Téma: Mladší manžel - mám to s ním těžké

14.09.2010 10:05
Uživatel: Bára
Odpovědí na téma: 2
Text:  Mám muže o 7 let mladšího a po pěti letech se bohužel musím přiklonit k názoru, že za určitých podmínek opravdu hraje roli to, jestli je chlap mladší nebo ne.V současné době řeším problém, jestli mám svého manžela opustit, zmlátit nebo dále podporovat.Asi 4 roky čekáme, až dostuduje, až postavíme, až budem bydlet, až začne pracovat, až začne splácet hypotéku. Do toho 2 malé děti, matka v baráku a tchýně na dohled. Když už nám skoro všechno vyšlo,postavil si hlavu, chce zahodit úplně všechno, čemu jsme společně-možná jen já-věřili a začíná se chovat jako puberťák, kterému nejlepší bláznivá léta ukradla dospělá ženská, která se už rozhodla usadit. Odmítá dokončit studium, aby získal lepší místo+peníze.V našem bydlišti není možné, aby někdo "dobrý"začal podnikat a vydělávat a on vlastně ani není dobrý, ani nechce dřít do večera.Zdá se mi,že až teď se ukazuje, že absolutně není zodpovědný, spolehlivý, že se mi hroutí sen i představy o něm. Nevím, co mám dělat, jak ho přesvědčit. Navíc veškerý volný čas tráví před počítačem-hry-a odmítá si přiznat, že na tom není něco v pořádku. Podle mě právě kvůli těm hrám úplně přestal žít a myslet. Napište, co si o tom myslíte. Prý na něj mám vysoké nároky, ale já jsem se přeci nepřihlásila na školu a neomezovala tak život svojí rodiny, jak finančně,tak prostě tím, že bych na svém partnerovi nechala všechny starosti kolem dětí, domácnosti. Mám pocit, že to těžké období čekání by se mělo nějak zúročit a né ho hodit za hlavu. Považuju to za projev nezodpovědnosti, slabošství a cítím se podvedená a hrozně zklamaná.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
15.09.2010 00:34 Uživatel: Justina
Téma: Mladší manžel - mám to s ním těžké
Text uživatele: Milá Báro, jsem vdaná už desítky let a musím říct, že ve věku partnera to rozhodně není. Vdávala jsem se za dvacetiletého kluka, který byl už ve dvaceti zodpovědný a spolehlivý a takový i zůstal. Někdo není "dospělý" a moudrý ani v šedesáti, někdo se osamostatní v 18ti a vede si v životě dobře. Tvoje chyba byla, že jsi svého partnera nesprávně odhadla, a ještě teď nechápeš, že ho nemůžeš měnit a ani ho nemůžeš přinutit dělat něco, co on sám nechce. Sny a představy, které, jak píšeš, se ti hroutí, na těch se žádný vztah budovat nedá. Jedině pokud by on sám chtěl radikálně změnit svůj život a taky to udělal (dodělal školu, začal pracovat, místo věčného hraní her na počítači by se kromě učení věnoval vám a dětem,atd..), tak potom by se vyplatilo ve vztahu s ním zůstávat i nadále. Jinak si myslím, že ztrácíte nejlepší roky s někým, kdo za to nestojí.
 
15.09.2010 07:37 Uživatel: eskymo
Věk:  37

Město:Aljaška

500-1000
Téma: Mladší manžel - mám to s ním těžké
Text uživatele: Plný souhlas s Justinou, napsala to velmi výstižně. Jak jsi psala o těch počítačových hrách, vybavil se mi příběh jedné kolegyně z práce smile Mám pocit, že žiješ s dítětem a né mužem. Je to kruté, ale je lepší se podívat pravdě do očí teď, než stratit další roky svého života. Z toho, cos napsala měl Tvůj přítel dost příležitostí, aby se projevil, aby ukázal, co pro něj zamenáte (Ty i děti). Nevím, asi by muselo přijít pořádné zemětřesení, aby se vzpamatoval a možná ani to by nestačilo. Né každý je chytrý (aby udělal VŠ), né každý je zručný (aby si postavil barák), ale on je řek bych hodně, hodně pohodlný, takže ve vašem vztahu, Ty budeš makat a on se poveze. Takhle to chceš?
Nemyslím si, že bys na něj měla vysoké nároky, je to jen o jeho pohodlnosti wink

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Mladší manžel - mám to s ním těžké
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174413
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny