Téma: Přítel má asi deprese - nevím, jak mu pomoci

21.02.2011 22:54
Uživatel: Jala
Věk:  28
Odpovědí na téma: 2
Text: 

Ahoj, žiju s přítelem už čtyři roky, dva roky jsme spolu chodili. Celých šest let bylo nádherných, občas jsme se pohádali, ale vždycky jsme to rychle urovnali a bylo nám fajn. Neměla jsem nikdy dojem, že bychom zapadli do stereotypu, každým dnem jsem se snažili, aby ten druhý byl šťastný.

Před dvěma týdny se však něco změnilo. Přítel dostal pocit, že nic v jeho životě není podle jeho představ. Přepadají ho depresivní myšlenky, příliš nekomunikuje, nechce být se mnou, raději se jde večer opít s kamarády, domů chodí nad ránem, odmítá intimnosti. Občas má světlejší okamžiky, kdy se svěřuje, že ho něco trápí, ale že to neumí pojmenovat, že mu ubližuje, že mi tím ubližuje, že ale neví, co chce, jak to chce. Nikdy neměl sklony k depresím. Teď stojím na druhé straně a přemýšlím, jak se vlastně mám chovat, jak reagovat. Chodím kolem něj po špičkách, mluvím, jen když on sám to chce. Jeho noční ožíračky nekomentuji. Nevím, co je správně. Mám největší strach z toho, že ho ztratím.

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
22.02.2011 00:36 Uživatel: Veselka
Věk:  34
Sweete.gif
3000-4000
Téma: Přítel má asi deprese - nevím, jak mu pomoci
Text uživatele: 

Pokud má psychický problém...někdy se to stává a může jít jen o krátkodobou záležitost...je nutné, aby to chtěl řešit on sám.

Ty sama mu můžeš říct, že se ho snažíš pochopit a ráda bys mu pomohla, například mu pomůžeš najít odborníka, doprovodíš ho tam atd., ale za něj jeho problém nevyřešíš.

Ohledy jsou na místě, ale jen pokud má zájem svoji situaci řešit. V opačném případě k tomu není důvod a hlavně mu tím nijak nepomůžeš.

Může se samozřejmě jednat i dlouhodobější problém a pak už je na místě mít víc ohledů, ale v tuto chvíli je důležité, aby si uvědomil, že problém, ať už je jakýkoliv, sám od sebe nezmizí.

K alkoholu nemám moc co říct. Z takového krátkodobého jednání se nedají vyvozovat závěry, ale často se s takových lidí stávají alkoholici.

Pod vedením odborníka se dá mnoho problémů vyřešit nebo alespoň pochopit a naučit se jednat tak, aby tím netrpěl on sám a ani jeho okolí.

A poslední dodatek, vyhledat specialistu není slabost, slabostí je namlouvat si, že to není potřeba.

 
11.06.2011 10:29 Uživatel: Zkušenost
Věk:  45
Téma: Přítel má asi deprese - nevím, jak mu pomoci
Text uživatele: 

Od depresivních opilců je nejlepší včas (co nejrychleji) utéci, než se k tomu přidá ještě agrese. Léčit ho má odborník a ne nezkušený partner.... Pokud nejsou závazky, je nejlepší cesta zbavit se nekompromisně vztahu a být raději sám. City jsou dočasné a musí jít stranou.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel má asi deprese - nevím, jak mu pomoci
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny