si takovou zkušeností měl projít každý, aby se dokázal vcítit do takového člověka.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Častá změna zaměstnání - nevýhoda do budoucna?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny