Téma: Žárlím na partnerovu kamarádku - expřítelkyni, jak to překonat

21.01.2011 14:19
Uživatel: Petra
Věk:  26
Odpovědí na téma: 4
Text: 

Jsme s přítelem stejně staří a chodíme spolu 10 měsíců a 3 měsíce spolu už i bydlíme(ani jeden z nás jsme předtím s předchozími partnery nebydleli). Oba jsme předtím měli jiné partnery, já osobně jsem měla jen krátkodobé známostil, přítel měl i jeden delší (rok a čtvrt) vztah, který ukončil rok předtím než jsme spolu začali. Současný vztah je nejlepší ze všech mých (sice nemnohých) předchozích vztahů a to i přes občasná nedorozumění (myslím že i ta patří k životu a vztahu). Přítel nemá bohužel moc kamarádů - chlapů, jsou to spíše známí-kamarádí,ale za to má spoustu kamarádek mezi nimiž jsou i jeho expřítelkyně. Je spíš introvert,takže veškerá komunikace probíhá přes chat, maximálně občas jde na nějakou oslavu. Byla bych moc ráda, kdyby si našel nějakou partu kamarádů nebo i jednotlivce-kamaráda-chlapa a s ním by se pravidelně osobně setkával třeba při sportu, v hospodě nebo někde jinde. To že občas zajde na oslavu nebo návštěvu kamarádek, to překousnu,alespon se dostane ven a není jen ve virtuálním světě. Ale začalo mi vadit jeho chatování s expřítelkyní (s níž měl delší vztah). Podle něj je to kamarádka a je přirozené, že se z expřítelkyně stala kamarádka. Souhlasila bych pokud by se tak stalo po delší době po ukončení vztahu, takhle mi to přijde trochu jako neukončený vztah. Jeho chatování s ní mi začalo vadit hlavně protože jí i v běžné komunikaci často zminoval a vzpomínal, navíc si ve svém starém pokoji(u rodičů) vystavuje přání a dopisy od ní. Naštěstí bydlí expřítelkyně hodně daleko,takže to je jen chatování. Ostatní expřítelkyně či kamarádky mi nevadí,ani když se občas o nich zmíní, na ní jsem alergická. Říká, že to co si vystavuje nebo s kým si chatuje,je jen jeho věc a že si nenechá sahat na své přátele. Já to cítím jakoby jí chránil přede mnou, protože k ní stále něco cítí, a proto mi to není příjemné, nechci být přechodným partnerem. Myslíte, že to přeháním? Kolik z vás má z expartnerů kamarády a jak to vidí současní partneři? Jak by jste řešili tuto situaci?

Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
21.01.2011 17:12 Uživatel: Barča
1564813088_lvice.jpg
Téma: Žárlím na partnerovu kamarádku - expřítelkyni, jak to překonat
Text uživatele: Po pravdě, taky se mi to moc nepozdává. Jakoby to v sobě ještě neměl ukončené. Kdo z nich to vlastně inicioval? Myslím ukončení jejich vztahu.
 
21.01.2011 17:54 Uživatel: Petra
Věk:  26
Téma: Žárlím na partnerovu kamarádku - expřítelkyni, jak to překonat
Text uživatele: On to ukončil, protože ona si nebyla jistá, jestli se nemá vrátit ke svému bývalému příteli. A dle mého přítele se odmilovala a po čase to bylo i pro něj vztah na nic a proto to ukončil. Bohužel mi nikdy neřekl, jestli se i on s tím vyrovnal. Ptala jsem se, jestli ted po čase může říci, že ačkoliv to s ní bylo pěkné,tak rozchod vidí z dnešního pohledu jako to nejlepší co mohli udělat. Řekl mi, že s touto větou nemůže souhlasit, že rozchod byl to nejlepší, což mně moc teda neuklidnilo.
 
14.03.2011 03:12 Uživatel: Nadja
Věk:  22

Město:Praha

n1508389945_121709_5501.jpg
0-100
Téma: Žárlím na partnerovu kamarádku - expřítelkyni, jak to překonat
Text uživatele: 

Podle mně k ní pořád něco cítí.

 
09.02.2013 17:19 Uživatel: Market
Věk:  23
Téma: Žárlím na partnerovu kamarádku - expřítelkyni, jak to překonat
Text uživatele: 

Mám podobný problém. Je důležité mít zdravé sebevědomí a nesrovnávat se s expřítelkyní-kamarádkou. Teď je s tebou, bydlíte spolu. Jsi pro něho mnohem důležitější než ona. Nepopírám, že to s ní možná ukončené úplně nemá. Ale pokud ten konec přijde, určitě ho bude snášet mnohem lépe, než kdyby ztratil tebe. Protože teď jsi ta hlavní ty. Nenech se rozhodit, tím jí jen nahráváš

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Žárlím na partnerovu kamarádku - expřítelkyni, jak to překonat
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Nové odpovědi dnes: 0
Nová témata dnes: 0
Dneska bylo odpovězeno na: 0 témat
Počet témat celkem: 16351
Počet odpovědí celkem: 174424
Počet registrovaných: 4965 uživatelů
Nejčtenější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejkomentovanější za 7 dní: V životě nikam nesměřuji
Nejvíce navrhované na smazání

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny