Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)

03.02.2011 19:29
Uživatel: Placka
Věk:  26
Odpovědí na téma: 11
Text:  Hezký den,
zajímal by mě názor ostatních žen. Je mi 26 let a zatím nepociťuji, žádné mateřské "pudy". Všichni okolo mě říkají, že to přijde samo, ale já mám pocit, že se to snad ani nestane. Představa, že budu mít dítě je pro mě jako noční můra. Určitě to teď vyznělo strašně, ale prostě mám takové pocity. Někdy mám i sny, že jsem těhotná a po probuzení cítím úlevu, jak je mi krásně, bez starostí o malé mimino. Budu doufat, že mě něco zasáhne, co ovlivní mé rozhodnutí, protože mé dvě kamarádky jsou těhotné a to jim je 24 let. Říkají, tak prostě to přišlo no.. ale já si nemyslím, že to má přijít jen tak! Přece by to mělo být trochu plánované.. Má představa je umět dítě zajistit, aby nestrádalo a také aby celá rodina mohla normálně fungovat. Ráda bych byla vdaná, než otěhotním a třeba až rok po svatbě chtěla miminko. Když jsem tohle řekla svým kamarádkám, řekli mi, že jsem asi z jiné doby. Dneska už to tak prý nefunguje. Já si to nemyslím. Pocházím z úplné rodiny, kde děti přišly až po svatbě a naši jsou spolu do dneška. Tak proč by to tak také nemohlo být u mě. Než těhotenství mě láká cestovat, studovat a dokončit školu. Než jsem dokončila ekonomku myslela jsem si, že nastane ten zlom, tak už máš školu tak je čas být matkou a ono nic... pokud má někdo stejné pocity budu ráda za odpověď a rozumnou debatu.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.02.2011 19:50 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: Souhlasím s Tvou představou jak a kdy mít dítě. Nejen, že je to rozumné, ale jsem i přesvědčena, že jakmile budeš mít ty správné podmínky, sama po dítěti zatoužíš.

                                                                       
 
03.02.2011 20:01 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: Já třeba děti vůbec nechci
 
03.02.2011 20:03 Uživatel: lenka mmt
Věk:  30
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: čauky, naprosto chápu tvou představu o životě. Jsi tady TY pro SEBE, až to budeš chtít jinak, tak to uděláš, do toho se nedá tlačit. Máš svou cestu, své sny a touhy, nechoď "s davem", jdi sama, tam kam chceš jít. Co se dětí týče, opravdu to příroda dobře zařídila, až přijde tvůj čas, tak to v tobě začne tikat, burácet a vřískat, že tomu neutečeš smile. Měj krásný život!!!
 
03.02.2011 20:05 Uživatel: Julie
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele:   Přesně tohle jsem taky říkala. Vdávat jsem se nemusela a mateřství jsem stavěla na pevném základu manželství. Sice mimčo nepřišlo hned jak jsme si představovali, ale přišlo a to je hlavní.  Máš dobrou představu, jak to má vypadat, teď ještě o tom přesvědčit toho pravého. Ale máš nakročeno správným směrem. Držím Ti pěsti.
 
03.02.2011 20:27 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: Nevidím v tom problém. Prostě se na dítě necítíš, nechceš ho a nemáš ho. Je to OK.
Jestli budou mít mateřské pudy přijít, tak přijdou. Když ne, budeš časem a ve stáří moc nešťastná (to není výhružka, to je realita).
 
03.02.2011 20:54 Uživatel: Karenka
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: 

Nedivím se, že jsi opatrná, mít děcko je hrozné riziko, polovina manželství se rozpadá a žena s dětmi na krku má prakticky po životě...to bych musela být opravdu extra dobře zajištěná, abych do toho šla

 
04.03.2011 14:14 Uživatel: Ivet
Věk:  24
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: 

Placka: Je ti 26 let jsi mladá...neohlížej se na své kamarádky. Podle toho co popisuješ bych tě řadila mezi DB. Mít dítě není žádná povinnost. Otázka je zda ti to vadí kvůli sobě samé nebo kvůli kamarádkám...máš pocit, že když ony mají děti a jsou mladší tak ty musíš být divná??? To je hloupost. Opravdu buď v klidu...buď to přijde nebo ne.

Jinak tvá představa o tom co by jsi chtěla než by ses rozhodla pro dítě mi přijde normální a rozumná. Opět neohlížej se na kamarádky. Sama píšeš, že u nich se to tak nějak stalo....ale nevíš co se jim honí hlavou...možná kdyby ty děti ještě neměyi...tak by tvou představu (být zajištěná, mít po svatbe atd) sdílely.Doporučuji nějaké stránky pro bezdětné aby ses necítila tak divně a osamoceně se svými názory a pocity(doporučuji www.nokidding.webovastranka.cz) a třeba si lecos ujasníš:)

Tak hlavu vzhůru a netrap se..nemáš důvod.

 
14.09.2012 05:53 Uživatel: Linda
Věk:  26
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: 

Ahoj,

 

náhodou jsem narazila na tuhle diskusi Mě je taky 26 a děti mě děsí, naprosto... Taky si říkám, jestli jsem vůbec normální a jestli ještě někdy příjde touha po dítěti. No budu čekat a dokud nebudu to dítě chtít, tak si ho pořizovat nebudu, ještě bych ho pak neměla ráda, jako nemám ráda řvoucí děti v obchodě a v mhd a tak...

 
14.09.2012 07:50 Uživatel: Racek
Věk:  27
1391276203_srdce021.gif
1000-2000
Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: 

Je dobře, že to bereš zodpovědněgood, jinak si myslím, že když ti je 26let, tak máš ještě na mimčo dost času, kdyby ti už bylo třeba 32let, tak už je to jiná situace, ale 26let, to máš čas.

Jinak osobně, já jsem od tebe o 3roky mladší, ale mě taky moc děti nelákají, spíš se jich děsím, sestra má kluka, budou mu 4roky a když to vidím, tak opravdu po dětech moc netoužím, já mám spíš radši zvířata.  

 

 
17.09.2016 19:15 Uživatel: Wolfin
Věk:  36

Město:Plzen

Téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Text uživatele: 

Ahoj. Mam to stejne jako ty. Nechte tomu volny prubeh. Kdyz budes pripravena na dite, tak to nebudes resit.

Mit dite neni povinnost. Chapu lidi, co plati hypo a dalsi, ze dite odsouvaji. Kdyz Vam byt nikdo nekoupi, musite se zadluzit a na dlouho. Bydlet proste potrebujete. A na to musite mit prijem. Vypadek prijmu muze byt fatalni. Kdyz dele studujete, a pak byste sla na rodicovskou, tak bez praxe praci temer nesezenete. A co kdyz Vas manzel opusti? tak budete vyrizena. Cestujte, studujte, a kdyz potkate toho praveho, tak pak s nim to reste. Ale hlavne, nedejte se nutit. Ani rodinou a ani spolecnosti. Je to Vas zivot. Nenarozene dite je lepsi nez nechtene. A mit dite, ktere mate jen kvuli necimu prani je strasny. Chudak to dite. to by to odneslo. Proste, musite ho chtit sama. Jakmile jsou pochybnosti, tak nedelejte nic, ceho byste litovala. Hodne stesti.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Nemám mateřské pudy a nechci děti (je mi 26)
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny