Téma: Přítel vydělá málo peněz - rodičům to vadí

30.09.2010 11:05
Uživatel: Ivana
Věk:  24
Odpovědí na téma: 3
Text:  Když sem se seznámila s mým teď už snoubencem, tak učil na jedné vysoké škole. Mé rodině se to líbilo, že učí a k tomu na vysoké škole a má 2 tituly a pod. Říkali mi: ,,Holka, ty sis tak dobře vybrala, že lepšího už snad není." Souhlasila jsem.

Pak ale nastaly problémy. Přítel sice dělal, ale to co vydělal, sotva stačilo na pokrytí základních potřeb. Pak se odstěhoval do lepšího města i se mnou a našel si jinou práci - jako učitel. Byl tam plat větší, ale pořád je to málo. A naši podle platu soudí. Začali mi vyčítat, že proč tak málo vydělá, že budeme celej život bydlet v nějakým smradlevým podnájmu s cizími lidmi a pod. Pak řekla, že my dva sme Ztracené existence - jeden vydělá málo a druhý trochu víc.
A ty řeči - koukni na tvou sestřenici - je o 2 roky mladší od tebe a jak se má dobře, nebo četla sem, že jedna holka dělá v Turecku, druhá v Tunisku, mně je to jedno. Já mám ráda snoubence, hledá si lepší práci, která ho až tak bavit nebude, ale tam vydělá mnohem víc. Uvidí, jestli to vyjde.

Tak učitel je, miluje mě, zachránil mi jednou i život, ale holt málo vydělá - tak je podle rodičů k ničemu . A já - totéž. Sem pro rodiče píča - řekl mi to táta, protože mám jenom tolik a tolik. A to bude vždy málo.
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
30.09.2010 11:07 Uživatel: Avatárek
Věk:  37

Město:Olomoucko

1368097599_avatar-smile.jpg
13000-14000
Administrátor
Téma: Přítel vydělá málo peněz - rodičům to vadí
Text uživatele: Je mi vždy smutno z toho, když se lidi posuzují ne podle lidských kvalit, ale podle ekonomických kvalit.
Je ale moc fajn, že stojíš při něm a že Ti na penězích až tak moc nezáleží. Toho se drž.
Nic ve zlém, ale Tví rodiče jsou trošku zkažení ...
 
30.09.2010 11:14 Uživatel: eskymo
Věk:  37

Město:Aljaška

500-1000
Téma: Přítel vydělá málo peněz - rodičům to vadí
Text uživatele: trošku zkažení a hodně povrchní!!!
A co když si Tvůj přítel za rok najde novou mnohem lépe placenou práci. Co pak budou Tví rodiče říkat. To se mu pak jako omluví? Chápu, že si rodiče pro své děti přejí jen to nejlepší, ale proč se tak pořád vyzdvihuje materiální stranka, to už je nad mé chápání. Krom toho, dnes jsou běžné rychlé změny, jeden den je člověk milionář a druhý den chudák s dluhy... a stejně tak to platí i naopak, to že dnes někdo málo vydělá neznamená, že bude celý život chudák, kort když je to chytrý a snažívý člověk, jako Tvůj přítel wink
Přeji vám hodně štěstí a ať už to tomu Tvému příteli konečně vyjde wink
 
30.09.2010 11:38 Uživatel: Julie
Téma: Přítel vydělá málo peněz - rodičům to vadí
Text uživatele:  Přístup tvých rodičů je strašně omezený.  Nezlob se na mě, ale máš na tom svůj podíl. Nikdy bych s rodiči neřešila svůj, nebo manželův příjem.  Jsem taky vdaná a moji ani manželovi rodiče toto neznají. Ze začátku s tím měla hlavně tchýně problém. Ale manžel jí slušně vysvětlil, že s nikým takovou intimní záležitost jako jsou peníze, řešit nebude. Je dobře,že máš velké zastání ve svém muži, važ si toho a stůjte při sobě. Hodně štěstí.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel vydělá málo peněz - rodičům to vadí
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny