Téma: Trest za šikanu je nepřiměřený

23.12.2010 09:52
Uživatel: Oříšek
Odpovědí na téma: 4
Text:  Dobrý den, jak postupovat při nepřiměřeném potrestání šikany? O šikanu se ve skutečnosti nejednalo, ale trest přece jen přišel. Není to jen, že se zastávám synáčka, ale nelíbí se mi, že trest je nepřiměřený. Co by měly rodiče v takovém případě dělat?
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
23.12.2010 11:21 Uživatel: sorbonos
Věk:  38

Město:Ocelové srdce

Maffy 2.png
4000-5000
Téma: Trest za šikanu je nepřiměřený
Text uživatele: Možná by jsi nám mohla objasnit případ . Ono šikana není sranda a kdyby jsi byla matka toho človíčka na druhé straně , žádala by jsi trest nejvyšší.  Takže tady asi nikdo neřekne, zda je trest úměrný či nepřiměřený, když nemůže posoudit .
 
05.01.2011 23:20 Uživatel: Lili
500-1000
Téma: Trest za šikanu je nepřiměřený
Text uživatele: Těžko posuzovat, když není vědomost o co šlo.
Jinak šikana je hnusná!!! A dopouští se jí podle mne jen slaboší a zbabělci, kteří nemají jiný způsob jak na sebe upozornit a předvést se.

Je fakt, že někdy se dnes o šikaně mluví i tehdy, když se třeba kluci poperou  kvůli nějaké klukovině a jsou si kvit.Ale to není šikana.

 Šikana je cílené , úmylné a opakované ubližování  a ta se musí trestat. Musí se pochopitelně vyšetřit jak to doopravdy bylo, protože u děcek mnohdy někdo řekne, že jej šikanují a přitom sám provokuje a o tu facku si i koleduje.
Ale jak říkám, ne všemu, co se dnes označuje mezi dětmi za šikanu je opravdu šikanou.

Ale je-li to opravdu šikanování, pak trest jistě určí ten, kdo to vyšetřoval ať už ředitel školy nebo policie.....

Nedávno jsem byla svědkem takové šikany. Kluci ubližovali spolužákovi a protože ve škole věděli, že se šikanování potírá, tak ve škole byli velice OK, ale ubližovali mu venku, kam škola už nemůže. Chodili jej strašit domů, vyhrožovali různým mučením a tresty....Rodiče toho šikanovaného byli rozumní, neřešili to hned s policií, ale kluky si vyčíhali při akci a pak si to probrali s jejich rodiči s tím, že pokud se to bude opakovat, že budou hlásit na policii, to jste měla vidět, jak rodiče těch co šikanovali byli v údivu, co ti jejich chlapci dokážou.... a jak byli vděční, že to nešlo přes policii a jak rychlá byla náprava.

Pokud máte pocit , že trest nebyl úměrný zajděte za tím, kdo jej stanovil. Ale radím vám, nejprve si toho vašeho synka dobře prověřte a řekněte mu, že po tom půjdete, třeba se dozvíte i od něj něco, co jste nečekala. Přeju vám, aby to tak nebylo, ....
 
16.11.2011 10:32 Uživatel: anastazie
Věk:  45
Téma: Trest za šikanu je nepřiměřený
Text uživatele: 

Trest za sikanu je o.k., deti co sikanuji nejsou v poradku, souvisi to mozna i s vychovou!? Tak se nad tim zamyslete, kdyby Vase dite bylo sikanovanym byla byste asi take nestastna.. .....

 
16.11.2011 13:37 Uživatel: Dany
1526489412_mozaika_slunce.jpg
5000-6000
Téma: Trest za šikanu je nepřiměřený
Text uživatele: 

Já bych se spíš jako rodič zeptala, co mám se svým synem dělat, jak postupovat ve výchově, na prevenci. Protože ať už se jednalo o šikanu nebo ne, je JISTÉ, že Váš syn někomu minimálně ubližoval. Já bych se ptala proč? A toto se snažila napravit. Vy se snažíte řešit následek, máte pocit, že trest je nepřiměřený. Vy se nesnažíte řešit příčinu, proč to Váš syn vůbec dělá. O tom by jste se měla poradit. Mezi ubližováním a šikanou je tenký led, od jednoho není daleko k druhému. Obojí je špatně a nelze to podceňovat. Váš syn byl potrestán za šikanu, Vy tvrdíte, že ve skutečnosti o ní nešlo. To je asi jen Váš názor? nevím, kolik je Vašemu synovi let, ale taky si myslím, kdyby to Váš syn udělal poprvé a šlo by jen o např. pošťuchování, tak by větší trest nedostal. Jenom poznámka to nebyla, že?

Můj názor: svoje děti jako rodiče máme rádi, myslíme si, že je známe, jsme presvědčeni, že naše dítě by neudělalo to nebo ono. Pozor, je jedno, jestli jde o dítě ubližující nebo ubližované. To není pravidlem, v kolektivu, mimo náš vliv, dokážou vymyslet ledacos, zapojit se do čehokoliv, bez domýšlení důsledků. Pak zjistíme, že je vlastně vůbec neznáme.

Prevence: např. výchova, jasná pravidla, důslednost, správné užití odměny a trestu, motivace, pochvala a povzbuzení, vztah s dítětem, PODNĚTNÉ prostředí...atd

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Trest za šikanu je nepřiměřený
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 6
Nová témata dnes: 1
Dneska bylo odpovězeno na: 5 témat
Počet témat celkem: 16350
Počet odpovědí celkem: 174408
Počet registrovaných: 4964 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny