Téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí

24.11.2010 22:52
Uživatel: Petra
Věk:  28
Odpovědí na téma: 5
Text:  Dobrý den,
jmenuji se Petra a mám další 3sourozence, staršího bratra a mladší dvojčata (sestra a bratr). Mockrát se naši pohádali, tatka se sbalil a odjel, aby byl doma klid. Ale potom naše matka začala útočit na dvojčata, byla je vztekem a vyčítala jim, že se narodili, sprostě jim nadávala a vyhazovala je s baráku. Mladší sestra nyní dokončila školu a hledá si práci a ml.bratr i se starším již několikrát let pracuje. Já jsem už 2.rokem v zahraničí, ale včera když jsem se dozvěděla, že matka podala trestní oznámení na dvojčata a uvedla důvody, které vůbec nejsou pravdivé a vyhnala je z domu, jsem to nezvládla, probrečela jsem celou noc. Je hrozná ta beznaděj když jste pryč a nemůžete pomoc, naštěstí můj partner je skvělý a pomohl mě trochu uklidnit. Nechápu jak vlastní matka může vyhnat své vlastní děti z domu, pochopila bych to kdyby ji opravdu týrali atd., ale nic z toho  není pravda, protože moc dobře vím jaké to bylo když jsme tam s něma žila. Matka si vždy našla nějaký důvod vyvolat hádku, ne jeden večer jsme doma probrečeli se sestrou, kdysi ji tak zbila, že s ní skoro jak ji chytla mrskla o stěnu, to už tatka nevydržel a pevně ji stiskl. Tatka byl několikrát na policajtech, protože ho matka obvinila, že ji napadl. Už se na to nemůžu dívat, strašně to bolí. Nechápu, že matku vůbec netrápí, kde budou její děti trávit noc, protože mají zakázaný přístup domů, policajti je vedli domu jako kdyby spáchali nějaký zločin, strašně mě to bolí u srdce a musím na to pořád myslet, je hrozné, že jim nemůžu pomoc. Omlouvám se, že to píšu tak zmateně, ale píšu jak mi jdou myšlenky se slzami v očích. Strašně se stydím s někým o tom mluvit, vím, že naše matka by měla vyhledat psychologickou poradnu, ale bohužel mi ji tam nikdy nedostaneme. Náš taťka je úžasný chlap, nikdy nechodil za ženskýma, nepije, staral se o rodinu, vychovával nás, dal nám možnost studovat, dal nám domov. Jsem úplně na dně, v těchto dnech tráví mojí mladší sourozenci večery a dny po kamarádech. Starší bratr je stejný jako matka, včera jsem mu psala jestli ví co se děje doma a na to mi přišla odpověď, že ho to nezajímá, protože on už tam nebydlí, ale když cokoliv potřeboval tak mu tatka a všichni byli dobří.
Jsem opravdu na dně, poraďte mi jak tatkovi a mladším sourozencům pomoc nebo naší matce, aby dostala rozum. Mockrát děkuji, alespoň, že jsem se mohla svěřit.

Petra
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
24.11.2010 23:40 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí
Text uživatele: A co otec, neřeší to? Překvapený
 
25.11.2010 07:29 Uživatel: Julie
Téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí
Text uživatele:   Myslím si, že pomoci mamince může jenom psychiatr.  Vyřešení této nelehké situace je na tatínkovi. Dá se to řešit, poradit a pomoci by mohla i  sociálka. Zejména jestli nejsou sourozenci plnoletí. Neznám vaše poměry, jestli táta bydlí s mamkou, na koho je dům napsaný atd. Jestli žijí ještě babičky,možná by sourozenci našli dočasné útočiště tam, V krajním případě,ale opravdu v tom nejkrajnějším, by bylo podání trestného oznámení na matku i když si myslím, že by to její agresivitu vůči dětem ještě podnítilo. Je mi líto, že prožíváš tak těžké období, přeji Ti hodně sil na zvládnutí této nelehké situace.
 
25.11.2010 22:20 Uživatel: Petra
Věk:  28
Téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí
Text uživatele: Dekuji, k psychiatrovi ji nedostaneme už jsme to zkouseli. Dům je napsaný na matku a tatka se to snaží vyřešit, ale chudák si neví rady. Nemá kam jít jeho rodiče jsou již mrtví a rodiče od matky taky, sestra s bratrem teď přebývají po kamarádech, strašně mě mrzí, že jim nemůžu pomoc.
 
25.11.2010 22:59 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí
Text uživatele: Petruš, otec se může kouknout na stránky  -  http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/ , třeba to pomůže něco řešit. I když je barák psaný na mámu, nevěřím, že do něj nevložil nějaké peníze i on.
 
20.03.2015 13:56 Uživatel: If
Věk:  34
Téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí
Text uživatele: 

Ahoj Petro. Je mi líto co prožíváš. Ani nevím jak je ten příspěvek starý tak nevím v jaké je to fázi. Já řeším problém trochu jiného rázu, ale přilákal mě titulek. Na policii se u nás spoléhat nedá a s Matkou, která to nemá v hlavě v pořádku asi také nic neudeláš, pokud ona sama nebude chtít. Nezbývá nic, než otevřít oči tátovi. Pokud je tak starostlivý, jak ho popisuješ a pokud matka je tak strašná  jak ji popisuješ, tak nakonec asi i jemu bude lépe. Drž se, bud ráda. že máš podporu v příteli a neztrať víru, at už je v cokoliv. Iveta

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Hádky v rodině - děkuji za vyslechnutí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny