Téma: Příteli vadí, že utrácím

28.01.2011 18:02
Uživatel: Marcy
Věk:  25
Odpovědí na téma: 4
Text:  Příteli vadí, že utrácím peníze. Nutno říci SVÉ peníze, které si vydělám, a to až po zaplacení nájmu a podobných věcí. Žijeme spolu a každý platí něco, já nájem a pár dalších věcí, on třeba velké nákupy jídla a podobně. Já vydělávám o dost víc, než on, zhruba o půlku jeho platu a vyžívám se v módě. Prostě značkové hadry, doplňky, boty, kvalitní kosmetika - to je moje, nechávám si je posílat ze zahraničí. Taky hodně utrácím za dobré sýry, vína, kavárny, restaurace a podobné věci. Ale na mou obhajobu - na účtu mám vždycky solidní rezervu, na kterou se nasahá a peníze utrácím až po zaplacení nutných pohledávek. když je potřeba koupit pračku, koupíme pračku a já si nekoupím kabelku. ale přítele moje záliby vytáčí. Vždycky nadává, jaká je to škoda, jak vyhazuju prachy oknem a jak jsme mohli jen za moje kabelky mít auto. No a já se vás ptám na názor, kdo je podle vás v právu? Jak moc mi může jakožto životní partner mluvit do peněz? Co až se vezmeme? Mluvili jsme o tom, že bychom meli společný účet, abychom měli oba přístup k NAŠÍM penězům... to už se pak budu muset vzdát své vášně?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
28.01.2011 18:36 Uživatel: Julie
Téma: Příteli vadí, že utrácím
Text uživatele:   Tak záleží jak moc velký jsi fanatik do nakupování, ale pokud Ti po tom všem nakupování ještě zbývá tak v tom problém nevidím. Nastávajícímu bych vysvětlila svoji vášeň,jako nutkavou potřebu se líbit právě jemu a nové oblečení je hlavně kvůli tomu, aby jsi se mu neokoukala. Pokud to nepochopí,zvaž společný účet a budoucnost.
 
31.01.2011 09:44 Uživatel: Zuza
Věk:  30
Téma: Příteli vadí, že utrácím
Text uživatele: Tohle zavání majetnictvím,jakoby měl nutnost mít kontrolu nad tvými financemi.Jelikož vyděláváš o pulku víc a ještě máš rezervu,tak si ty peníze navíc klidně rozfofruj a nebo udělejte kompromis a na společný účet ukládejte každý rovným dílem své finance a pak můžete společně rozhodovat,co si za ně pořídíte...
 
31.01.2011 09:53 Uživatel: Armin
Věk:  30

Město:NothingTown

089.png
100-500
Téma: Příteli vadí, že utrácím
Text uživatele: Jsou to tvoje peníze, utrácíš je až po zaplacení povinných výdajů. Na druhou stranu tvé vášni nakloněn nejsem a taky by mi to vadilo. Ale záleží na tom, jak moc je tvá vášeň velká.
 
11.03.2011 11:44 Uživatel: Lukáš
Věk:  24
Téma: Příteli vadí, že utrácím
Text uživatele: 

No podle mě je to dost krátkozraké vyhazovat peníze "oknem", když ještě nemáte ani vlastní bydlení nebo auto. Pokud budeš zajištěná (mít vlastní bydlení, auto), tak nevidím problem si kupovat drahé kabelky, hadříky apod.

Ale uvědom si, že hodně peněz nemusíš vydělávat věčně, v dnešní době se může stát cokoli a potom budeš mít "holou prdel", když bydlíš v nájmu a celý tvůj majetek jsou jen hadry, boty a kabelky.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Příteli vadí, že utrácím
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 2
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 2 témata
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174410
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: Loučení s webem mojestarosti.cz
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny