Téma: Můj přítel je "obyčený" dělník - babičce to vadí

16.09.2010 19:55
Uživatel: Eva
Věk:  24
Odpovědí na téma: 2
Text:  Ahojky,moc by mě zajímalo, jestli někdo má podobný problém s babičkou. Nedávno se mě ptala, jestli s někým chodím (s přítelem jsem už skoro rok a půl  ).Po kladné odpovědi ji nezajímalo odkud je, kolik mu je, jaký je, ale co dělá. Když jsem ji řekla, že pracuje ve strojírenské firmě, tak chtěla jen vědět, jestli jako dělník nebo "něco jiného". Když jsem ji odpověděla, že jako dělník, přestala se o něj zajímat a okamžitě stočila debatu jinam.Příští návštěvu se mě ptala na totéž a pak do mě začala hustit, ať se s ním rozejdu. Nechápala jsem proč. Její vysvětlení - ty budeš inženýrka (kdoví jestli ) a on nebude nic. Dost to se mnou zacloumalo, protože jsem to od babičky nečekala. (I když vím, že na moji mamču měla stejný názor a to táta začal dělat vejšku až po svatbě ). Člověk by řekl, že za svůj život (je jí 75) už posbírala dostatek zkušeností na to, aby věděla, že štěstí není jen v titulech a penězích.Že víc než nějaký titul je na člověku důležitější jeho charakter.No a teď se docela děsím, jak to bude, až ji jednou JIrku představím. Aby nezačala mluvit stejným stylem i před ním.Zatím to budu odkládat, jak to půjde. I kdž je to docela blbý, protože já už znám přítelovy obě babičky. Tak mě moc zajímá, jestli jste někdo zažil podobnou situace či snad máte podobný názor jako babička.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.09.2010 19:09 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Můj přítel je "obyčený" dělník - babičce to vadí
Text uživatele: 

 

Babičky mají vždycky pravdu:))))
Ne vážně, ono se totiž říká, že rozdíl ve vzdělání je důvodem k neporozumění.Ale pokud si rozumíte po všech stránkách a je vám spolu dobře, není důvod proč by vám to nemělo spolu vyjít.
Já si jako vysokoškolačka brala kluka co měl výuční list. Tehdy, a na to nikdy nezapomenu, mne můj TCHÁN, tedy JEHO OTEC varoval, abych si jej nebrala , že mi nebude po duševní stránce  stačit, že pro mne bude moc obyčejný . Ale moudrost člověka přece není ve vzdělání, ... Nikdy za dobu našeho manželství se toto neukázalo jako problém.
Nakonec jsme se sice rozvedli, tedy on se rozvedl se mnou. Našel si jinou, mladší, araktivní, řekl  mi, že proti mě nic nemá, ale že se zamiloval a nejde s tím nic dělat. Stejně na něj dodnes vzpomínám , že to byla osudová láska. Jen ta paní nám neměla zkřížit cestu. Vyskytl se tedy problém, ale byl jinde než v tom, kdo jakého stupně vzdělání dosáhl.
Pokud jsi přesvědčená, že ho máš ráda celého, tedy s jeho klady i zápory , že k sobě patříte, tak se nenechej babičkou odradiit.

Přeji hodně štěstí.... upřímně.

 
18.09.2010 19:33 Uživatel: eskymo
Věk:  37

Město:Aljaška

500-1000
Téma: Můj přítel je "obyčený" dělník - babičce to vadí
Text uživatele: Bohužel tento názor mívá dost lidí, hlavně někteří rodiče si na tom hodně zakládají frown Jsou to lidé, kteří si velmi potrpí na mínění druhých a okolí. Podle mne je to příznak povrchnosti. Nevadí jim, že někdo je takový či makový, hlavně, že má titul smile U starších lidí je to o to víc zarážející, že už by o životě mohli něco vědět a stavět vztah na titulu asi nebude to pravé ořechové.

S tímto asi nic nenaděláte, je-li přítel rozumný, bude to brát s nadhledem Pohodový

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Můj přítel je "obyčený" dělník - babičce to vadí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 1
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 1 Téma
Počet témat celkem: 16471
Počet odpovědí celkem: 175171
Počet registrovaných: 5083 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Slevy OnaDnes 2022

Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny