Téma: Jak položit kachličky bez dělníků

22.10.2010 17:51
Uživatel: Muminka
Věk:  49
Odpovědí na téma: 5
Text:  Dobrý den, potřebovala bych nějaký návod, jak si doma doma položit dlažbu. Mám velm i špatné zkušenosti s dělníky, a tak si ji chci položit sama... Takže jak na to? A prosím jednoduše.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.10.2010 20:54 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Jak položit kachličky bez dělníků
Text uživatele: Velice doporučuju po známých zajistit nějakého dobrého "kachličkáře". Pokud to neumíš, nebudeš to mít hezké. Ani já si na obklady a kachličky netroufám, protože jsou prostě věci, kdy i zručný člověk nezvládne to, co profík, který to dělá roky nebo desetiletí.
 
25.10.2010 06:07 Uživatel: zigi36
Věk:  57
Téma: Jak položit kachličky bez dělníků
Text uživatele: Není to tak hrozné.Chce to jen rovný podklad a pak.jen nanášet lepidlo stejnou vrstvu na každou obkládačku.Nigdy jsem to nedělal.Jednou k nám přišel známy zedník.Ten nechtěl věžit že jsem to dělal já a poprvé.Aby byly spáry přesné pomohl jsem si zápalkama.Opravdu záleží na šikovnosti.Přejí vám ať se dílo podaří.
 
12.07.2012 13:49 Uživatel: janicena
Věk:  38
Téma: Jak položit kachličky bez dělníků
Text uživatele: 

No tak tomu říkám odvaha, manžel (chlap happy ) pokládal lažbu na WC, nedopadlo to nejhůř, ale na koupelnu jsme si už radši najali firmu, výsledek byl o poznání lepší. Ale můj muž se tím neživí(na jeho obranu)

 
12.07.2012 14:29 Uživatel: Pavla
Věk:  66
pavla.gif
4000-5000
Téma: Jak položit kachličky bez dělníků
Text uživatele: 

msnMuminko, zřejmě seš šikovná a zručná, proto se ptáš a šla bys do toho. Víš my jsme si s mužem všude dávali dlažbu i obklady sami. Jak v koupelně, v síni, v kuchyni, tak dokonce i na venkovní terasu tekutou ipu a mrazuvzdornou dlažbu a vloni i na dvorek. Bylo to práce nad hlavu, ale zvládli jsme to. Manžel lozil po kolenou a já měřila, rýsovala odvěsny, spouštěla kolmice,  manžel řezal řezačkou, něco vyštípal a kladl do lepidla s pomocí vodováhy, místo sirek, jsme koupili křížky. Já i spárovala. Na schodky z boční strany jsem dávala zbylé kousky a skládala jsem mozaiku. Nakonec jsem si z mozaiky vyskládala srdíčko kolem zvonku. Bavilo nás to. Každý jsme jiný, ale jde to zvládnout.

 

 

Muminko, nejlépe je pokládat dlažbu na beton. Koupíš si lepidlo na dlažbu v Bauhausu a spárovací hmotu, my měli od Murexinu, protože je odolná proti vodě. Koupíš si takz. kovový hřeben, kovovou stěrku.

Doma si v kýblu, nebo v jiné nádobě připravíš lepidlo podle návodu. Pak stěrkou nabereš a rozetřeš kovovým hřebenem, udělá ti to vlnovky. Na dlaždice si naneseš také lepidlo, spíš pomázneš a položíš na zem do lepidla, jednu vedle druhé a dáš do mezer ty plastové křížky. Vodováhou kontroluješ rovinu. Kde je víc lepidla, tak na dlždici přitlačíš a lepidlo ze stran vyjede, když je lepidla málo, tak dlaždici víc namažeš, používej špachtli. Až budeš mít třeba dvě  nebo tři řady hotové, uvidíš jestli je to rovně a jak ti to jde. Až bude dlažba položená, rovná a ve spárách křížky, nechej vše zatvrdnout, asi 24 hodin, podle vrstvy lepidla. Pak si připravíš spárovací hmotu podle návodu a špachtlí nanášíš do spár, ale křížky si vyndej. Po pár řadách přebývající hmotu přetři hadrem, nebo houbičkou, aby nezatvrdla, nešla by pak dolů, ta od Murexinu, jiné jdou i po zaschnutí, odrolí se. Dlažbu můžeš dávat vedle sebe, říká se tomu "na střih", nebo přes půlky, jako se staví zeď z cihel a tomu se říká na "vazbu". Když je místnost nakřivo a nemá přesné pravé úhly, je lepší dávat dlažbu na "koso" a nerovnosti se ztratí, my na koso dělali koupelku a síň. Terasu a dvorek máme na vazbu. Tak uvidíš.   

 
12.07.2012 14:41 Uživatel: keraj
Věk:  57

Město:Ostrava-Poruba

1389127953_-1.jpg
0-100
Téma: Jak položit kachličky bez dělníků
Text uživatele: 

Dlažbu položíš sama na tom není nic složítého,, zameteš podlahu, naneseš penetraci(aby se podklad spevnil)rozdělaš  lepidlo naneseš na podlahu zubovým hladítkem, tak budeš mít stejnou vrstvu a kladeš dlaždice, do spár budeš strkat umělohmotne rožky tím docilíš stejne spary,, to je to jednoduche  ale pokud máš zdi křivé tak to musíš rozměřít a budeš dořezávat dlažbu kolem stěn, což není tak jednoduche,, takže na závěr najdí si slušného dělníka, je hodně starších odborníku kteři si rádi přividělaj a maj skušenosti,,, sama to nedělej,, shout

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Jak položit kachličky bez dělníků
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny