Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba

14.03.2011 12:57
Uživatel: Borůvka78
Věk:  32
Odpovědí na téma: 17
Text: 

Zdravim vsechny a tim i osovuji ty kteri maj zkusenost z hubnutim nevim jakym pomerem a co spravne jist co rano co v poledne co vecer cemu se vyhybat v odpolednich hodinach vubec se v tom neorientuji a mam velkou nadvahu jediny problem co jeze proste rano nejimato je snadto nejdulezitejsi a nejim tak dlouhodokud nedostanu hlad a to je treba 15h odpoledne a zas jim v noci kdyz se vzbudimm hruza a des kdo mi pomuze? dekuji

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.03.2011 13:03 Uživatel: Lucrezia
Věk:  37
index.jpg
0-100
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Kdo Ti pomůže? Nutriční specialista, nebo lékař dietolog.

Každé tělo je jiné a má jinak nastavené potřeby.

 

Přesto, že se říká, že snídaně je nejdůležitější jídlo dne, a že kdo nesnídá, tloustne, u mě to nikdy takto nefungovalo. Nesnídám od puberty, a jsem celý život štíhlá.

Prostě to mám jinak, no.

 

Doporučovala bych naslouchat svému tělu. Ale předtím zajít fakt za odborníkem a hubnout pod dohledem.

 
14.03.2011 13:04 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Přeložte to, prosím, někdo do češtiny.

 
14.03.2011 14:16 Uživatel: Elena
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Snídaně, oběd a mezi tím dvě svačiny. Večer nejez, tuplem ne v noci. Zařaď do jídelníčku ovoce a zeleninu. Čokoláda se tím stoprocentně nenahradí, ale je to zdravější a pokud jsi na dietě, tak samozřejmě vhodnější. Plus pohyb (podle mě je dobrý aerobik, posilování na břicho a běhání). Není na tom nic těžkého, jenom to spousta lidí nemá vůli dodržet.

 
14.03.2011 15:20 Uživatel: Lukáš
Věk:  25
0-100
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Je vidět že vůbec nemáš páru a tom, jak správně a zdravě jíst, tak to zkonzultuj s někým kdo tomu rozumí nebo si  přečti nějakou knihu nebo hledej články na internetu.

 
14.03.2011 18:09 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Jdeš na to špatně. Podstatné je jíst vícekrát denně po menších dílčích dávkách jídla. Samozřejmostí je i pohyb, nejen úprava stravy.

 
14.03.2011 18:11 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Mrkni na pořad JSTE TO CO JÍTE - bude nová série a tam se říká mnoho moudrých věcí ke zdravému hubnutí.

 
17.06.2011 23:22 Uživatel: Fanny
Věk:  52
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Moje zkušenost: představa, že zhubnu, když budu méně jíst nebo jen jednou či dvakrát za den, je naprosto mylná. tělo právě naopak ze strachu, že bude hladovět, dělá zásoby tuku. Takže opravu zkus jíst co tři hodiny (já si na to nastavila zvonění v mobilu). Dodržuj pravidelnost v jídle, tj. 7, 10, 13, 16, 19 hod. Ovoce jez především dopoledne  a odpoledne spíše zeleninu. nevyhýbej se přílohám, ale s mírou. Hlavně prosím nesmíš hladovět !!! a začít jíst až odpoledne, to je největší chyba. první dny, kdy budeš jíst už v 7 hodin ráno budou pro tebe nezvyklé, ale protože poslední jídlo si dáš v 19 hod, ráno už budeš mít hlad. Chystej si svačinky, nespoléhej, že si koupíš něco v obchodě, vždy měj při sobě láhev vody. Opravdu to funguje, pokud budeš jíst i ovoce, nebude tělo tak chtivé po sladkostech. Já celý život bojovala s baculatostí a jedině pravidelná strava mě pomohla ke zhubnutí. Pokud budeš pravidelné jíst několikrát denně, nesníš ani tak velké porce. Tělíčko ví, že za 3 hodiny zase něco dostane. Zkus to, já za 14 dní už měla výsledky. Žádné tablety, zázračné nápoje, prostě jez často a pravidelně. Snídaně chleba se sýrem, svačina miska ovoce, oběd (maso, sýr, avšak trochu méně přílohy), odpoledne zeleninka třeba se šunkou či sýrem, večeře něco od masa, zeleninka nebo sýr, nebo vajíčka nebo polívka. I tu čokoládu si můžeš dát, ale dopoledne. Mezi těmi tříhodinovými intervaly ale nic neuždibuj, avšak celý den dodržuj pitný režim (ne sladké nápoje). Držím palce, vydržíš to. Z počátku se neomezuj v množství jídla, ale nauč se dodržovat ty intervaly, pak snižuj množství jídla především odpoledne a k večeru. Výsledky se dostaví, uvidíš a hlavně nebudeš hladovět. zdravím.

 
22.11.2011 15:42 Uživatel: humbik
Věk:  28
0-100
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Já jsem zhubla s pomocí odborníka 14 kg za pět měsíců a váhu si bez problémů držím. Žádné diety, žádná posilovna. Jen upravení jídelníčku, jednoduché cviky. Bez prášků na hubnutí. Kamarádka má za měsíc 5kg dole bez hladovění. Sice se to tak jmenuje, ale je to jen úprava životního stylu. www.rony-dieta.cz. Je z Prahy a dělá i v Pardubicích.

 
07.12.2011 20:43 Uživatel: myška
Věk:  56
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

mam od sousedky tež potvrzení, že uprava stravy po 3 hodinových intervalech-ovoce pouze dopoledne krom babanu je bomba. za 2 měsice zhubla 11kg. ja mam jiny problem celý život nejím maso, je mi po něm špatne, takže jím přílohy s omačkou atd. navíc jím želé bonbony, 100g denne. a večeře 1 krajíček chleba se sýrem občas jatrovou paštikou. Nikdy jsem neměla problem s váhou až tento rok 5kg navic. Také nevím jak sundat přebytečných 5kg. Třeba ma někdo stejny problém a muže mi poradit. Ozvi se prosím! Mam pocit, že jśem na celem světě sama s tímto problemem

 
07.12.2011 21:05 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Správné stravování při hubnutí!

Vyloučit cukr, škroby a bílou mouku! Denně vypít minimálně dva litry čisté vody. Nejíst vepřový maso a výrobky z něj! Zařadit do stravy více ovoce a hlavně zeleniny. Ovoce dopoledne, zeleninu odpoledne do večera 18. 00 hod. Omezit příjem uhlovodanu ve stravě. Rýže – neloupaná hnědá obsahuje vyšší obsah vlákniny, brambory – vařit ve slupce s kmínem, těstoviny – z celozrnné mouky, nebo bezvaječné z tvrdé pšenice. Jíst raději do 12. 00 hod. Zvýšit příjem bílkovin, které můžete jíst po celý den a večer. Bílý jogurt, kefír, kysanou smetanu, tvaroh, tvrdé sýry, vajíčka, párky, salám, šunku a masa (kuře, krůta, játra, ryby, divina). Chléb žitný celozrnný, jíst do 12. 00 hod nejlépe. Polévky, zahušťovat celozrnnou moukou, nebo ovesnýma vločkami. Smažená a obalovaná masa, obalovat v ovesných otrubách, nebo celozrnný mouce. Jíst každé 3 hodiny, nebo dřív než dostanete hlad. Jíst častěji a menší porce! Místo přesolených chips zvolte dopoledne raději jablečné nebo banánové. Nepít v čase hubnutí alkohol! Stravovací návyky, na které si zvykneme v čase hubnutí, je důležité i nadále dodržovat, akorát můžeme sem tam zhřešit. To lidé dělají.

 Jak dochází ke skutečnému odbourávaní tuků? Podržte se- náš organizmus sahá po tucích v noci. Lépe řečeno až v klidové fázi po tréninku, cvičení. K tomu je však nezbytné, aby hladina inzulínu a krevního cukru byla optimálně nízká, aby organizmus nemohl získat potřebnou energii ani z krve, ani z uhlovodanových zásob svalů. Proto je vhodné jíst k večeři netučné maso nebo saláty.

Bude – li v krvi vysoká hladina aminokyselin a současně i něco málo kyseliny askorbové vitamin C, pak jsme vytvořili ideální podmínky k nočnímu odbourávaní tuků, respektive k výstavbě svalů. Pohyb má přitom zajistit vyčerpání zásob krevního cukru i ostatních zásob glukózy. Pokud tedy večer nepodáte svému organizmu větší množství uhlovodanů a navíc se i pohybujete, vytvoříte si ideální podmínky ke klidové látkové výměně – váš organizmus bude nucen v noci sáhnout po tuku. Zní to dobře, že? Nejlepší na tom je, že budete - li večer trénovat a pak si ještě dáte nějaké jídlo neosahujíce uhlovodany, spotřebujete navíc energii nutnou k trávení tohoto jídla. Neboli hubnete tak, že hodně jíte. Není to fantastické. Je mnohem lepší jíst bez obav, než hladovět s obavami.  

 Co ještě udělat pro hubnutí?

Na měsíc si udělat program. Promyslet si, kolik chci zhubnout a které partie zpevnit. Zvýšit sebedůvěru a udělat rozhodnutí. Sám se vidět, jak už vypadám, anebo si dát svou fotku na lednici se svoji vytouženou hmotnosti. Nekupovat si v této době oblečení. Vážit se jenom jeden krát za měsíc. Ženy vždy po menstruaci. Někdy se váha zastaví, ale při oblečení oděvu, je citelně znát úbytek na váze. V té době se tvoří svaly.  

 Výhody, po a v čase hubnutí.

Zkoušení šatů není pro vás mučení. Změny si povšimnou přátelé a budou se na vás dívat s uznáním. Jste při síle a zmizí bolest hlavy. Nezakrýváte se. Dlouhý svetr pod zadek pověsíte na hřebík a sukně po kotník darujete charitě. Každé shozené kilo znamená mínus pět let. Máte hezčí, zářivější pleť, vlasy jsou hustší a lesklejší. Bělmo máte čisté, nehty jsou silné. Roste vám chuť do života a máte nové plány. Budete v psychické pohodě.  Nemáte z ničeho strach. Ze žádné změny v životě. Změnili jste životný styl a stravování. K udržení optimální váhy zdravá strava stačí, ale k hubnutí ne. Proto je důležité klást důraz i na pohyb.

 
07.12.2011 21:14 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Idea, že spalování tuku začíná po 25 minutou sportování, je mylná. Organizmus spaluje tělesný tuk ve spánku beze ztráty svalové hmoty. Pohybem se spotřebovávají zásoby krevního cukru a glykogenu, další zdroj potřebné energie zbývá v bílkovinách, přesněji ve svalech, takže je nám umožněno dále trpět při přehnaném tréninku. Nejdůležitější je po třetí hodině odpoledne nejíst potraviny s vysokým obsahem uhlovodanů a nahradit maximem vlákniny.

Co se děje v našem těle při pohybu?

1. Klesá hladina krevního cukru. Glukóza, kterou naše svaly spotřebují, se už nemůže dostat do tukových buněk. Pokud má někdo cukrovku, pohyb je pro něj prospěšný dvojnásob, protože se mu sníží hladina cukru v krvi a dostane se do podobného stavu jako po dávce inzulínu.

2. Svaly spotřebují zásoby uhlovodanů – glykogen.

3. Když dojdou zásoby uhlovodanů, svaly si hledají energii nejblíže, kde je to možné. Začnou přetvářet bílkovinu ze svalů na glukózu, aby měly další zásoby, a tuků se to moc nedotýká.

Proč má smysl sportovat?

Sport snižuje vysoký krevní tlak, rozšiřuje cévy, čistí jejich stěny, snižuje hladinu krevního cukru, reguluje tělesnou hmotnost, posiluje srdce a plíce, zabraňuje vzniku krevních sraženin, snižuje nebezpečí kardiovaskulárních a revmatických potíží, posiluje obranyschopnost organismu, zmírňuje nebezpečí tvorby rakoviny, fyzicky a psychicky vás osvěží a pomáhá zbavit stresu.

Jaký sport vybrat při hubnutí?

Může to být aerobik bez skákání. Dlouhé procházky, nebo běh, jízda na kole, plávaní.
 

 
08.12.2011 04:47 Uživatel: Pluto
1482619599_pluto13.gif
7000-8000
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Kniha: Norbiho Tajemství - Adié diety aneb Jak jeden mladý muž pomohl zhubnout 95000 lidí. Norbi Schobert.  
 

 
04.03.2012 01:04 Uživatel: Ricardo
Věk:  20
rici.png
My status
0-100
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

zdravim taky sem se kvůli obezitě dost trápil zkusil sem všechny možné diety ale zabrala jen jedna troufám si ji označit jako nejdrastičtější a to je hladovka a tím myslím např. 3 týdny jenom na vodě první týden je kritický ze začátku 2-3 dny se scvrkává žaludek což je někdy dost nepříjemné kvůli tomu pocitu hladu který máte, kolem 6a7 dne doporučuji začít cvičit nic namáhavého jelikož nebudete mít tolik energie ale prostě třeba pár kliků, sedů lehů, atd. ze začátku se vám budou spalovat sacharidy a později začnou tuky co se týče toho cvičení to je nutné nebo tělo začne spalovat svaly a to je špatně. Málem bych zapoměl ještě před začátkem doporučuju pomalu snižovat dávky jídla a třeba si zkusit 2-3 dny nejíst aby si tělo zvyklo, nebude to pak pro vás tak hrozné.

TOTO JE JEN PRO LIDI SE SILNOU VŮLÍ OSTATNÍ AT TO RADŠI ANI NEZKOUŠÍ!!!

nemohu posoudit zda to půjde každému jako mě ale u mě se už druhý týden dostavily výrazné úbytky váhy ale jak sem řekl můžete pít jen vodu nejlépe neperlivou a třeba dvakrát týdně si do vody dejte takový ten šumák který vám dodá potřebné vitamíny.

A ještě pro ty co si myslí že to je nezdravé, ANO TO JE, TO NEZASTÍRÁM ale pokud nepřesáhnete hranici 30-40 dnů neměl by být žádný problém.

 
04.03.2012 08:58 Uživatel: Leňa
Věk:  45
1058[1].jpg
1000-2000
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Ricardo, sorry, ale to mě zvedlo ze židle, na tomusím drsně říct:Nejhorší je vůbec nežrat! (s prominutím). Největší blbost, co kdo může udělat. confusedNavíc tělo si "řekne"-když někdo nejí jen několik hodin:"Aha, jídlo není, musím si začít utvářet tukové zásoby". PROTO máme jíst několikrát denně a po malých porcích a tělo si je potom netvoří. A mě, když se najím trochu víc(ne, že "přežeru"), to vyloženě nesvědčí-jídlo mě tlačí v žaludku, tak jsem za to i ráda. A takovou blbost jako Vy, bych nikdy neudělala. Být žena, můžete navíc časem i přijít třeba o menzes.

 
04.03.2012 10:18 Uživatel: Ricardo
Věk:  20
rici.png
My status
0-100
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

samozřejmě každý má na to svůj názor to s těmi tukovými zasobami ty se dělají při nepravidelném jídle ale to je jedno, u mě to fungovalo tak sem se jen podělil o zkušenost

 
04.03.2012 10:51 Uživatel: MitsCa
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Já jen jak jsem viděl nadpis, tak musím napsatcold/p>

Jím a nepřibírám (nebo teda hoodně pomalu). Nejím a rychle hubnu - kde je chyba?  

 
13.03.2012 20:35 Uživatel: Jindřich
Věk:  55
Téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Text uživatele: 

Jen reakce na vše předešlé. Já měl problémy s váhou a vše jsem vyřešil navždy. Jedna z důležitých věcí je v "hlavě". Každý kdo chce zhubnout si nejdřívě MUSÍ uvědomit, že to dělá pro sebe a SVOJE ZDRAVÍ. Nechci tady nijak popisovat různé pochody nebo postupy, na to zde místo není. Já osobně jsem si uvědomil co chci. Měl jsem před 2,5 měsíci 94 kg na 170 cm výšky, což je obezita. Problémy se zády, klouby... a tak nenápadně to šlo nahoru. Co pro mne bylo hnacím motorem je to, že NESNESU mužský s pivním pupkem a to je pro mne hrozná představa. Pivo sice nepiju často, ale mohl bych se dostat do té postavičky. Hrůza. Za 2,5 měsíce jsem shdil 10 kg a je mi velmi dobře, nyní mám období "udržování váhy" a po 10 dnes jdu na další etapu hubnutí. Můj cíl je shodit ještě z 84kg na 78 a budu hodně spokojený. Byl jsem odrazovaný hlavně rodinou. To jsou fakt nejlepší přátelé. Je nádhera denně posloucht - to nevydržíš, nezhubneš, jsou to vyhozené peníze, "stojí ti to trápení za to? " (a přitom se vůbec netrápím) a další a další narážky. Byl jsem dnes v lékárně pro lactobacillus a tam mi taková krásná tlustá lékárnice řekla" "Jó pane, já jsem zhubla taky, pak jsem přibrala - víte jojo efekt to je hajzl, a tu stravu co jíte - to musíte tak celý život (myslela tím asi nepřežírat se), já pak šla na operaci se žlučníkovýma kamenama. Ta vyplodila za pět minut takových negativních věcí - to jsem prostě nepochopil.

Nedejte na rodinu, nedejte na lidi kteří Vás zrazují. Dejte si cíl, jděte za ním a kašlete na okolí, to Vám nepomůže. Kdybyste chtěli někdo poradit tady máte email: pronasezdravi@seznam. cz.

NEDEJTE SI VZÍT SVOU CHUŤ NĚCO PRO SEBE UDĚLAT!!!!!!

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nejím a nehubnu - kde je chyba
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny