Téma: Odebrání sociální dávky

02.02.2011 12:23
Uživatel: nana
Věk:  40
0-100
Odpovědí na téma: 6
Text: 

Dobrý den.
Je mi 40let.Jsem rozvedená a žiji s dcerou které je 18let a studuje.
Vlastním posudek o ivaliditě 3.stupně. Ovšem pro málo odpracovaných let, nemám nárok na vyplácení invalidní dávky.
Otec mé dcery, má vyměřené alimenty na 1.000.-kč, ale platí nepravidelně a nikdy ne celých 1.000.-kč. Což není hlava mého problému.Jedná se o naší finanční situaci.
Měsíčně platím nájemné 5.000kč, . +1.150, . za elektriku a 1.000.-za plyn.Což dohromady činí 7.150.-kč. jak jsem již psala nemám žádný příjem.
Od ledna zanikla dávku sociálního příplatku. Čímž u mě nastal  ohromný rozdílový deficit v mém příjmu.
Od SSp pobírám nyní 4.550kč. jako příspěvek na nájem, což není ani suma samotného nájmu celkově. Dále pobírám přídavky  a to 700.-kč. měsíčně. A mé životní minimum sice činí 2798.-ale z toho mi odbor sociálních věcí a zdravotnictví strhává 400.-dluhu(za přeplatek na dávkách v minulé roce)tudíž ze životního minima mi vyplácí pouze 2.398.Pokud sečtu mnou vypsané finanční položky, doromady to činí 7.648-.-kč. Mé výdaje celkem, ale vychází na 7.150.-kč. A v tomto případě mi zbývá na měsíc 498.-kč!!
Práci hledám i přes svůj handicap, .. pracovní úřad ze své iniciativy navštěvuju každý týden, ale práce zde na severu je opravdu těžké sehnat, natož s pracovním omezením.
Má otázka zní. :Je možné získat nějakou dávku, z které bychom spolu s dcerou mohly na celý měsíc vyjít? Kde se mám prosím angažovat, kam mám jít, abychom  do doby, než si najdu práci, mohly dostat příspěvek na živobytí? Mám navštívit, nějaký vyšší odbor? Prostě si nevím rady a to, že z tohoto nemůžeme žít, je více než jasné. Necelých 500.-kurun pro dvě osoby na měsíc je nereálné, nemožné, neuvěřitelné...
Tato situace mě nutí, k půjčování si peněz, které nemám, ale z čeho vracet a tak jsem v začarovaném kruhu a nechci věřit tomu, že není možné, se někde odvolat, či dovolat, aby se naše situace změnila.
Prosím vás tímto o radu.Kam a kde bych se mohla odvolat a dovolat pomoci.
Děkuji
Váchová Irena

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
03.02.2011 06:56 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Na příjmu
Téma: Odebrání sociální dávky
Text uživatele: Myslím, že nějaké možnosti řešení jsou, výživné od bývalého manžela na Vás a pod...ale lépe je se zeptat tady  http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/
 
03.02.2011 21:17 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Odebrání sociální dávky
Text uživatele: Mmch ... výživné 1000 Kč na 18 letou dceru? To je hoooooooooodně málo.
 
12.02.2011 09:52 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Odebrání sociální dávky
Text uživatele: Avatárku málo, nemálo, dceři je 18 a tak by mohla taky mámě pomoc nějakou brigádou..což i možná dělá, nevím.
Ale paní sama řekla, že výživné není ten zásadní problém..problém je její vlastní nízký příjem v podobě dávek.
Přece není možné ..no ono vlastně možné je..., když má ženská málo peněz a automaticky rozdíl požaduje po chlapovi.
Navíc nikde není psáno proč je výživné zrovna v téhle výši. Víš jiště, že ten muž si může dovolit platit víc? Já ne. Tím nechci slepě říkat, že nemůže, ale zkrátka vše se musí posoudit komplexně a dotaz, alespoň pro mě zněl trochu jinak.

Bohužel poradit neumím. Nevím ani co si konkrétně zde mám představit pod pojmem invalidita 3.stupně...
 
22.09.2011 11:15 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Odebrání sociální dávky
Text uživatele: 

Dříve se přiznával tzv. částečný nebo plný invalidní důchod. Toto bylo novelizací zákona změněno na invalidní důchod I. nebo II. nebo III. stupně. Stupeň přiznaného důchodu vyjadřuje procentuální pokles schopnosti výdělečné činnosti. Myslím že III. stupeň znamená pokles schopnosti výd. činnosti kolem 70%. Je to stupeň nejvyšší. Tudíž si matka může přivydělat, ale její možnosti jsou zdrav. stavem omezené.
Je-li dcera plnoletá, pobírá přídavky na dítě ona a náleží jí, stejně tak výživné.
Výživné na plnoleté studující dítě ve výši 1000, - Kč je podprůměrné, v takové výši se stanovovalo před mnoha lety. Každý rodič je podle zákona o rodině činit takové úkony, aby si úmyslně nesnižoval výši svých příjmů. Je-li dnes životní minimun jedné osoby kolem 2900, - Kč a otec platí pouze 1000, - Kč, neumím si představit, že by jeho příjem byl odůvodněně tak nízký, že by nemohl platit více. Musel by být také invalidní nebo těžce zdravotně postižený. Nehledě na to, že při stanovování výživného se vychází i z majetkových poměrů rodičů. Matka dcery má nájemní předpokládám byt a odůvodněnou překážku - zdravotní stav pro to, aby si mohla výrazně zvýšit příjmy vlastním přičiněním. Navíc matka píše, že otec dcery platí nepravidelně a nikdy ne ve stanovené výši. To by měla matka řešit návrhem na výkon rozhodnutí a trestním oznámením. Neplacení pravomocně stanoveného výživného je trestním činem. A vlastně je-li dcera plnoletá, byť je studující, musí tyto úkony již činit sama, matka jí pak může případně zastupovat.  
Dcera samozřejmě může pomoci brigádou, ale nejdřív, pokud studuje a je tudíž nezaopatřená by si měli splnit svoji povinnost rodiče. Matka odůvodněně moc nemůže, otec by třeba mohl. V této souvislosti nesouhlasím s názorem matky, že výživné není ten zásadní problém. Můj názor je, že v jejím případě ano. Také, kdy naposledy bylo uvedené výživné vůbec stanoveno? Výživné se mění kdykoli se změní důvody, a ty se změnily, dcera studuje - má výšší náklady.
Dcera by měla neboť je plnoletá podat návrh na zvýšení výživného od otce a návrh na exekuci na vymáhání dosud stanoveného výživného, je to třeba nepříjemné, ale jí náleží, proč by neměl platit zatím alespoň to, co mu bylo stanoveno a "odpouštět" mu to.
Samozřejmě nepíše se, kdy bylo výživné naposledy stanoveno a proč nemohlo být stanoveno vyšší. Ale co vím, pro to by musely být na straně otce vážné důvody, které by soud zohlednil. Je možné, že tomu tak je. V tomto je dotaz nekonkrétní.
 

 
20.09.2012 23:03 Uživatel: Aja67.n@seznam.cz
Věk:  24

Město:ČR

Téma: Odebrání sociální dávky
Text uživatele: 

chtěla jsem se zeptat pobírám socialni davky a ted mam prilezitost jit na brigadu a dostala bych smlouvu o pracovni cinnosti tak jsem se chtela zeptat jestli mi seberou socialni davky nebo mi zustanou? dekuju za odpoved. S pozdravem  Aja

 
20.09.2012 23:30 Uživatel: socialni_pracovnice
Věk:  32

Město:Brno

1000-2000
Téma: Odebrání sociální dávky
Text uživatele: 

Ahoj Ajo, ráda ti poradím, ale tvůj dotaz je moc obecný. Napiš mi, jaké dávky pobíráš (pro jejich výplatu jsou různé podmínky), kolik Vás žije ve společné domácnosti - u dětí i jejich věk (kvůli životnímu minimu), kolik by sis na tu dohodu přibližně vydělala a jaký máš celkově příjem (včetně těch dávek). Pokud to nechceš psát sem veřejně, můžeš mi poslat vzkaz - stačí kliknout na můj nick (přezdívku).

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Odebrání sociální dávky
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 3
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 3 témata
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174411
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny