Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště

14.08.2011 13:05
Uživatel: Nezařaditelné
Odpovědí na téma: 10
Text: 

Co dělat. Nikdy jsem neměla problémy se sousedy, ani ve škole ani na pracovišti.Když jsem se ale přistěhovala do tohoto domu se sociálními byty, šikanovaly mě děti asi 7 let. Ignorovala jsem to. Provokovaly, sousedčina dcera mi lila limonádu za dveře, lehaly si na schody když jsem šla domů, hlídaly můj chod do bytu a nakukoval dovnitř, stály před bytem a pokřikovaly. Ne nejsou to cikáni! Zkusila jsem něco říci a situace se zhoršila. Nabalily další děti z okolí a začal hepening. Psycholog mi radil nereagovat tak jsem byla ticho. Z dálky na mě volaly jejich kamarádi "Kurvo, píčo". Nikdo se mnou nikdy osobně nemluvil. Prostě je to bavilo. Není to těžké vzít si jednoho člověka na paškál. Dnes jsou z nich 20-ti letí. Co se změnilo? Jejich rodiče pro zachování své dobré pověsti mě pomluvili. Stačilo jim to? NE!!! Stále mají problém. Šikanózní chování se jen přeneslo z dětí na rodiče. Nemohu vyjít na ulici obyvatelé městečka neví jak se mnou jednat. Jsem dobrák a ráda se směju, jsem vřelá, otevřená, lidová a v pohodě. Toto vše nemohu, protože okolí předpokládá, že jsemA, B, C,.... Přiznávám, že mám jen bezmocný vztek a začínám z toho být nemocná. Prosím, povzbuďte mě! Šikanovaná osoba podléhá náhodnému výběru!

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
14.08.2011 18:01 Uživatel: Julie
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

  A co se odstěhovat? na někoho to může působit jako útěk, ale pro Vás by to bylo řešení.

 
14.08.2011 21:18 Uživatel: džíny
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

A co kdyby jsi zkusila s obyvateli toho domu nezávisle prohodit pár slov? A jít dál? A když provokují tak se dotazuj. Neustupuj ničemu. Snaž se mít dorou náladu už od rána. Řekni si, že tě čeká bezva den a spoustu práce. Hezky se obleč a zacvič si. Choď na pravidelné procházky, zkrátka pěstuj si dobrou náladu. Nenech se vytočit, raději se dívej jinam a zpívej si.Pak je třeba oprášit staré přátele a začít žít společenský život. Těch pár jedinců kolem domu bych ale úplně pominula, tady jen neutrálníchování a i kdyby chtěli, nesvěřovala bych se jim s ničím. Vůbec bych o svých citech nemluvila. Jen je tak přeskočila, na své cestěživotem.

 
14.08.2011 21:23 Uživatel: nezařaditelné
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Děkuji za rady a uvítám i další !  Více názorůUsmívající se.

 
15.08.2011 07:28 Uživatel: nezařaditelné
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Avatárku změnil jste nadpis mého dotazu a to mi vadí, protože je to zavádějící! Nejedná se hlavně o lidi mimo bydliště nýbrž původci šikany jsou děti v místě bydliště a následně jejich rodiče, které pomluvami proti mě chrání pověst svých dětí a následně nepříjemné sledování od lidí mimo bydliště. Třeba 5x denně čelím testovacímu chování: upřeneé pohledy, vlezlé dotazy, agresivní strkání a pod. Budu ráda, když přidáte i volné nápady, protože moje hlava to sama nepojme a trápím se. Víte ono je to dost běžné, když třeba dítě šikanuje ve škole,nebo provádí cokoli neférového, taky jeho rodiče ihned běží do školy a brání ho. Jak se má slušný člověk bránit?

 
15.08.2011 19:46 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Prosím pošlete mi název tématu, který navrhujete přes KONTAKT. Opravím, omlouvám se, prosbu o změnu názvu akceptuji. Je to o domluvě (jako vše). Snažím se, aby názvy stránek co nejvíce vypovídaly o obsahu, někdy se mi to možná nedaří tak přesně, jak by si pisatel přál.

 
15.08.2011 07:35 Uživatel: Robert
Věk:  33
small_ksicht_gif.jpg
100-500
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Smát se každému slovu nebo činu je vlastností lidí pošetilých, vůbec ničemu se nezasmát je znakem lidí hloupých.
Erasmus Rotterdamský


Tak se na ne usmej a poprej jim dobry den. At se bavi cim chteji kdyz je to naplnuje. Holt nekomu staci ke stesti malo, tak jim to prejte. Vyplazující jazyk 

 
15.08.2011 09:40 Uživatel: Ebi
Věk:  56
1470287823_12341553_1086514138055949_7631029183961796126_n.png
0-100
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Zdravím.Napíšu to asi takto,doufám,že se neurazíte.Na mě to působí,jako by ste je svým chováním provokovala.Dobře to napsal Robert.Ten citát sedí a já si myslím to samé.Jste úrčitě uzavřená do sebe,málo se bavíte s lidmi,možná,že jste ze začátku děti kárala pro každou maličkost.Já vím,děti dokáží být zlé.Taky se musíte krapet změnit vy.Zamyslet se CO dělám špatně,popovídat si s těmi lidmi bez emocí,s dětmi taky.Vysvětlit jim jak vám je atd.Nebo,vzít to radikálně a odstěhovat se.Také by mě zajímalo,jaké jste měla sousedské vztahy v minulém bydlišti.

 
15.08.2011 12:57 Uživatel: nezařaditelné
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Děkuji za odpovědi. V minulém bydlišti jsem měla vždy dobré vztahy. Jsem hodně citlivá,a tak jsem si vždy zakládala na tom, že vztahy byly dobré. Problém tady je naprostá nekomunikace. Nikdo s nikým nemluvil. Nic ve zlém, ale ten citát úplně nesedí, protože je rozdíl mezi smíchem a výsměchem. Jinak smát se je fakt nejlepší lék. Jen ta přesila nahání fakt hrůzu, ale já jsem člověk odvážný. Jsem odvážná a ráda se směju. Díky, že mě nelitujete, to by k ničemu nebylo a taky cítím, že mi chcete pomoci a i za to děkuji.

 
28.09.2011 21:10 Uživatel: šmoulinka
Věk:  50
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Nedovedu si představit, jaká situace dovede člověka, aby byl nucený se přestěhovat do sociálně slabšího domu? Jestli si nikoho nevšímáte a s nikým nemáte problémy, tak to provokuje děti, aby na vás byly hrubý???? Nedovedu si to dost dobře představit a nemyslím si, že byste na tom neměla žádný podíl a že jste tak moc přátelská a tolerantní jak píšete. Zakopaný pes někde bude

 
22.06.2014 22:22 Uživatel: Šeredka
Věk:  55
Téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Text uživatele: 

Tihle šikanisté jsou horliví hnusáčkové, co se potřebují převádét před okolím a dávat někomu lekce. Oni si  totiž sami ty šikany vytváří. Ono se jim pak  hodně uleví, protože jsou to nuly, které nikdy nic nevybudovaly a nic nemají. Jsou plní záště a závisti. A i když si nebude nikoho všímat, tak vám stejně nedají pokoj, to je taková nemoc někoho pořádně podusit. Ale, on jednou přijde jiný šikanista, který jim to pořádně vrátí. Šikanisté jsou problémoví a  zamindrákovaní lidé.  

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Obrana proti šikaně od cizích lidí v okolí bydliště
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Ochrana proti spamu

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny