Téma: Nejdražší byt v ČR

30.06.2011 18:54
Uživatel: dada
Věk:  55
Odpovědí na téma: 7
Text: 

Rodiče mi zemřeli když mi bylo 10let a já vyrůstala v DD v Senožatech,protože jsem byla členkou skautu a rozhodně jsem se nechtěla stát pionýrem,tak jsem byla odvezena do výchovného ústavu,ale to není důležité to jen na okraj.

 

V roce 1990,nám zapálili byt a uhořel mi zde i syn/17.let/,policie nic nezajistila tak co neshořelo tak mi postupně ukradli.Přeze všechno jsme s manželem vše znovu vybudovali,v roce 1996 jsem začala podnikat se svou nejlepší kamarádkou a přišla jsem oceloživotní úspory.Vzala jsem si pár půjček,které jsem vždy zaplatila.V pozdějšíse banky předháněly v nábídkách,člověk si neuvědomí,že když slušně vydělává,že by se mohlo něco špatného přihodit.A tato situace nastala záhy.Manžel těžce onemocněl agresivní roztroušenou sklerózýou,šel do invalidního důchodu,tak jsem si zase něco půjčila a najednou jsem přišla o práci a neštěstí bylo na světě. V roce 2009 prodávali náš byt do OV a nemohla jsem si vzít hypotéku,tak jsem si půjčila peníze od mého dřívějšího nadřízeného celkem 513 000,na půl roku jenomže banka i pře příslib hypotéky naší žádos zamítla a já jsem to začala řešit,.Další tragédie nenechala na sebe dlouho čekat,pomohl by mi syn,ale 16.10.2010 zemřel doma na infark,p.Ing.Petr Tichý mi začal vyhrožovat,že mě vystěhuje jestli mu nepodepíši ani nevím co,protože má bolest je do dneska tak velká,že se léčím na psychiatrii,tak jsme jeli do Pardubic s manželem a převod bytu jsme podepsali,nemohli jsme si to ani přečíst,protože na ověření podpisu zavírali.Myslela jsem si,že když byt byl převeden na manžele Tiché,bude mi dána nějaká hotovost na pokrytí mích dluhů,ale jaké bylo mé překvapení,že p.Ing.Tichý ode mě koupil byt za 2.000 000 a já mu musím platit 15 500 každý měsíc nájem a nemám nic jen exekutory pomalu za dveřmi.Jsem naprosto zoufalá-doma manžela již skoro ležáka studujícího syna,já pracuji jak mi to zaměstnavatel dovolí,ale pracovat 14hod.denně mi povolil jen měsíc,tolik hodin potřebuji abych zaplatila nájem, i s elektrikou to jest 19 000,.Jsem naprosto zoufalá nechce se mi ani žít,vždy jsem se živila poctivě,nikomu jsem neublížila a jsem úplně na mizině,kdybych nepracovala v potravinách a nemohla si vzít pečivo a prošlé věci tak už asi žebrám.Píši Vám tento příběh z nadějí,že jby mi mohl někdo pomoc.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.06.2011 19:33 Uživatel: marki
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

Jsem laik, ale pokusím se poradit dle selského rozumu.
1. se musíte zbavit nehorázného nájmu to znamená byt opustit , udělat pomyslně tlustou čáru a přestěhovat se do malého, ale milého 2+kk.
2. tím získáte čas na hledání lepšího zaměsnání
3. vemte si slušnou půjčku a využijte refinancování. Existuje bezplatná finanční poradna v Praze v Anglické ulici.
4. až toto vše vyřešíte krok za krokem, spojte se s advokátkou a podejte žalobu na pana Tichého, s úmyslem vrácení peněz, ale očekávání nemějte přemrštěná. Spíše pro svou hrdost.
5. manželovi najděte též léčitele a rehabilitaci na posilování svalů
6. synovi na studiích sdělte, že bude muset chodit na brigády nebo podnikat z domova, třeba přes internet - viz sociální sítě

 
30.06.2011 21:37 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

Asi už je moc hodin či co, ale ten dotaz nechápu. Hlavně mi není jasné např. to, kdo je ing. Tichý, atd. Asi si to přečtu zítra s čerstvou hlavou.

 
01.07.2011 12:24 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

Já jsem z toho i dnes zmatená....
Myslím, že pokud jste neměla peníze byt jste odkupovat nemusela.
Když Vám nedali hypotéku zkoušela jste jiné financování bydlení?
Pokud jste si na byt peníze půjčila, bylo to snad nějak sepsané?
Když jste si byt odkoupila, myslím, že je určitá doba po kterou byt dál prodat nesmíte. 
Proč jste nazašla za právníkem, když se situace s bytem zkomplikovala? 
Proč si nenajdete levnější bydlení? 
Proč, proč, proč,proč....? 

Teď je to najít právníka, jestli se v této chvíli dá ještě něco dělat a co. Najít si levnější bydlení. A ... řešit to tak nějak, jak píše Marki.
 

 
01.07.2011 18:45 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

A možná z toho budeš zmatená i zítra, jestli paní neodpoví na Tvé otázky wink

 
01.07.2011 19:18 Uživatel: Beu_Pet
Věk:  32

Město:Hradec Králové

WeeMee-net.jpg
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

No to asi ano Usmívající se mě to přijde celé nějak divné.

 
01.07.2011 20:02 Uživatel: dada
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

 Pro Avatárka-já jsem měla příslib hypotéky,ale nakonec mi jí zamítli,kvůli manželově invaliditě,měla jsem to sepsané na částku 513000 kč,s 50 000 úrokem na měsíc,když jsem nakonec byla bez hypotéky tak p.Tichý si nechal přepsat byt na sebe a na smlouvě je napsaná částka odkupu 2 000 000,kč,s tím že mu budu platit 15 500 a on mi ho později zase prodá za částku 2 000 000Kč,já jsem ale nedostala od něj ani korunu .takže na mě udělal podvod a já nevím jak se bránit dada

 
11.08.2011 19:33 Uživatel: vlastimila
Věk:  37
Collage1.jpg
0-100
Téma: Nejdražší byt v ČR
Text uživatele: 

jezis me to taky nejak hlava nebere takhle sebou nechat manipulovat nemela jste mu nic podepisovat  a radeji mu splacet tu pujcku po 15 000kc jako mu platit ted za najem .ja bych mu takovou smlouvu podepsala jedine kdyz by mi u hlavy drzel zbran .chapu ze clovek v tisni nejedna asi tak rozvazne a snazi se chytit i stebla ale nejde bezhlave podepsat papir ktery jsem si neprecetla to asi ne 

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nejdražší byt v ČR
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny