Téma: Gama nůž, gamanůž - odstranění cysty mozku a ložisek na mozku

25.11.2010 09:29
Uživatel: Sherry
Věk:  34
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Ahoj,

měla jsem často problémy s bolestmi hlavy, rozostřeným viděním a motáním hlavy. Šla jsem na vyšetření k lékaři. Na MR mi našli malá drobná ložiska na obou stranách mozku je jich celkem 6, a pak jednu celkem velkou cystu. Lékaři mi tvrdí že to nic není ačkoliv mám stálé problémy. Když se zeptám o jaká ložiska jde mlží a nedokáží mi odpovědět na mnou otázku. Jen stále opakují že to nic není.

Na netu v doktorce jsem četla že lidi co mají cysty že mají také takové problémy jako já a lékaři se k tomu staví naprosto stejně. Nevím co mám dělat a jak postupovat, proto hledám radu a pomoc. Přemýšlela jsem že by mi to mohli odstranit gama nožem v Praze na homolce. Aspoň kdyby šla ta velká cysta pryč. Nejlépe laserem to je bez následků operativně byl mohla mít poškození mozku.

Můžete mi říct názor či poradit co byste dělali vy?

Díky

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 7344x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Gama nůž na odstranění ložisek a cysty na mozku
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
25.11.2010 11:40 Uživatel: Julie
Téma: Gama nůž, gamanůž - odstranění cysty mozku a ložisek na mozku
Text uživatele:   Nepíšeš, kolik je Ti roků. Mám taky zkušenost s chováním některých lékařů. Žijeme bohužel v době, kdy jsme pro lékaře pouze číslo a rukojmí při stávkách. Já mohu pouze poradit jen to jediné. Nedat se,  musíš se ptát, být neodbytná a aktivně se o svůj zdravotní stav zajímat. Pokud nemáš sílu se dohadovat, radím Ti najdi si stránečky svazu pacientů a v pravo ve sloupci je odkaz na ombudsmana pacienů. Vím , že mají i bezplatné poradenství.  Hlavně to řeš. Taky doporučuji si kopírovat všechny lékařské zprávy a výsledky. Máš na to právo!  Lékařská dokumentace musí být pacientovi přístupná, je dobré znát svá práva. Arogance moci potom nemá šanci.  Přeji Ti hodně úspěchů a hlavně zdraví.
 
27.11.2010 10:59 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Gama nůž, gamanůž - odstranění cysty mozku a ložisek na mozku
Text uživatele: Myslím, že gama nůž není určen pro tento ty nálezu na mozku. Drobná ložiska mohou mít různé příčiny - roztroušená mozkomíšní skleroza, menší ischemie (nedokrvenosti) a spousta dalších věcí. Bylo by ideální udělat s časovým odstupem asi půl roku kontrolní MR mozku a podle toho by se mělo rozhodnout. Pokud by se klinické potíže (rozostřené vidění, motace apod.) zhoršovaly, pak MR lékař asi udělá dříve.
 
09.12.2011 21:50 Uživatel: ...
Věk:  34
Téma: Gama nůž, gamanůž - odstranění cysty mozku a ložisek na mozku
Text uživatele: 

Ahoj, jen bych na začátku zmínila, že jsem zdravotní sestra a jsem v péči známých lékařů... Právě jsem se dozvěděla výsledky MR, mám cystu na mozku a stenozu krční páteře.Každou noc se budím s bolestí rukou, mravenčení už je mým každodenním problémem, bolesti hlavy jsou taktéž téměř na denním pořádku, přesto má cysta nikoho moc nazajímá, větším problémem je údajně zúžení páteřního kanálu...Nechci se zastávat Tvých lékařů, ale určitě vědí, proč Ti říkají, že se nic neděje, i když se děje...určitě Tě pošlou na kontrolní MR, pak se uvidí více.

 
10.03.2015 17:49 Uživatel: jan,
Věk:  44

Město:kutna hora

Téma: Gama nůž, gamanůž - odstranění cysty mozku a ložisek na mozku
Text uživatele: 

je to strašne težke ja mam cystu dost velkou ktera se muže méřit na cm. ale lekaři se bojí nasledkú operace

 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Gama nůž, gamanůž - odstranění cysty mozku a ložisek na mozku
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny