Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti

04.08.2011 22:53
Uživatel: František001
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Vrátil jsem se z dovolené v Bulharsku (Sozopol) a rád se podělím o zážitky, třeba to někdo uvítá...nebudu tu popisovat krásy a památky Sozopolu a okolí, to si každý najde na netu, spíš upozorním na věci, které se v průvodci nedočtete...

  • Moře nic moc, samá řasa a  chybí plážové sprchy, takže budete mít po návratu do hotelu písek všude, 
  • Málo odpadkových košů,
  • Hrozné silnice /situace je prý lepší v Albeně a vůbec na severu Bulh.,ale je tam také podstatně dráž, jezdí tam hlavně němčouři/.
  • Skandální je, že v  některých rest. musíte platit za WC, bez ohledu na to, že tam utrácíte!
  • V průvodcích se dočtete, že jsou v Bulh. k mání levná cigára, ale to už neplatí, vyjdou zhruba jako u nás, levnější jsou v Srbsku, vyjdou na cca 40 Kč /camelky/.
  • Další omyl, který uvádějí průvodci: údajná nízká cena jízdného v busech, je to starý údaj, který už neplatí! Bus ze Sozopolu do Burgasu vyjde na 5 LV jedna cesta /38 Km/.
  • V blízkém Primorsku je skvělý aquapark, ale vyjde na 26 LV na osobu a den. Třeba se to někomu zdá levné, nevím....
  • Suvenýry většinou samé kýče a "fejky" známých značek, ale proti gustu...
  • Pochválit je třeba kvalitu a cenu jídel v rest., najíte se velmi dobře za 5 LV, káva v rest. vyjde na 1-3LV, pressem počínaje, irskou konče.  Víno moc dobré. Obsluha /vesměs studenti/ velmi příjemná...ubytování bez výhrad, aspoň moje a mých známých takové bylo.
  • Hrůza je, pokud do Bulharska jedete busem či autem, srbská hranice vás zdrží často a ráda a prý bez jakýchkoliv příčin až několik hodin.

Takže si to přeberte..

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
04.08.2011 23:55 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Text uživatele: 

Do Bulharska se sice nechystám, ale jistě ostatní návštěvníci webu velmi uvítají zkušenosti.

 
05.08.2011 08:07 Uživatel: geomino
Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Text uživatele: 

Kdo chce trochu klidnejsi dovolenou s nadhernou plazi, tak doporucuji Obzor. Ubytovat se tam v nejakem penzionu a chodit se koupat na plaz opacnym smerem od tech velkych hotelu, ktere se stavi i na okraji Obzoru, ale jen jednim smerem, protoze druhym smerem je zalesneny skalni previs a prave tam je nejlepsi koupani v klidu a soukromi.

 
05.08.2011 09:05 Uživatel: František001
Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Text uživatele: 

ještě něco...pokud budete v pokušení nadávat na kvalitu českých busů...v Bulharsku jsou běžné takové, které v ČR před 30 ti lety svážely brigádníky na polní práce...

naopak mě potěšily všudepřítomné automaty nejen na kávu a čaj, ale i na ovocné šťávy, což oceníte hlavně když cestujete s dětmi.

 
06.08.2011 20:40 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Text uživatele: 

A co automaty na kondomy? smile Nee, nechci odpověď, jen žert wink

 
30.06.2012 12:16 Uživatel: Melinda
Věk:  40

Město:stredné Slovensko

Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Text uživatele: 

Dosť ma udivili negatívne skúsenosti, ktoré tu opísal František 001. Bulharsko som navštívila niekoľkokrát a nikdy ma nesklamalo. Milujem to tam. Konkrétne Sozopol som navštívila v r. 2011 v auguste a nemám ani jeden zlý zážitok. Prechádzky v starom meste, návšteva múzeí, prístav, výlet loďou na ostrov sv. Ivana, výborné vínku či rôzne špeciality bulharskej kuchyne v tavernách a reštikách  na útesoch priamo nad morom.... to je len  zlomok toho, čo skutočne odporúčam. Vidieť mesto a potom pohybovať sa priamo v letovisku medzi hotelami, uličkami so suvenýrmi a dovolenkármi sú dve veci, nato treba myslieť. V Sozopole je jedna malá centrálna pláž v starom meste, po krajoch sú riasy, ale je to prirodzené, vzhľadom nato, že táto pláž je malá a má poloblúkový tvar. Dlhá pláž južne od starého mesta je pekná, hrubší mušličkový piesok, nezažila som riasy, ani medúzy, výborne sa dalo zaplávať, prekrásne boli vlny a večerné prechádzky po pláži sú nádherné. Hotely na úrovni, obsluha veľmi dobrá, čistota tipicky bulharská.  Výška cestovného bola nižšia ako u nás a to, že bus nebol konfort, tak to som vnímala ako zábavu a zážitok. Bulhari sú milí, nevtieraví, veselí.  

 
02.04.2016 11:34 Uživatel: Pet
Věk:  46

Město:Buncrana

Téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Text uživatele: 

Pokud je pro vas drahe za aquapark utratit 26 LV a za autobus 5, tak radeji zustante doma a nejezdete na dovolenou. Neznam levnejsi evropskou zemi na dovolenou, kde je pomerne bezpecno a nehrozi vam ze na verejnych mistech neuslysite Allahu Akbar … A pak uz nic.
  Dovolena snad neni o tom, aby clovek usetril co nejvice, ale aby si odpocinul a videl neco noveho.

Zkuste si zajet na dovolenou do zapadni evropy a pak budete Bulharsko jenom velebit. Nejsou tam takove sluzby, cistota jako treba ve Francii, Kanerech atd. , ale take ceny jsou nekde jinde. A nezapomente na balkanskou mentalitu neni stejna jako ve str. nebo zapadni evrope.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Dovolená v Bulharsku (Sozopol) - zkušenosti
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny