Téma: Přítel 6 let neplatí daně - co ho čeká za trest?

18.12.2012 10:26
Uživatel: jindřiška
Odpovědí na téma: 3
Text: 

Můj přítel si už 6 let nepodává danové přiznání, nevíme jak z toho ven. Myslíte, že by ho mohli i zavřít? Exekucí má požehnaně, majetek nemá. Myslíte, že když ho v březnu podá za minulý rok, že si ničeho nevšimnou?

Jsem z toho na nervy a mám o něj strach. díky za rady, i když v tomhle případě snad ani nejsou.

Odpovědět
To se mi líbí    To se mi nelíbí   
Stránka otevřena 2236x  | 
Původní název příspěvku před úpravou administrátorem: Nepodání danového přiznání
Váš e-mail: 

Reakce čtenářů

 
18.12.2012 12:06 Uživatel: jancaho
Věk:  32
500-1000
Téma: Přítel 6 let neplatí daně - co ho čeká za trest?
Text uživatele: 

Já se v daňových přiznáních nevyznám. Ale jsou jisté situace, kdy se podávat nemusí( třeba při nízkém příjmu). Pochybuju, že by si toho finančák za tu dobu nevšiml a neřešil  to.

 
05.09.2018 09:52 Uživatel: marika.k
Věk:  59
0-100
Téma: Přítel 6 let neplatí daně - co ho čeká za trest?
Text uživatele: 

Milá Jindřiško, řešení je jen jedno a možná, že vás už napadlo. Vezměte nohy na ramena a pryč od takového přítele. Budete-li mít spolu děti, čekají vás ještě větší starosti. Ale to co prožíváte teď, bude rok od roku horší a jestli myslíte, že přítele předěláte nebo zachráníte, tak se asi mýlíte.

Jestliže je nezodpovědný a neváží si svých ani cizích peněz, tak jednoho dne skončíte tak, že jeho exekuce padnou na vás. Moje kamarádka měla takového manžela - podnikal na její jméno, daňová přiznání podával taky až po x upomínkách, pořád dlužil, i kamarádům, zkrátka generoval jen dluhy a ač vydělal dost peněz, spoustu jich utopil v penálích a rozličných poplatcích pro exekutory a za soudní příkazy atd. Dluhy mu neubývají, ale jen přibývají, ale kdybyste s ním mluvila, nabyla byste dojmu, že vše je v nejlepším pořádku, on je v pohodě, peníze budou co nevidět, tamto je jen prkotinka atd. , naslibuje cokoliv, ale nic se nesplní. Postupně se z toho všeho vyvázala, podnikání ukončila, ať si dluhy dělá sám na sebe, rozvedla se, ale stejně na ni padly dvě exekuce něco přes milion, naštěstí asi po roce placení se jí podařilo soudně z nich vysvobodit, ale peníze zpět nedostala a ani je nežádala, protože ona je taky trochu finančně lehkomyslná či nedospělá. Jedna z těch exekucí, která teď nabobtnala přes milion, byla původně dluh kamarádovi ve výši možná tak 200 až 300 tisíc. (kamarádovi!!!!!!! ).

Takže pokud jste zodpovědná, finančně gramotná žena, dokážete domyslet, jak to bude pokračovat.  

Jinak za nepodání daňového přiznání je pokuta (pokud je povinen ho podat), fin. úřad ho vyzve, a když nereaguje, může FÚ vyměřit daň podle pomůcek a stanovit ji sám. Když nezaplatí, následuje platební rozkaz, pak exekuce, a z malého dluhu se postupně stává větší a větší. Zdravotní a sociální pojištění u OSVČ se taky musí přiznávat a platit, tam to jde potom taky podobně, tam napočítávají penále každý měsíc, kdy neobdrží platbu. Pokud podniká načerno, živnostenský úřad má taky sady pokut, které člověk bez peněz nezaplatí.

Mnoho štěstí a zdravého rozumu!  

 
05.09.2018 23:07 Uživatel: Kateřinaa
Věk:  50

Město:Praha

Téma: Přítel 6 let neplatí daně - co ho čeká za trest?
Text uživatele: 

Má vůbec živnosťák? Na jakou činnost? A má to jako jedinou činnost nebo vedlejšák při zaměstnání?

Když si ho zřídil (pokud ho má), šel se vůbec registrovat na Finanční úřad, sociálku a VZP?  

Protože ono je docela divné, že si žádná z těchto institucí za šest let ničeho nevšimla.

Jestli zničehonic zaplatí daně, tak si toho pravděpodobně spíš všimnou, protože až to budou zaevidovávat, tak zjistí, jaký je datum zřízení živnosti a že tam od něho léta nic nemají.  

Asi by mohl zkusit předstírat, že ze živnosti neměl žádné příjmy (nebo příliš malé), protože v tom případě nejenže neplatí daně, ale nemusí podávat daňové přiznání, stačí čestné prohlášení, že mu nevznikla daňová povinnost. Samozřejmě ale je to podvod. I tak mu ale můžou napařit nějakou pokutu, protože by to čestné prohlášení měl dělat každý rok. Jak velkou, to netuším. A je otázka, jestli mu to uvěří.

Bylo by pro něj lepší, kdyby měl podnikání jen při zaměstnání a tedy měl nějaký věrohodný příjem. Pokud žádný nemá a bude se tvářit, že podnikáním nic nevydělal, tak mu to asi věřit nebudou a napočítají mu nějaké daně podle svých směrnic, kolik tak asi by mohl člověk v jeho oboru vydělat.

Ale i kdyby uvěřili a prošlo mu to a pokutu mu dali jen symbolickou, stejně ho čekají velké problémy se sociálkou a VZP. I u nich by to měl lepší, kdyby byl i zaměstnaný, protože to by za něj nějaké zálohy platil zaměstnavatel. Pokud zaměstnaný nebyl a nic neplatil, tak za šest let bude u těhlech dvou institucí mít dluh, který i s penále bude pravděpodobně v řádu statisíců. Sice jde požádat o nějaké snížení dluhu nebo odpuštění penále: tj. "zmírnění tvrdosti trestu", a může zažádat o splátkový kalendář, což vetšinou schválí, ale je otázka, jestli to má z čeho splácet.

Jestli má dluhy a exekuce, pokusil se o nějaké oddlužení?

Pak taky může zkusit živnosťák zrušit a doufat, že se to promlčí, což nevím, jak dlouho trvá, ale řekla bych, že až tak za tři roky by mohl mít naději, že už to nikdo nevyšťourá. Ale samozřejmě je to taky podvod.

 

Na závěr dodám, že naprosto souhlasím s marikou. Tvůj partner je buď blb, nebo totálně nezodpovědná osoba - nebo obojí. Láska je pěkná věc, ale jestli s ním chceš být, tak tě čeká život v bídě a nepřetržitém stresu a strachu. Pokud byste si nedejbože ještě pořídili děti, zůstaneš s nima nakonec možná sama a bez alimentů nebo ti je dokonce vezmou, protože ani nebudete schopni je zaopatřit.

Strach neměj o něj, ale o sebe.

Kdyby ho zavřeli, bylo by to pro vás oba nejlepší, ty bys možná vystřízlivěla a on by nemohl nějaký čas dělat další a další dluhy. Ale za tohle ho nezavřou.

Vaše odpověď

 
Reagujete na téma: Přítel 6 let neplatí daně - co ho čeká za trest?
Jméno: Věk:  Pohlaví: 
Datum přidání:
V rámci uchování anonymity prosím neuvádějte skutečné jméno, napište přezdívku.
Bydlím ve městě (nepovinný údaj)
Prosím používejte háčky a čárky nad písmeny. Ostatním se bude Váš text lépe číst. Děkujeme :-)
Kliknutím na imgmanager.gif vložíte obrázek  Kliknutím na link.gif vložíte odkaz na web
Napište číslici šestnáct:

10 nejnovějších témat v kategorii:

Hlavní nabídka

Statistiky

Jsme na Facebooku

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Bezplatná právní poradna.cz Psychotesty on-line.cz Příznaky a projevy nemocí Rady a návody Bylinky pro všechny