Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu

13.08.2010 15:21
Uživatel: Leona
Odpovědí na téma: 6
Text:  Ráda jezdím na kolečkových bruslích. Je to super. A byla jsem nemile překvapena ,že se na nich nesmí jezdit po klasické silnici. Dostala jsem pokutu. To snad ani není normální. Jezdíte i vy jen po cyklostezskách? Já vidím denně několik desítek lidí na silnicích.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
10.09.2010 15:59 Uživatel: Cufe (technik, grafik)
Věk:  25

Město:Olomouc

cufe.png
100-500
Administrátor
Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Text uživatele: Kde jste tu pokutu dostala? Je-li u silnice chodník, musíte jet po chodníku. Bruslař je dle českého zákona chodec. Není-li podél silnice chodník, jezdí se po levé stráně (jak u blbých), v protisměru. (No nechtěl bych se setkat s naklaďákem.)
 
10.09.2010 17:57 Uživatel: Romča
Věk:  45
romcan.jpg
500-1000
Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Text uživatele: bruslar na silnici fakt nepatri
jezdil jsem s nakladakem a i ty cyklisti me stvali
nevis co ten pruvan s tebou udela a odhodi te nedej boze pod kola
Bruslari mejte prosim rozum
jednou jsem skoro prejel kolare fouknul mi zprava vedle auta kdyz jsem odbocoval vpravo kolega co stal na cerveno to videl a tak me zastavil,kdyz jsem vybehl kolem auta tak ten sycak (opilej bezdomovec s hadrama na kole se mel k ujeti kamsi pod most
bejval bych mu dal na drzku ale ujel takze se mu nic evidentne nestalo ale ja se klepal jak osika frown
 
23.04.2011 22:19 Uživatel: Luboš
Věk:  32
Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Text uživatele: 

proč si myslíte, že bruslaž na silnici nepatří ? Copak Vám silnice patří ? Až uvidíte bruslaře, tak jednoduše zpomalte a nechte ho užívat si komunikace které také platí stejně jako Vy z daní.

 
11.09.2010 09:44 Uživatel: Cufe (technik, grafik)
Věk:  25

Město:Olomouc

cufe.png
100-500
Administrátor
Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Text uživatele: 

Není to o tom, že by bruslaři nemohli do ulic, ale je to v první řadě o zákonech a pravidlech, které jsou v ČR v tomto případě nedořešeny ale je to také o přirozeném rozumu a toleranci. Je snad jasné, že nebudu s bruslemi chodit na frekventovanou silnici, když mě může vzdušný vak od náklaďáku stáhnout, ale taky nebudu riskovat, že  se zapotácím, pro přirovnání jako ožrala, a podjedou mi nohy. Je to o něčem víc jak o pouhé prosbě, ať bruslař neblbnou. Stejně tak, když už se ten bruslař dostane ze své hlouposti na takovou silnici a je navíc rád, že stojí, tak i ten řidič by měl zbystřit a jet pomaleji nebo si najet víc ke středu vozovky, pokud mu to situace dovoluje.

 
23.04.2011 22:14 Uživatel: Luboš
Věk:  32
Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Text uživatele: 

Vážení účastníci silničního provozu. Na bruslích jezdím několik let a také po silnici. Neustále tady namítáte, jak je nebezpečné pro bluslaře na silnici být, ale uvědomte si proč ? Každý vidí, že jak má auto, tak mu silnice patří. Začněme jezdit ohleduplně a nemysleme si tedy, že pokud držím volant tak silnice je naše. Mě taky štve, že za obézní řidiče platíme jejich odmašťovací kůry. Také si myslím, že kolikrát tady i zní je pouho pouhá neznalost a tak trochu závist že ten co sedí v autě jako řepa není se schopen hýbat, minimálně na bruslích. Úplně jste zapoměli na fakt, že na kolech jezdí kolikrát horší lidi a za volantem coby smet. Tačněte nejen jezdit auty, ale i řídit. Fakt mě děsně mrzí, že kvůli bruslaři dojedete na místo o pár vteřin později pokud zpomalíte. Neměl by Vás místo této flustrace spíše oplívat pocit z toho, že jste konečně byli ohleduplní a našli i brzdový pedál na podlaze ? Luboš

 
09.05.2016 04:13 Uživatel: Méďa Béďa
Věk:  20
Téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Text uživatele: 

Nedávno jsem jela vpodvečer do práce na noční a na silnici jsem potkala bruslařku. Klátila se na tom jak mátoha - očividně to neuměla, ale vrcholem bylo, že na druhé straně silnice jelo na malinkatým kole její asi 5ti leté dítě. Paní zjistila, že jede auto (světe div se po silnici jede auto) a co teď. Na děcko začala něco hulákat, to začalo zmatkovat. Pochopitelně jsem zastavila a čekala jsem jak se situace vyvine. Nechápu proč sebou tahá malý děcko, když pak neví co má dělat. Včera večer zase mamina na kolečkových bruslích veze v kočárku malý mimino a za nima taťka vedle sebe mrně na jakýmsi odstrkovadle. To jsou opravdu někteří tak vypatlaní, že musejí tahat takhle malý děti do tak nebezpečných situací? Když bude potřeba rychle zasáhnout, tak budou uplně bezbranní.  A pak stačí kámen na silnici a poletí na držku i s tím kočárem. A to je právě to jejich  bezohledný chování.   Člověk se je bojí předjet, zaberou víc jak půlku silnice.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Kolečkové brusle, jezdění po silnici - dostala jsem pokutu
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny